20 uroczych imion dla dzieci, które będziesz chciał ukraść od Brytyjczyków

Uważamy (wiemy), że Brytyjczycy robią wszystko lepiej. Nie bez powodu jesteśmy tak zauroczeni rodziną królewską, Downton Abbey i tym podobnymi. Zazdrościmy im akcentów, bogatej historii, urokliwych domków, czerwonych budek telefonicznych... Rozumiesz. Co więcej, podobają nam się również urocze imiona, które wszystkie brytyjskie It girls nadają swoim maluchom. Dlatego z pomocą BabyCentre UK zebraliśmy najlepsze imiona dla dziewczynek i chłopców z tego uroczego kraju. Przewiń w dół, aby zobaczyć, które imiona dla dzieci zza oceanu znalazły się w zestawieniu.

oliwia

To piękne imię pochodzi od łacińskiego słowa oliva, oznaczającego "drzewo oliwne". Można je rozpoznać jako imię córki Jude'a Law w filmie Holiday. Hollywood było zdecydowanie na miejscu ze swoim nazewnictwem: Było to najpopularniejsze imię dla dziewczynki przez ostatnie dwa lata z rzędu.

LILY

To niezwykle kobiece imię jest częścią fali kwiecistych imion dla dziewczynek, które szturmem zdobywają Wielką Brytanię (obecnie popularne są również: Poppy, Daisy i Holly). Lily pochodzi od średnioangielskiego słowa lilie, po kwiatku, który wszyscy znamy i kochamy. Chociaż jest o jedno miejsce wyżej niż w zeszłym roku, to przez ostatnią dekadę znajdowało się w pierwszej dwudziestce imion dla dzieci. Ponadto Phil Collins, Kate Beckinsale i Johnny Depp nadali ten tytuł swoim córkom.

SOPHIA

Ten bardziej tradycyjny tytuł pochodzi od greckiego słowa oznaczającego "mądrość". Chociaż spadła o jedno miejsce z zeszłorocznej listy, ta wyrafinowana nazwa konsekwentnie znajdowała się w pierwszej 50 w ciągu ostatnich 10 lat. Imię to było popularne w Anglii od 1700 roku, zwłaszcza w przypadku kobiet z rodziny królewskiej - było to imię zarówno matki, jak i żony króla Jerzego I.

EMILY

To bardzo popularne imię znajduje się w pierwszej piątce imion dla dziewczynek w Wielkiej Brytanii od dekady. Wywodzi się od łacińskiego słowa aemulus, oznaczającego "rywalkę" i przez lata służyło jako przydomek wielu wpływowych brytyjskich kobiet, w tym autorki Wichrowych Wzgórz Emily Brontë i działaczki na rzecz praw wyborczych kobiet Emily Wilding Davison.

AMELIA

Amelia przez "A" pochodzi od łacińskiego słowa aemilia, oznaczającego "dążyć". Ten wiktoriański tytuł stał się popularny za panowania króla Jerzego II i króla Jerzego III (obaj nadali imię swoim córkom). Na marginesie: to także rodowe imię brytyjskiej aktorki Minnie Driver.

AVA

Ten krótki, ale słodki tytuł podskoczył w tym roku aż o pięć miejsc. Chociaż można by pomyśleć, że nazwa ta pochodzi od łacińskiego avis, co oznacza "ptak", jest nowoczesnym dodatkiem, sięga ona daleko wstecz. Król Franków Pepin (który rządził w latach 700.) miał córkę o imieniu Ava, która później została świętą, gdy została wyleczona ze ślepoty. Niedawno to urocze imię zostało nadane zarówno córkom Reese Witherspoon, jak i Hugh Jackmana.

Inne popularne brytyjskie imiona dla dziewczynek:

    IslaIsabellaIsabelleSophie

OLIVER

Oliver to męski odpowiednik imienia Olivia, pochodzący od tego samego łacińskiego słowa oznaczającego "drzewo oliwne". Chociaż był to powszechny tytuł w średniowieczu, był rzadziej używany po rządach Olivera Cromwella w XVII wieku. Odrodzenie tego imienia nastąpiło w XIX wieku i przez cztery kolejne lata było ono numerem jeden wśród imion dla chłopców.

MUHAMMAD

To imię pochodzi od arabskiego "Hamid", co tłumaczy się jako "chwalony" i "chwalący Boga". Ten religijny tytuł jest powszechny nie tylko w Wielkiej Brytanii; uważa się, że jest to jedno z najpopularniejszych imion dla chłopców na całym świecie. Jest to również pseudonim biegacza olimpijskiego Mo Farah (ze względu na jego powszechne użycie, używanie pseudonimu nie jest niczym niezwykłym).

noah

Zdecydowanie rozpoznajemy to imię jako tytuł postaci Ryana Goslinga w The Notebook, ale dlaczego jest ono również popularne za oceanem? Biblijne imiona powracają na arenę międzynarodową, a wiele dzieci zna historię arki Noego od najmłodszych lat (na marginesie, Noe pochodzi od hebrajskiego słowa noach, które tłumaczy się jako "pocieszenie" i "odpoczynek"). Gwiazdy takie jak Alessandra Ambrosio i Megan Fox wybrały to mocne imię dla swoich synów.

harry

Czy musimy szukać dalej niż książę Harry, aby zobaczyć, dlaczego to imię ponownie znalazło się na liście? Imię to już od jakiegoś czasu zajmuje stałe miejsce w pierwszej piątce, a w 2012 roku było numerem jeden wśród imion dla chłopców. Królewski tytuł pochodzi od średniowiecznej formy Henry, która oznacza "dom" i "władzę, władcę". Nie możemy zapomnieć przypomnieć, że J.K. Rowling oparła całą swoją serię siedmiu książek na postaci o tym imieniu, Harrym Potterze. Prawdopodobnie stało się ono również bardziej popularne od czasu pojawienia się gwiazdy One Direction, Harry'ego Stylesa.

podnośnik

Pseudonim Johna już nie, Jack był w rzeczywistości MVP imion dla chłopców w Wielkiej Brytanii przez lata, dopóki Oliver go nie wyparł. Nadal wywodzi się od imienia John, pochodzącego od hebrajskiego imienia "Yochanan", co oznacza "Bóg jest łaskawy". Hollywood również jest na pokładzie - Luke Perry i Meg Ryan użyli tego tytułu dla swoich synów.

charlie

Nameberry nazywa to ulubione brytyjskie imię "przyjaznym" (być może ze względu na skojarzenie z postacią z kreskówki Charlie Brown?). Tytuł ten jest również imieniem słynnej postaci brytyjskiego pisarza Roalda Dahla z książki Charlie i fabryka czekolady. Podobnie jak Jack, Charlie nie jest już tylko pseudonimem. Jego korzenie sięgają staroangielskiego słowa ceorl, oznaczającego "mężczyzna".

Inne popularne brytyjskie imiona dla chłopców:

    JacobGeorgeEthanHenry

Koniecznie przeczytaj o tym, jak najlepsza konsultantka ds. snu wytresowała swoje dziecko!

Autor