5 Powodów, aby przestać być zazdrosnym o swoich przyjaciół w związkach

Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś: "Jestem zazdrosny o moich przyjaciół w związkach", nie jesteś sam. Każdy od czasu do czasu staje się zazdrosny, a te uczucia mogą stać się dość przytłaczające, gdy jesteś jedynym singlem w swojej grupie przyjaciół. W rzeczywistości możesz czuć się jak dziwak lub trzecie koło, gdy spędzasz czas ze swoimi przyjaciółmi w związkach, i nie jest rzadkością, że ich słodkie posty na mediach społecznościowych mogą zostawić ci uczucie szczególnie zazdrosne, że mają kogoś specjalnego, a ty jesteś w koleinie romansu.

Ale zanim zaczniesz się złościć i denerwować, że wszyscy twoi przyjaciele są w związkach, czytaj dalej, aby poznać nasze wskazówki, jak nie mieć pretensji do związków swoich przyjaciół. Oto kilka rzeczy, które licencjonowany psycholog zaleca, aby pamiętać, że pomoże Ci ograniczyć uczucia zazdrości, abyś mógł być naprawdę szczęśliwy ze swoim pojedynczym statusem.

Ciesz się czasem bycia singlem

Kiedy jesteś jedynym singlem w swojej grupie przyjaciół, możesz mieć wrażenie, że brakuje Ci emocji, ponieważ nie możesz brać udziału w zajęciach dla par. Ale nadszedł czas, aby zacząć postrzegać swój obecny status związku w pozytywnym świetle, a nie negatywnym. Bycie singlem daje ci swobodę korzystania z wielu zabawnych, interesujących i ekscytujących doświadczeń na własnych warunkach, których twoi połączeni przyjaciele nie są w stanie zrobić. W artykule dla Psychology Today, dr Kirmayer pisze "Zamiast być twardym dla siebie, praktykuj współczucie dla swoich uczuć, jak również dla tego, z czym się zmagasz."

Możesz wziąć ten czas, aby skupić się całkowicie na sobie, czy to zapisując się na wczesne poranne zajęcia jogi, planując samotną podróż, czy przemeblowując swoje mieszkanie. Możesz wyjść na tyle randek, ile chcesz, poznać nowych ludzi i wziąć ten czas, aby odkryć, czego naprawdę chcesz w partnerze, zanim się z kimś ustatkujesz. Jeśli spojrzeć na swój czas jako pojedynczy facet lub gal jako coś pozytywnego, będziesz pozytywnie mniej zazdrosny o swoich przyjaciół, którzy są w związkach.

Pamiętaj, że nie ma nic złego z tobą

Jeśli jesteś jedynym singlem w swojej grupie przyjaciół, możesz zacząć myśleć, że coś musi być z tobą nie tak. W końcu twój brak pewności siebie i uczucia zwątpienia w siebie mogą łatwo zmienić cię w zazdrosną, smutną i ogólnie negatywną osobę, ale nie bycie w związku nie jest odzwierciedleniem ciebie lub twojej wartości w jakikolwiek sposób! Wszystko, co oznacza to, że nie spotkałeś jeszcze odpowiedniej osoby dla ciebie. Zamiast decydować, że jesteś w jakiś sposób niegodny miłości lub że nigdy nie znajdziesz kogoś, bądź spokojny o siebie, ponieważ twój obecny status singla jest tymczasowy. Nie jest to zapowiedź ani determinacja tego, co czeka cię przez resztę życia, więc gdy jesteś samotny, oddaj się opiece nad sobą, aby przywrócić zdrowy sposób myślenia.

Łatwo jest złapać się w swoje własne uczucia rozpaczy, ale zamiast urażać relacje swoich przyjaciół, spróbuj być szczęśliwy dla nich, ponieważ kiedy nie jesteś już stroną jednego, będą szczęśliwi dla ciebie.

Spróbuj skierować swoją zazdrość o swoich przyjaciół w związkach na coś pozytywnego.

Wiedz, że rzeczy nie zawsze są tym, czym się wydają

Jeśli chodzi o związki w ogóle, ważne jest, aby pamiętać, że nigdy tak naprawdę nie wiesz, co dzieje się między twoimi przyjaciółmi i ich partnerami. Podczas gdy oni mogą przedstawiać swoje związki światu jako idealne, to nie jest tak. Bez względu na to, jak szczęśliwi ludzie są w swoich związkach, każda para ma argumenty i wątpliwości od czasu do czasu. Tylko dlatego, że twoi przyjaciele zamieszczają tylko szczęśliwe czasy na mediach społecznościowych, nie oznacza to, że zawsze są szczęśliwi. Relacje zaczynają się i kończą cały czas z wielu różnych powodów, i choć możesz myśleć, że relacje twoich przyjaciół są wspaniałe i będą trwać wiecznie, nie zawsze tak jest.

Podczas gdy trawa może wydawać się bardziej zielona, Twoi przyjaciele mogą być w związkach, w których sama nigdy nie chciałabyś być. Utrzymując wysokie standardy i pozostając wiernym sobie, ustawiasz się na znalezienie właściwego związku, a nie byle jakiego, co jest kluczowe w sprawach serca.

Nie bierz związków swoich przyjaciół osobiście

Kiedy czujesz się w dół, łatwo jest wziąć szczęście wszystkich jako osobisty afront do własnego smutku, ale należy pamiętać, że twoi przyjaciele chcą, abyś był szczęśliwy też. Nigdy celowo nie zrobiliby ani nie powiedzieliby niczego, co sprawiłoby, że poczułbyś się gorszy, więc kiedy w ten weekend nie są wolni na wieczór z winem i filmem, ponieważ mają plany ze swoją drugą połówką, nie bierz tego do siebie. Dr Kirmayer dodaje: "Jest całkowicie możliwe, aby czuć się smutnym, zdenerwowanym, rozczarowanym, a nawet złym na przyjaciela, gdy technicznie rzecz biorąc, nie powiedział lub zrobił nic raniącego lub złego" i nie myli się. Twoi przyjaciele nie są w swoich własnych szczęśliwych związkach, abyś czuł się bardziej odizolowany lub samotny.

Łatwo jest złapać się w swoje własne uczucia rozpaczy, ale zamiast urażać relacje swoich przyjaciół, spróbuj być szczęśliwy dla nich, ponieważ kiedy nie jesteś już stroną jednego, będą szczęśliwi dla ciebie.

Zrób Social Media Cleanse

Uczucie zazdrości jest nieuniknione, gdy wydaje się, że wszystkie twoje kanały mediów społecznościowych są wypełnione postami i zdjęciami szczęśliwych par. Jeśli tak jest, biorąc krótki hiatus z mediów społecznościowych może być najlepszą rzeczą dla Ciebie.

Niezależnie od tego, czy usuniesz aplikacje ze swojego telefonu na 40 dni, czy też z zapałem będziesz unikać ich sprawdzania, kontrolowanie tego, co widzisz każdego dnia, może zrobić ogromną różnicę w twoim emocjonalnym samopoczuciu. Oczywiście, twój social media cleanse nie musi trwać wiecznie - wystarczy, że wrócisz do odczuwania pozytywnych i pewnych siebie emocji ponownie.

Autor