Czy powinieneś umawiać się ze swoim najlepszym przyjacielem?

Wiele osób w szczęśliwych i zdrowych związkach uważa swojego partnera za najlepszego przyjaciela. W końcu lubią spędzać razem czas, ufają sobie głęboko i mają nawzajem swoje plecy. Więc jeśli próbujesz ustalić, czy randki z najlepszym przyjacielem są właściwą decyzją dla ciebie, ważne jest, aby zrozumieć kluczowe zalety i wady, aby określić, czy powinieneś przejść od przyjaciół do kochanków.

Zaleta #1. Masz już silną podstawę z tą osobą

Jeśli myślisz o randce ze swoim najlepszym przyjacielem, jednym z głównych plusów jest to, że już dobrze się znacie. Konkretnie, jesteś już zaznajomiony z tym, jakie działania oboje jesteście pasjonatami, wiesz o wzajemnych nadziejach i marzeniach, a może nawet znasz rodziny drugiej osoby. I raczej niż zaczynając związek z kimś i nie wiedząc wiele o nim lub o niej, można zacząć budować swój romantyczny związek z najlepszym przyjacielem na silnym fundamencie, że już stworzył z siebie.

Zaleta #2. Wiesz o każdym innym historii relacji

Wzdłuż tych linii, inną ważną zaletą randki z najlepszym przyjacielem jest to, że już wiesz o jego lub jej przeszłości, a on lub ona już wie o swoim, jak również. W rzeczywistości, nie tylko ten rodzaj wglądu pomaga zbliżyć się do siebie jako para, ponieważ oboje wiedzą, co każdy z nich już przeszedł, ale w wielu przypadkach, można również zrozumieć siebie nawzajem na głębszym poziomie, ponieważ byliście przy sobie nawzajem przez wiele z nich.

Zaleta #3. Zaczynasz z miejsca, w którym masz zaufanie

Kolejną korzyścią z randki z najlepszym przyjacielem jest to, że już całkowicie ufasz tej osobie. A ponieważ zaufanie jest kamieniem węgielnym udanego i długotrwałego związku, mając to zaufanie już osadzone w romantycznym związku sprawi, że o wiele łatwiej będzie ci zrobić to jako para. W końcu, jeśli nie możesz zaufać swojemu partnerowi, możesz zaufać faktowi, że twój związek nie będzie trwał. Posiadanie silnego zaufania już ustalone na początku romantycznego związku jest dużym plusem.

Wada #1. Ryzykujesz utratę swojego najlepszego przyjaciela

Po drugiej stronie, jeden z głównych minusów randki z najlepszym przyjacielem jest to, że może skończyć się utratą tej osoby, jeśli rzeczy nie działają. Po tym wszystkim, nie ma żadnych gwarancji, jeśli chodzi o relacje, i to jest możliwe, że twój romantyczny związek może skończyć się rozłączenie. Mając to na uwadze, istnieje ryzyko, że może skończyć się utratą tej osoby jako partnera, a także najlepszego przyjaciela, ponieważ kontynuowanie silnej przyjaźni po zakończeniu związku nie zawsze jest opcją.

Wada #2. Nie masz pustej tablicy z nim lub nią

Potencjalną wadą randki z najlepszym przyjacielem jest to, że oboje wchodzicie w związek z uprzedzeniami na temat siebie nawzajem, zarówno dobrymi, jak i złymi. Innymi słowy, kiedy zaczynasz związek z kimś, kto jest całkowicie nowy dla ciebie, wszelkie wykroczenia lub błędy, które mogą być wykonane w przeszłości są wymazane - i to samo dotyczy twojego partnera. Jednak kiedy umawiasz się z najlepszym przyjacielem, zamiast zaczynać od nowa, zaczynasz swój związek już znając nawzajem swoje złe nawyki, destrukcyjne lub irytujące tendencje i niedoskonałości.

Wada #3. Nie masz już tej osoby jako tablicy dźwiękowej relacji

Jeśli data twój najlepszy przyjaciel, ważne jest, aby pamiętać, że ta osoba nie jest już tam dla Ciebie wyłącznie w zdolności przyjaciela. I choć może polegać na tej osobie jako ważne gniazdo i głos rozsądku podczas poprzednich związków, tracisz ten ważny rodzaj obecności w swoim życiu, gdy on lub ona staje się twoim partnerem. W końcu narzekanie na zachowanie partnera do swojego najlepszego przyjaciela jest nieco inne, gdy twój najlepszy przyjaciel jest twoim partnerem.

Jaka jest najlepsza decyzja dla Ciebie?

Jeśli chodzi o podjęcie decyzji, czy powinieneś umawiać się ze swoim najlepszym przyjacielem, dolną linią jest to, że musisz zrobić to, co jest dla ciebie najlepsze. Jeśli będziesz żałował, że nie podjąłeś tego rodzaju kroku z nim lub nią i zawsze skończy się zastanawianiem się, co mogło być, to w twoim najlepszym interesie jest umawiać się z tą osobą. Jeśli jednak wiesz w swoim sercu, że nie chcesz ryzykować umieszczenia swojej przyjaźni na linii, zrób sobie przysługę i zdecyduj się na pozostanie w strefie przyjaciela.

Autor