Working With Your Spouse: Jak być razem 24/7

Wielu małżonków lubi pracować razem, ale nie wszyscy się z tym zgadzają. Wspólne prowadzenie działalności gospodarczej może uczynić małżeństwo albo je złamać. Podczas gdy wiele par narzeka, że nie mają wystarczająco dużo czasu razem, ci, którzy pracują razem, mają odwrotny dylemat! Czasami zbyt wiele wspólnego czasu może prowadzić do wzburzenia lub znudzenia współmałżonka lub częstych konfliktów o drobne sprawy.

Wskazówki, jak sprawić, by partnerstwo w biznesie i małżeństwo były udane

    Oboje musicie mieć poczucie humoru.Pracujcie nad wspólnymi celami i ustalcie podstawowe zasady partnerstwa biznesowego we wczesnych fazach partnerstwa biznesowego.Zgódźcie się czasem nie zgadzać. Bądź skłonny do podejmowania trudnych decyzji razem.Wyeliminuj walkę o władzę lub problemy z kontrolą.Omów swoje wizje biznesu, rodziny i małżeństwa, tak aby razem można było stworzyć wspólną wizję dla przyszłości.Miej realistyczne oczekiwania.Pozwól sobie nawzajem przestrzeń do bycia samemu przez posiadanie własnych biur lub oddzielnych kącików, komputerów, itp.Nie spiesz się, jeśli jeden z was chce wziąć spacer sam, iść na zakupy sam, itp.Odkryj swoje indywidualne mocne i słabe strony. Przedyskutujcie, jak wasze mocne strony mogą się wzajemnie uzupełniać i zrównoważyć te rzeczy, w których każdy z was nie jest tak świetny w osiąganiu.Nie konkurujcie ze sobą. Każdy z was ma swoje obszary wiedzy. Doceniajcie nawzajem swoje mocne strony i talenty.Zaufajcie, że kiedy jedno z was mówi, że coś zrobi, to zostanie to zrobione.Podzielcie swoje obowiązki służbowe sprawiedliwie, ale bądźcie elastyczni, kiedy jest napięty termin lub jedno z was nie czuje się dobrze.Rozpocznijcie każdy dzień od podzielenia się ze sobą swoimi oczekiwaniami na dany dzień. Obejmuje to bieganie na posyłki, przesyłki, które muszą być wysłane, rozmowy telefoniczne, które muszą być zwrócone, zamówienia, które muszą być przetwarzane, obawy dotyczące zapasów, potrzebując trochę czasu wolnego lub przerwy w ciągu dnia, terminy artykułów do napisania, e-maile, które wymagają odpowiedzi, patrząc na kalendarz przed planowaniem spotkań, potrzebując czasu sam na sam, aby de-stress, itp.Chociaż pracujesz razem, możesz pracować inaczej lub mają różne zegary ciała. Bądź wyczulony na różnice w stylu pracy.Rozważ połączenie komputerów w sieć, abyś miał wspólną drukarkę i dostęp do wszystkich plików.Kiedy się ze sobą zirytujesz, zastanów się nad korzyściami płynącymi ze wspólnej pracy. Korzyści obejmują możliwość dzielenia się swoim dniem razem, spędzanie czasu z kimś, kogo kochasz i szanujesz, a także wiele korzyści dla swoich dzieci z posiadania rodziców, którzy cieszą się byciem razem.Zachowaj swój czas pracy i czas rodzinny oddzielnie. Większość par, które pracują razem kończy się pracując dłużej niż inni, którzy są samozatrudnieni, więc ważne jest, aby ustawić harmonogram i spróbować trzymać się go. Utrzymuj dobre granice dotyczące czasu, kiedy jesteś w domu lub w czasie wolnym. Kiedy nie jesteś w pracy, nie rozmawiaj o pracy, jeśli to możliwe. Podejmij wysiłek, aby trzymać się z dala od tego tematu.Wspólna praca wymaga, abyś miał dobre umiejętności komunikacyjne. Komunikacja ze sobą jest kluczem do bycia ze sobą 24 godziny na dobę. Musisz również mieć szacunek do siebie i oczywiście zaufanie.

Wspólna praca może być wyzwaniem lub radością. Dla tych, którzy zmagają się z tym problemem, istnieją sposoby, aby uczynić to lepiej dla was obu. Jeśli uważacie, że wspólna praca znacząco wpływa na wasze małżeństwo, jedno z was może zechcieć poszukać innych możliwości.

Autor