Autorka wyjaśnia, dlaczego kobiety wspierające kobiety są drogą naprzód

Od najmłodszych lat czułam wstrząsający wpływ siostrzeństwa i stabilność, jaką przynosi to połączenie. Czy jest coś potężniejszego niż wyciągnięta w twoją stronę dłoń innej kobiety? Dla mnie było to i nadal jest kołem ratunkowym, zwłaszcza odkąd zostałam matką. A jednak, jeśli chodzi o pracę, wiele kobiet doświadczyło czegoś zupełnie przeciwnego, a nawet było zastraszanych przez inne kobiety. Wydaje się sprzeczne z intuicją, że cenimy te kobiece przyjaźnie w naszym życiu, a odwracamy się od nich w pracy. Niektóre badania przypisują to warunkom w miejscu pracy i postawom, które kobiety muszą zaadaptować, aby dotrzeć do zarządu. Jeden z artykułów sugeruje nawet, że "musimy być w połowie suką", aby odnieść sukces". Tak, naprawdę.

W tym miesiącu oficjalnie porzucamy podejście "sukowatych" lub "wrednych dziewczyn" na rzecz wsparcia i siostrzeństwa, a nie wstydu, zarówno w pracy, jak i w życiu. Jedną z pierwszych osób, do których zwróciliśmy się o radę w tej sprawie, jest Alexandra Elle. Ta poetka i autorka zdobyła plemię sióstr, które chcą skorzystać z jej filozofii intencjonalnego życia. Często sprawdzam jej Instagram w poszukiwaniu inspirujących afirmacji i podpowiedzi do dziennika, ale to jej post o świętowaniu triumfów innej kobiety naprawdę trafił do mnie.

Brzmiał on następująco: "Świętowanie triumfów lub sukcesów innych kobiet nigdy nie odbierze ci blasku ani chwały. Jeśli już, to doda go i stworzy więcej światła". Musieliśmy więc oczywiście skontaktować się z nią i poprosić o wyjaśnienie, dlaczego jest to ważne i jak możemy do tego wrócić. Krok pierwszy to okazanie i rozszerzenie prawdziwego wsparcia. "Jeśli masz szansę, wysłuchaj jej historii" - powiedziała mi. "To ludzkie, że czasami czujemy się konkurencyjni; to normalne, że czujemy się zazdrośni, ale musimy opanować te negatywne emocje i nie pozwolić im dyktować naszych wzajemnych relacji".

Te relacje były kluczowe dla jej własnego sukcesu w życiu jako matki i autorki. "Moi przyjaciele są moją wybraną rodziną" - mówi. "Potrzebuję ich, aby pozostać na dobrej drodze. Ważne jest, aby mieć tego rodzaju uduchowione połączenia; dzięki nim jestem uziemiona i czuję się wspierana". Tak więc, aby naprawdę wspierać, a nie zawstydzać, w tym miesiącu poprosiliśmy Elle, aby podzieliła się swoimi krokami w kierunku siostrzanego mistrzostwa.

Nie daj się zwieść przestarzałym poglądom

Elle prosi nas, abyśmy odłożyli na bok wszelkie postrzeganie kobiet lub osąd, że jesteśmy zdzirowate i hiperkonkurencyjne, a zamiast tego skupili się na tworzeniu więzi z koleżankami i przyjaciółkami. "Chcę tylko widzieć, jak najlepsze rzeczy dzieją się dla kobiet wokół mnie" - mówi. "A kobiety, które mam w swoim kręgu lub z którymi się zetknęłam, bardzo wspierały moją podróż. Oczywiście nie zawsze możemy natknąć się na pozytywne osoby, które nas wspierają. Ale nie uważam, że jest to kwestia skoncentrowana na kobietach; to bardziej kwestia "typu osoby, którą jesteś"".

News Flash: Kobiety chcą wspierać kobiety

Wraz z dążeniem do równości płci, nadszedł czas, aby siostry połączyły siły, ale pojawił się artykuł po artykule, który sugeruje, że "kobiety wydają się ograniczać kobiety", zamiast je wspierać lub zachęcać. Ale tak po prostu nie jest, a Elle zachęca nas wszystkich do wspierania tych relacji na poziomie społeczności. "Czasami czuję, że społeczeństwo lubi nas oszukiwać, myśląc, że my [kobiety] nie możemy lub nie jesteśmy zainteresowane dogadywaniem się, współpracą i wspieraniem się nawzajem" - mówi. "Na własne oczy widziałam coś zupełnie przeciwnego. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wydaje się, że łączymy ręce i celebrujemy nie tylko nasze różnice, ale i podobieństwa".

