12 różnych wariantów grzebienia dla Twojego typu włosów

Grzebień to standardowe narzędzie do stylizacji włosów, które każdy z nas ma w domu, aby okiełznać puszące się włosy lub zapobiec ich plątaniu się i pomóc nam wyglądać reprezentacyjnie. Jeśli jesteś nieco skrupulatna, najprawdopodobniej sięgasz również po dmuchawę do włosów i inne produkty do stylizacji, takie jak żel lub pianka do włosów. Ale czy kiedykolwiek zatrzymałaś się i pomyślałaś o swoim grzebieniu?

Jeśli jesteś taka jak większość z nas, tak długo jak grzebień nie plącze włosów i nie jest bolesny dla skóry głowy, jest w porządku. Istnieją jednak różne rodzaje grzebieni, a każdy z nich najlepiej sprawdza się w przypadku określonych typów włosów.
Poniżej przedstawiamy różne rodzaje grzebieni dla Twojego typu włosów i ich działanie:

Grzebienie dwustronne

Nie chcesz spędzić dodatkowe pół sekundy upewniając się, że masz zęby po właściwej stronie w dłoni, a następnie uzyskać dwustronny grzebień. Żartuję. Jeśli przyjrzeć się bliżej, zęby są nieco inne po każdej stronie. Jest to bardziej zbliżone do grzebienia w stylu scyzoryka armii szwajcarskiej.

Grzebień z ostrzem przełączającym

Switchblade grzebień jest trochę nowatorski element, ale to nie jest bez funkcji w tym, że masz grzebień, który pasuje do większości kieszeni i jest łatwy do przenoszenia wokół.

Grzebień mieszczący się w kieszeni

Grzebienie kieszonkowe to małe grzebienie, które ludzie mogą nosić w kieszeniach.

Grzebień ma zazwyczaj stronę z szerokimi i drobnymi ząbkami, które pasują do każdego rodzaju włosów. Jednak ich podstawową cechą jest ich niewielki rozmiar. Inną cechą, która je wyróżnia jest to, że są bardzo trwałe, ze względu na fakt, że są one przeznaczone do noszenia w kieszeni.

Są łatwe do zdobycia, tanie i zbudowane tak, aby wytrzymać. Chociaż występują w różnych kolorach, większość grzebieni kieszonkowych jest czarna i ma dość prosty wygląd.

Grzebień na co dzień

Jak sama nazwa wskazuje, grzebień uniwersalny może być używany do wielu czynności związanych z układaniem włosów u kobiet, mężczyzn i dzieci.

Grzebień jest bardzo mocny i sprawdza się zarówno przy cienkich, jak i grubych włosach. Można go używać do wszystkiego, od szybkiego poprawiania włosów po utrzymywanie ich fantastycznego wyglądu przez cały czas.

Grzebienie uniwersalne dostępne są w różnych kolorach i długościach, przy czym szczególnie popularne są grzebienie siedmiocalowe. Ponieważ jednak są one dłuższe niż wiele innych grzebieni, używa się ich głównie w domu, ponieważ mniejszy grzebień jest zazwyczaj potrzebny do torebki lub portfela.

Grzebień z szerokimi zębami

Grzebień z szeroko rozstawionymi zębami jest używany do usuwania kołtunów i wyczesywania wilgotnych włosów.

Mokre włosy są słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia niż suche, a jeśli użyjesz grzebienia z szerokimi zębami, mniej rozdwoisz końcówki. Grzebienie z szerokimi zębami są również lepsze do rozczesywania substancji chemicznych używanych podczas trwałej ondulacji lub prostowania włosów w porównaniu ze szczotkami, ponieważ ten rodzaj grzebienia jest łagodniejszy dla włosów.

Grzebienie z szerokimi zębami są bardzo tanie, więc możesz zaopatrzyć się w nie na zapas.

Grzebień o drobnych zębach

Grzebień z drobnymi zębami jest niezbędny, aby wszystkie włosy znalazły się na swoim miejscu. Grzebienie te mają blisko rozstawione zęby i są idealne do uzyskania schludnych i prostych włosów.

Jeżeli masz bardzo gęste włosy, grzebień z drobnymi zębami może nie zmieścić się w Twoich włosach lub może się roztrzaskać podczas używania. Może to również spowodować, że stracisz więcej włosów niż byś chciała.

Z drugiej strony, grzebień z drobnymi zębami działa wspaniale dla większości osób, jeśli chodzi o sprawianie, że ich włosy wydają się ładniejsze, a ludzie mogą nawet używać go zamiast szczotki w większości przypadków.

Grzebień Pin Tail

Rączka grzebienia pin tail jest znacznie mniejsza i delikatniejsza niż grzebienia rat tail. Grzebień pin tail jest idealny do dokładniejszego przedzielania włosów.

