6 pozytywnych afirmacji dla kobiet, które działają

Międzynarodowy Dzień Kobiet ma na celu uczczenie i wzmocnienie pozycji kobiet na całym świecie. Nie sądziliśmy jednak, że trzeba czekać do 8 marca, aby znaleźć źródło inspiracji w kobietach, które osiągnęły sukces. Dlatego postanowiliśmy poszukać pozytywnych afirmacji, czyli powiedzeń, które mają pozytywne skutki psychologiczne, od kobiet sukcesu, które podziwiamy.

Dotarliśmy do sześciu kobiet z różnych środowisk i dziedzin, aby zobaczyć, w jaki sposób wykorzystują pozytywne afirmacje do napędzania własnego życia. Od projektantów wnętrz, przez przedsiębiorców z branży modowej, po mistrzów mediów społecznościowych - każda z nich miała inną afirmację do przekazania. Poniżej znajdują się słowa mądrości, które każdy z nich powtarza sobie każdego dnia. Dowiedz się, czy któreś z tych zwrotów może zadziałać również w Twoim przypadku.

Nicole Davis, projektantka wnętrz

Moja pozytywna afirmacja: "Jestem wdzięczna za możliwość, jaką otrzymałam, aby wnieść piękno do przestrzeni, w których żyją ludzie". Proszę również o wskazówki, aby być obecnym z bystrym umysłem i spokojnym obliczem".

Kiedy ją powtarzam: "W drodze do pracy".

Dlaczego to działa: "Kiedy wyrażam wdzięczność, koncentruje mnie to i przypomina mi, dlaczego pracuję w tej branży. Rozpoznanie tego, za co jestem wdzięczny, również nadaje intencję moim działaniom, gdy wchodzę w przestrzeń. Chcę pokazać się mojemu klientowi, zająć jego przestrzeń i poczuć inspirację".

Catherine Smith, założycielka i CEO, Plan de Ville

Moja pozytywna afirmacja: "Zawsze przypominam sobie słynny wers Marianne Williamson z jej książki "Powrót do miłości": "Kiedy pozwalamy naszemu własnemu światłu świecić, nieświadomie dajemy innym ludziom pozwolenie na zrobienie tego samego"".

Kiedy to powtarzam: "Powtarzam to sobie zawsze, gdy czuję się niepewnie na nogach, na przykład przed prezentacją lub gdy jestem w nowym środowisku. Często używam tej afirmacji, aby zebrać się na odwagę przed publicznym wystąpieniem lub przedstawieniem mojej firmy potencjalnemu nowemu partnerowi".

Dlaczego to działa: "Ta afirmacja działa na mnie, ponieważ przypomina mi, że bycie pewnym siebie i podążanie w kierunku swoich marzeń nie jest niczym, czego należy się wstydzić lub wstydzić. Często czuję się nieco onieśmielony otoczeniem, w którym się znajduję, ale to pomaga mi przypomnieć sobie, że należę do tego pokoju. Będąc odważną i silną, zachęcam ludzi wokół mnie, aby podążali za życiem, o którym zawsze marzyli".

Puno, założycielka I Love Creatives i PeopleMap.co

Moja pozytywna afirmacja: ""Dlaczego jestem teraz taki szczęśliwy?", a następnie "W jaki sposób mogę zacząć czuć się teraz szczęśliwszy?"".

Kiedy ją powtarzam: "Rano, kiedy ćwiczę, zwłaszcza na bieżni. Korzystam z cyfrowej wersji Bullet Journal i rano lubię przeglądać swój dzień. To dobry moment, aby zobaczyć moją listę rzeczy do zrobienia i sprawdzić, czy jest ona zgodna z moimi ogólnymi celami dotyczącymi szczęścia".

Dlaczego to działa: "Uwielbiam zadawać sobie pozytywne pytania afirmacyjne. Mogę wykorzystać swoją kreatywność i skupić się na tym, czego chcę. Kiedy po raz pierwszy rzuciłam pracę, byłam bardzo wrażliwa na punkcie upewniania się, że jestem szczęśliwa każdego dnia. Każdego dnia zadawałam sobie pytanie: Co cię frustruje? Jak możesz się tego teraz pozbyć? Po trzech latach to pytanie stało się moją drugą naturą i jestem teraz szczęśliwa. Rozpoznawanie szczęścia i maksymalizowanie go nigdy mnie nie zawodzi".

Annie Campbell, Caterer i Party Planner

Moja pozytywna afirmacja: "Mogę zrobić wszystko przez jeden dzień".

Kiedy ją powtarzam: "Pomiędzy intensywnym życiem zawodowym a stresem związanym z byciem mamą dwójki dzieci, często czuję się przytłoczona. W chwilach stresu - takich jak wpadka na imprezie lub napad złości przed snem - biorę oddech i korzystam z wewnętrznej siły, która jest w stanie poradzić sobie z presją".

Dlaczego to działa: ""Mogę wszystko" inspiruje mnie do podejmowania ryzyka i próbowania nowych rzeczy. "Przez jeden dzień" pomaga spojrzeć na każdą chwilę z odpowiedniej perspektywy. Kiedy sprawy są trudne, negatywne uczucia (np. smutek, frustracja, wyczerpanie) mogą łatwo stać się przytłaczające. Ale moja afirmacja dodaje mi energii, ponieważ wyzwanie nie będzie trwać wiecznie. Mogę wziąć tylko jeden dzień na raz. To działa, ponieważ w tych trudnych chwilach mogę zacząć czuć się pokonany. Jednak ponieważ naprawdę wierzę w moją afirmację (moja mama powtarzała mi ją przez całe życie), przypomina mi się o mojej wytrzymałości, zdolności do rozwiązywania problemów i o tym, że to też minie".

Ascia Sahar, blogerka na I Am Ascia

Moja pozytywna afirmacja: "Powtarzam ten cytat z Umara Ibn Al-Khattaba: "Żadna ilość poczucia winy nie może zmienić przeszłości i żadna ilość zmartwień nie może zmienić przyszłości".

Kiedy to powtarzam: "Powtarzanie tego każdego ranka pozwala mi jasno określić moje zamiary. W dzisiejszym świecie tak wiele dzieje się za naszymi drzwiami. Jako matka małych dzieci, pozytywna afirmacja z samego rana pozwala na lepszy dzień".

Dlaczego to działa: "Pomaga mi to zrozumieć i zaakceptować rzeczy, których nie mogę kontrolować i na które nie powinnam marnować energii. Pozwala mi to przekierować energię na rzeczy, które mogę kontrolować".

Lara Mead, współzałożycielka i CEO w Varley

Moja pozytywna afirmacja: "Jestem wdzięczna, że mój synek i mąż cieszą się dobrym zdrowiem".

Kiedy ją powtarzam: "Za każdym razem, gdy zastanawiam się lub martwię drobiazgami, przypominam sobie, że mam zdrową rodzinę. Powtarzam to również, gdy odczuwam niepokój związany z presją macierzyństwa".

Dlaczego to działa: "Niepokoję się o mojego syna i nieustannie martwię się o jego rozwój, mowę, zachowanie, to, czy je warzywa itp. itd. Pierwsze dziecko mojej matki (mój brat) zmarł na guza mózgu, gdy miał 5 lat i chorował przez wiele lat przed śmiercią. Muszę sobie przypominać, że mam szczęście, że mam zdrowego małego chłopca i że wszyscy jesteśmy zdrowi. Ta afirmacja przypomina mi, że nic innego w życiu nie ma znaczenia".

Autor