Oto, co Francuzi wiedzą o dobrym samopoczuciu (czego Ty nie wiesz)

Francuzi posiadają pewien rodzaj naturalnej beztroski, która przekłada się na ich kuchnię i wystrój wnętrz. Nic dziwnego, że ta nonszalancja wpływa również na ich podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia - dziedziny zwykle przerywanej modnymi dietami i trendami żywieniowymi. Aby uzyskać wgląd w pożądany francuski styl życia, MindBodyGreen rozmawiał z redakcyjną wizażystką i rodowitą paryżanką Violette Serrat.

Violette, która zawodowo nie używa swojego nazwiska, zgromadziła sporo fanów na Instagramie dzięki współpracy z Vogue Paris, CR Fashion Book i nie tylko. Na szczęście wizażystka opowiedziała MBG o swoim wyjątkowym podejściu do dobrego samopoczucia. Czytaj dalej, aby poznać cztery zatwierdzone przez Francuzki porady dotyczące dobrego samopoczucia od eksperta, w tym poranną rutynę Violette, jej poglądy na dietę, ulubione produkty i podejście do picia wina.

Nie zapominaj o języku:

Violette ma dość interesującą poranną rutynę: "Kiedy się budzę, pierwszą rzeczą, którą robię, jest mycie zębów i języka - to bardzo ważne, aby usunąć toksyny, które wątroba oczyszczała przez całą noc i pozostawiła na języku" - mówi Mindbodygreen. "Zdecydowanie nie chcesz ich połykać" - dodaje. Jeśli jeszcze nie dbasz o zdrowie swojego języka, możesz dodać to do swojego porannego rytuału.

Po dokładnym oczyszczeniu zębów i języka, Violette wypija swój ulubiony poranny napój: ciepłą (nie gorącą) szklankę wody. "Kiedyś piłam ją z sokiem z cytryny, ale mój lekarz ajurwedyjski, Pratima, powiedział mi, że cytryna nie jest odpowiednia dla mojej doshy" - wyjaśnia paryżanka.

Dąż do zrównoważonej diety:

Violette podkreśla również znaczenie równowagi w diecie. "W przypadku śniadania chodzi przede wszystkim o przyjemność" - zauważa. "Nigdy nie stosuję diety, ale jem zdrowiej (ale nigdy nie jem mniej), jeśli dostępne produkty nie są tak świeże lub naturalne, jak to tylko możliwe" - wyjaśnia wizażystka. "To nie pasuje do mojej epikurejskiej osobowości! Kocham jedzenie, życie i przyjemność" - przyznaje.

Wypróbuj suplementy:

Oprócz ciepłej wody i świeżych produktów, herbata ziołowa z rozmarynu również pojawia się w typowym dniu Violette, aby oczyścić wątrobę. Regularnie sięga także po sok ziołowy Holy Green od Stephana Jaulina, eliksiry na skórę od CAP Beauty, olej rybny Bluebonnet Kosher Fish Oil, suplementy z kurkumy i witaminę D. To jej sekrety, dzięki którym czuje się i wygląda najlepiej.

Nigdy nie odmawiaj dobrego wina:

Wreszcie, zgodnie z paryską formą, Violette nigdy nie odmawia kieliszka dobrego wina. "Unikam glutenu i nabiału, ale piję dobre wino" - wyznaje. "Ważne jest dla mnie, aby słuchać swoich pragnień - nie jestem świętą, więc na pewno zobaczysz mnie jedzącą camembert, bagietki i pijącą dobre wino". Amen.

Następne: 10 rzeczy, które Francuzi zawsze robią podczas dekorowania.

Autor