Ile wydać na prezenty ślubne, niezależnie od tego, kto się żeni

Jak każdy, kto uczestniczył w ślubie, może potwierdzić, że jest sporo wydatków, które towarzyszą świętowaniu zaślubin ukochanej osoby. Jeśli jesteś na przyjęciu weselnym, Twój budżet może być uszczuplony jeszcze przed otrzymaniem oficjalnego zaproszenia - pomiędzy uczestnictwem w prysznicu dla nowożeńców, podróżą na wieczór panieński i przestrzeganiem dress code.

W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, "zaproszenie na ślub nie jest prośbą o prezent", mówi Lauren Kay, redaktor wykonawczy The Knot, jednej z naszych stron, na których można znaleźć inspiracje ślubne, zasoby do planowania i wiele innych. "Jako gość, nie masz obowiązku, aby dostać parę coś - ale są szanse, że jesteś podekscytowany dla duetu i chcesz pokazać im trochę miłości", dodaje.

Ahead, pytamy redaktora wykonawczego The Knot wszystkie nasze najbardziej palące pytania dotyczące tego, ile wydać na prezenty ślubne, bez względu na to, kto bierze ślub.

Ile powinienem wydać na prezent ślubny?

Według The Knot, goście weselni wydali średnio 120 dolarów na prezent ślubny w 2019 roku, a członkowie partii weselnej wydali 115 dolarów na prezent. Użyj bliskości swojego związku, aby podyktować kwotę, którą wydasz. W przypadku ślubu współpracownika, możesz dostać ją i jej nowego małżonka kartę podarunkową o wartości od 75 do 100 USD do ich ulubionej restauracji. Jeśli twój brat wiąże węzeł, możesz zamiast tego wybrać fajną lodówkę na wino o wartości 250 USD z ich rejestru.

"Pamiętaj również o tym, ile możesz wydać na parę - często goście weselni są zapraszani na przyjęcia przedślubne, takie jak wieczór zaręczynowy lub prysznic dla nowożeńców. Jeśli planujesz uczestniczyć również w tych, weź ogólną kwotę, którą chcesz wydać i rozparceluj ją na okazje."

"Chcesz szybki cheat sheet? The Knot zaleca wydanie 75-100 dolarów na prezenty dla dalekich krewnych i współpracowników, 100-150 dolarów na śluby krewnych i przyjaciół oraz 100-200 dolarów lub więcej, jeśli ślub dotyczy bliskiego krewnego lub bliskiego przyjaciela."

Co z dawaniem gotówki?

"To samo dotyczy prezentu pieniężnego - daj to, co czyni cię najbardziej komfortowym. Podarowanie gotówki jest całkowicie normalne, a w wielu przypadkach preferowane przez pary, które już mieszkają razem lub oszczędzają na wymarzony miesiąc miodowy, gniazdko, czy inne życiowe priorytety."

"Jeśli jesteś zaręczony, ale czujesz się owczo, prosząc o gotówkę, zarejestruj się na The Knot Cash Funds. Możesz poprosić o cokolwiek i wszystko, od przejażdżki balonem na gorące powietrze o wschodzie słońca po fundusze na remont domu. Pary, które tworzą rejestry, ładują je rzeczami, których naprawdę pragną, więc jest to zawsze dobre miejsce do rozpoczęcia."

Czy istnieje minimalna kwota, którą powinienem być przygotowany do wydania?

"Jeśli akceptujesz zaproszenie na ślub, powinieneś być przygotowany na wręczenie prezentu. Ponownie, wydać tylko to, co czujesz się komfortowo dać. Staraj się wydać co najmniej 50 dolarów".

Kiedy powinienem zakupić prezent?

"Najlepszą praktyką jest zakup prezentu przed dniem ślubu - w ten sposób nie zapomnisz, a para młoda może mieć przewagę nad swoimi podziękowaniami!".

"Jeśli przegapisz to okienko, dąż do tego, aby prezent był tam w ciągu pierwszych dwóch miesięcy życia nowożeńców. Dzięki zakupom online, naprawdę nie ma wymówki, aby nie!".

Nie przynoś swojego prezentu na ślub (jedynym wyjątkiem jest karta z gotówką lub czekiem). Pary nie będą chciały taszczyć do domu tej nowej sokowirówki po nocy spędzonej na tańcach. I zawsze dołączaj do prezentu przemyślaną kartkę - życzenia dla pary są zawsze miłą pamiątką!

Czy powinienem odejść od rejestru?

"Najlepiej trzymać się rejestru - to są prezenty, które para młoda wybrała i których naprawdę chce! Najlepiej zrobić zakupy odpowiednio wcześnie, aby mieć jak największy wybór. Typowa para w USA rejestruje średnio 133 pozycje w swoim rejestrze ślubnym, więc tradycyjne prezenty nie odchodzą do lamusa!"

"Jeśli chcesz napiąć swój kreatywny mięsień dawania prezentów, sparuj coś z rejestru z wybranym przez siebie prezentem. Być może kupisz stojak na wino z rejestru pary i sparujesz go ze swoim ulubionym pinot noir."

Autor