Tego rodzaju grzebienie mogą okazać się prawdziwymi cudotwórcami, jeżeli do prostowania włosów używasz prostownicy. Dzięki nim możesz pracować nad włosami sekcja po sekcji, nie pozostawiając za sobą zbędnych kosmyków, a także uniknąć przypadkowego poszturchiwania skóry głowy.

Jeżeli używasz wałków, grzebień z ogonkiem pomoże Ci zebrać odpowiednią ilość włosów na każdy wałek i sprawi, że wszystko, co musisz zrobić z włosami - nawet farbowanie - stanie się nieskomplikowane. Grzebień pin tail, podobnie jak inne grzebienie, jest tani i łatwy do znalezienia.

Grzebień fryzjerski

Ponieważ jest to najczęstszy grzebień używany przez fryzjerów, jest on bardziej znany mężczyznom niż kobietom.

Grzebienie te posiadają zarówno drobne zęby, jak i szerokie, co pozwala na strzyżenie i przycinanie włosów bez podchodzenia zbyt blisko głowy.

Posiadają również stożkowe grzebienie, które są szersze na jednym końcu niż na drugim i chronią fryzjera przed uszkodzeniem skóry głowy. W rzeczywistości przypominają one osłony widoczne na niektórych elektrycznych maszynkach do strzyżenia. Nie są one tak powszechne jak inne rodzaje grzebieni, ale powinieneś być w stanie znaleźć je w renomowanym sklepie z artykułami kosmetycznymi.

Grzebień grabowy

Nazywa się go grzebieniem grabowym z powodu kształtu jego zębów. Zęby są szeroko rozstawione i grube, jak u grabi.

Jeżeli masz ogromny bałagan na głowie, grzebień do rozczesywania włosów jest idealny, aby wszystko wyprostować.

Możesz przeczesywać włosy z niewielką utratą włosów i dyskomfortem, a zajmuje to o wiele mniej czasu niż używanie innych rodzajów grzebieni. Ponadto, ponieważ większość z nich ma uchwyty, są one bardzo wygodne w użyciu w każdej chwili, gdy potrzebujesz grzebienia do włosów.

Zgrzebło

Podobnie jak grzebienie grabie, grzebienie pick zostały zaprojektowane, aby nadać włosom więcej objętości i są idealne dla tych, którzy lubią wygląd afro. Zazwyczaj mają one mały uchwyt i mogą być używane do tapirowania lub częściowego tapirowania włosów.

Grzebienie Pick są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, a ich konstrukcja może być wykonana z plastiku lub metalu. Są idealne dla osób z puszącymi się lub grubymi włosami i często są na tyle małe, że można je nosić w kieszeni lub torebce.

Grzebień Rat Tail

Grzebienie Ratail to coś więcej niż tylko uchwyty na grzebieniach. Aby uformować i wyprostować sekcje włosów, używasz cienkiej i długiej rączki. Następnie, możesz użyć rączki grzebienia, aby rozdzielić włosy z boku lub na środku, a rezultat będzie zadowalający.

Część grzebienia ma zazwyczaj drobne ząbki, dlatego idealnie nadaje się do zrobienia przedziałka, a następnie rozczesania reszty włosów.

Grzebienie Rattail są proste do zdobycia, dobrze wykonane i tanie, więc możesz zaopatrzyć się w nie, jeśli chcesz. Mężczyźni i kobiety, a także dzieci, mogą je wykorzystać.

Napinacz

Osoby o cienkich włosach nie muszą się już martwić o ich ładny wygląd, ponieważ istnieje wiele sposobów na uzyskanie pełniejszego wyglądu.

Grzebień do tapirowania jest idealny, aby dodać fryzurze objętości i struktury. Zęby grzebienia są zazwyczaj różnej długości, a sam grzebień wykonany jest raczej z metalu niż z plastiku.

Wyciągnij pasma włosów i trzymaj je prosto przy grzebieniu. Następnie przeczesz każde pasmo 6 do 10 razy grzebieniem do tapirowania. Metoda ta sprawdza się najlepiej na długich włosach, a zmieniając ilość pasm i liczbę powtórzeń grzebienia do tapirowania, możesz nadać każdej partii włosów odpowiednią objętość.

Zestaw grzebieni

Osoby, które poważnie podchodzą do kwestii opcji grzebienia, mogą zaopatrzyć się w pełny zestaw grzebieni, jak pokazano powyżej. W ten sposób uzyskasz praktycznie każdą dostępną szerokość zębów, co zapewni Ci maksymalną elastyczność stylizacji i rozczesywania włosów.

Autor