Wykorzystaj siłę plemienia

W tym roku miało miejsce kilka potężnych ruchów (pomyśl #MeToo, Marsz Kobiet i #TimesUp), które zachęciły nas wszystkich do zjednoczenia się i wymuszenia monumentalnych zmian i zmian społecznych, aby zapewnić integracyjną przyszłość dla wszystkich kobiet. Tak jak napisał Sebastian Junger w swojej bestsellerowej książce New York Times Tribe, Elle chce, abyśmy wszyscy wykorzystali mentalność plemienia, "ponieważ potrzeba wioski, aby prosperować i być wielkim. Nie możemy żyć w pojedynkę; nie tak miało być". Nie moglibyśmy się bardziej zgodzić.

Wiedz, że jej światło sprawia, że ty też świecisz jasno

Szum medialny i postrzeganie kulturowe mogą pokazywać, że kobiety nie chcą cieszyć się sukcesem innej kobiety, ale Elle widzi to inaczej i chciała wprowadzić nową wiadomość w swoim poście na Instagramie. "Chciałam przypomnieć ludziom, że nadal możemy błyszczeć i być wspaniali w świetle cudzych sukcesów i triumfów" - mówi.

Ale jak możemy nauczyć się pławić w "jej" chwale i zrozumieć, że widok jej blasku sprawia, że my też świecimy? "Uciszając hałas negatywnego mówienia o sobie i zwątpienia w siebie" - mówi Elle. "Kiedy kwestionujemy naszą osobistą chwałę, tworzy to więcej miejsca na zazdrość. Gdy odkryjemy sposób na celebrowanie naszego światła, życia i celu, będziemy w stanie prawdziwie cieszyć się z tego, co robią nasi bliźni".

Pomóż przyjacielowi, który tego potrzebuje, a zbierzesz nagrody.

Nie ma czasu jak teraźniejszość. Elle zachęca nas wszystkich do skontaktowania się z przyjaciółką, wysłuchania jej historii i cieszenia się jej sukcesem, ponieważ przyniesie to korzyści tylko tobie. "Moje przyjaźnie są pełne wzajemnego świętowania" - mówi. "Moja bliska przyjaciółka pisze swoją pierwszą książkę poetycką. Kiedy mi o tym powiedziała, natychmiast pochwaliłam ją za to, że postanowiła zostać autorką i podzielić się swoją historią. Sprawiło to, że nasza więź wzrosła jeszcze bardziej, ponieważ wspieranie i honorowanie kogoś innego ma znaczenie. To nie tylko ich potwierdza, ale tworzy relację, która jest zakorzeniona w zaufaniu, miłości i koleżeństwie".

Wpisy do dziennika Alex Elle

Wpisy do dziennika Elle są zawsze inspirujące i celowe. Dlatego też, aby zachęcić nas wszystkich do rozpoczęcia naszej podróży "wsparcia, a nie wstydu", poprosiliśmy ją o podzielenie się kilkoma pytaniami z dziennika. Odpowiedz na nie, wyślij je przyjaciółce i podtrzymuj siostrzany krąg przy życiu.

1. Czego potrzebuję, aby czuć wsparcie?

2. Jak siostrzeństwo przejawia się w moim życiu?

3. Jakie jest pięć powodów, dla których moja przeszłość nie definiuje mojej teraźniejszości?

4. Co uprawiam w moim emocjonalnym ogrodzie, a co usuwam?

Na koniec poprosiliśmy Elle o podzielenie się specjalną afirmacją dla was, naszych czytelników MyDomaine, aby nadal inspirować miłość i przyjaźń we wszystkich aspektach naszego życia. Wydrukuj ją, zrób z niej zakładkę lub przyklej gdzieś, gdzie będziesz ją widzieć i czerpać z niej korzyści każdego dnia.

Autor