Niech żyje zima: 28 rzeczy, które warto zrobić wiosną, by cieszyć się gwiezdnym sezonem

Teraz, gdy zima oficjalnie za nami, możemy znów zacząć cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu, co jest tylko jednym z wielu powodów, dla których warto pokochać ten przejściowy czas. W końcu nadszedł sezon alergii. I chociaż oznacza to, że możesz spodziewać się wycieczki do apteki, aby złagodzić łzy wywołane pyłkami, jest to również najlepszy czas w roku na nowe początki (przesuń się, styczniu). Nadszedł czas na czyste karty i nowe nastawienie.

Gotowa na odłożenie butów i wyciągnięcie kwiecistych nadruków i butów z odkrytymi palcami? Pozwól nam wprowadzić Cię w kwiecień z naszą obszerną listą rzeczy do zrobienia na wiosnę. Przewiń, aby zdecydować, które z 28 rzeczy chcesz dodać do swojej listy wiosennych aktywności. Przed nami słoneczniejsze niebo i żonkile.

Jeśli masz godzinę lub mniej

Wybierz miejsce z miejscami do siedzenia na zewnątrz, jeśli wychodzisz na kawę lub coś do jedzenia, abyś mógł rozkoszować się ładną pogodą i obserwować ludzi.

Posadź coś... cokolwiek. Niezależnie od tego, czy masz działkę w lokalnym ogrodzie społecznościowym, czy masz własny w domu, wyjdź na zewnątrz i włóż ręce w ziemię. Nie możesz czegoś zasadzić? Kup roślinę domową lub stwórz piękną kompozycję kwiatową. Jeśli nie masz zielonego kciuka, miejmy nadzieję, że wzrost nasłonecznienia w nadchodzących tygodniach sprawi, że rodzicielstwo roślin będzie dla Ciebie nieco łatwiejsze.

Skacz po kałużach! Wiosna to nie tylko słońce i motyle, ale deszczowa pogoda może być równie zabawna i świąteczna.

Zrób sobie pedicure. Czy przez całą zimę nosiłaś buty? Czas na buty z odkrytymi palcami.

Wybierz się na przejażdżkę rowerową, niezależnie od tego, czy jest to tylko przejażdżka w celach widokowych, potrzebujesz trochę ruchu, czy po prostu chcesz dostać się z jednego miejsca do drugiego.

Poczytaj książkę w parku i nakarm kaczki nad stawem.

Wybierz się na szybki spacer i rozkoszuj się pięknem kwitnących kwiatów wiśni, zamiast wpatrywać się w telefon. Poznaj nową część miasta na piechotę lub wybierz się na malowniczą wycieczkę.

Stwórz playlistę z piosenkami, które przypominają Ci o wiośnie. Odtwarzaj ją podczas dojazdów do pracy lub prac domowych.

Jeśli masz cały dzień

Ciesz się nabrzeżem. Nawet jeśli nie możesz jeszcze wylegiwać się na słońcu, nadal możesz cieszyć się spacerem, łuskaniem ostryg lub po prostu patrzeć na horyzont.

Stwórz własne terrarium. Zaplanuj brunch z przyjaciółmi w jednym z domów i przygotuj zapasy dla wszystkich.

Spędź dzień gubiąc się w kwiaciarni lub na targu.

Zaplanuj dzień zbierania truskawek. Sprawdź lokalne farmy U-pick.

Pomaluj swój pokój na inny kolor. Przygotuj go na wiosnę, wprowadzając nowy kolor / mini metamorfozę w domu.

Odśwież swoją garderobę na wiosnę, wybierając się na pchli targ lub do sklepu z używanymi rzeczami.

Zorganizuj pieczenie i udekoruj swoje desery wiosennymi motywami i pastelowymi dodatkami.

Wiosenne porządki. Chociaż może nie jest to najbardziej zabawny pomysł na naszej liście rzeczy do zrobienia w tym sezonie, nie bez powodu nazywają to wiosennymi porządkami. Teraz jest dobry czas, aby pozbyć się bałaganu i zresetować z czystym kontem w domu.

Jeśli masz całą noc

Znajdź bilety na koncert w ostatniej chwili i zrób z tego noc.

Zapisz się na lekcje gotowania, które obejmują świeże składniki lub znajdź wiosenny przepis, który chcesz wypróbować i zrobić w domu.

Wybierz się na nocną wędrówkę ze swoją drugą połówką, zwierzakiem lub grupą przyjaciół. To świetny sposób na wyjście na zewnątrz, a czasami rozległy widok może wyglądać jeszcze piękniej w nocy. Jeśli jesteś w mieście, w którym nie ma możliwości pieszych wędrówek, sprawdź malowniczy widok z punktu widokowego lub wieżowca.

Zrób sobie mini przerwę wiosenną na weekend.

Wynajmij fajny Airbnb lub zaszalej z pokojem hotelowym na noc. Zapytaj znajomych, czy nie chcieliby dołożyć się do pobytu. Nie zapomnij o gorących kąpielach i zamów obsługę pokoju.

Zaplanuj kameralną kolację w swoim domu i zaproś przyjaciół. Możesz także przekształcić go w zabawny mikser dla singli, aby poznać i przedstawić innym nowe osoby. Jeśli to możliwe, zjedz posiłek na świeżym powietrzu.

Zorganizuj imprezę domową, której motywem przewodnim będzie wiosenne przebudzenie. Dodatkowe punkty, jeśli masz dach. A jeśli brzmi to zbyt ambitnie, zbierz kilku przyjaciół, aby pomóc zaplanować ognisko lub piknik przy zachodzie słońca w parku.

Degustacja wina. Sezon na różowe wino dopiero nadchodzi, więc wybierz się do lokalnej winiarni lub prawdziwej winiarni.

Autor