To najrzadszy typ osobowości Myers-Briggs

Jeśli trwająca fascynacja astrologią, testami osobowości, wróżkami i tym podobnymi jest jakąkolwiek wskazówką, ludzie są z natury ciekawskimi istotami, które nieustannie próbują zrozumieć samych siebie. W szczególności test osobowości Myers-Briggs pozostaje popularny od czasu jego powstania w latach 50-tych XX wieku - być może dlatego, że jego czteroliterowa kategoryzacja jest wystarczająco prosta i zrozumiała dla każdego. Niektóre z 16 różnych typów osobowości są bardziej powszechne niż inne, ale najrzadszy typ osobowości Myers-Briggs jest bardzo nieuchwytny. W rzeczywistości tylko 1,5% ludzi może przypisać sobie ten typ osobowości.

Chcesz poznać swój typ osobowości? Wykonaj test osobowości Myers-Briggs.

Test osobowości Myers-Briggs

Test osobowości Myers-Briggs sprawia, że typy osobowości opisane przez C.G. Junga stają się użyteczne i łatwe do zrozumienia. Podstawową koncepcją jest to, że różnice w zachowaniu między ludźmi wynikają z różnic w sposobie, w jaki ludzie wykorzystują swoją percepcję i osąd. Istnieje 16 unikalnych typów osobowości, podzielonych na czteroliterowe akronimy. Możesz być E lub I (ekstrawertyczny lub introwertyczny), S lub N (odczuwający lub intuicyjny), T lub F (myślący lub czujący) oraz J lub P (oceniający lub postrzegający).

Najrzadszy typ osobowości Myers-Briggs

Jeśli jesteś lub znasz kogoś, kto jest INFJ, co oznacza introwersję, intuicję, uczucia i osądzanie, spotkałeś najrzadszy typ osobowości, jaki istnieje. INFJ są opisywani jako "idealiści" i są zarówno kreatywnymi, jak i uczciwymi ludźmi, którzy widzą świat "nie takim, jakim jest, ale takim, jakim ich zdaniem powinien być", wyjaśnia publikacja. "INFJ to osoby myślące całościowo. Zamiast pomagać jednostkom, szukają sposobów na zmianę systemu".

Ann C. Holm, trenerka życiowa i psycholog z Uniwersytetu Michigan, uważa, że INFJ mają bardzo złożone osobowości, a nawet nazywa je "tajemniczymi". "INFJ są głęboko zaniepokojeni swoimi relacjami z jednostkami, a także stanem ludzkości w ogóle" - pisze na swoim blogu. "W rzeczywistości są czasami myleni z ekstrawertykami, ponieważ są tak szczerze zainteresowani ludźmi. Jednak INFJ nagle wycofują się w głąb siebie, czasami zamykając się na tych, którzy są im najbliżsi".

Uważa to za "najbardziej mylący aspekt enigmatycznej postaci INFJ", wyjaśnia. "Są jak rosyjskie lalki gniazdujące. Kiedy jedna lalka jest odsłonięta, druga leży w środku".

Dodatkowe typy osobowości INFJ

Możliwe jest jednak bycie kimś więcej niż tylko INFJ. Niedawno dodano dwa kolejne typy osobowości, które wywodzą się od INFJ - INFJ-As (asertywny) i INFJ-Ts (burzliwy). INFJ-A prawdopodobnie będzie bardziej pewny siebie i zrelaksowany, podczas gdy INFJ-T będzie bardziej kwestionował siebie i będzie bardziej wrażliwy na stres.

Autor