Różnica między sprawami emocjonalnymi a fizycznymi

Emocjonalny romans jest zdefiniowany jako każda niewierność, która występuje poprzez uczucie lub myśl. Wraz z rozwojem technologicznym telefonów komórkowych i Internetu, definicja oszustwa została rozszerzona o tradycyjną definicję, plus uczucia i / lub myśli, które składają się na emocjonalną zdradę.

Co to jest zdrada? Tradycyjna definicja zdrady mówi, że jedna osoba w zaangażowanym związku jest zaangażowana seksualnie z kimś innym niż jej partner lub małżonek. W ostatnich latach, oszukiwanie poszerzyło się, aby objąć nie tylko fizyczny romans, ale także emocjonalny romans.

Oszukiwanie obejmuje teraz prowadzenie intymnej korespondencji z kimś podczas rozmowy przez telefon komórkowy, spotykanie się z kimś przez Internet lub w pracy oraz utrzymywanie bliskich relacji emocjonalnych z kimś innym niż współmałżonek.

Różnica między romansem fizycznym a emocjonalnym

Podstawową różnicą między romansem fizycznym a emocjonalnym jest rzeczywisty, fizyczny kontakt. Zazwyczaj zdrada wiąże się z tym, że ludzie spotykają się twarzą w twarz, a następnie angażują się w seks fizyczny.

W przypadku romansu emocjonalnego może dojść do spotkania, ale może się ono odbyć przez telefon komórkowy, komputer lub na lunchu z kimś innym niż małżonek i nie ma fizycznej intymności. Wiele osób, które oszukują emocjonalnie, nie uważa tego za niewierność. Ich myślenie jest takie, że ponieważ nie ma rzeczywistego kontaktu fizycznego, zachowanie nie może być uznane za oszustwo.

Na przykład Janice ponownie połączyła się z Deanem, starym chłopakiem z liceum na Facebooku. Zaczęli wymieniać wiadomości i wkrótce zaczęli dzielić się intymnymi szczegółami dotyczącymi problemów w ich małżeństwach. To dzielenie się doprowadziło do powstania emocjonalnego przywiązania dzięki uczuciom wzajemnego wsparcia.

Wkrótce Janice i Dean przeżywają swoje dawne zaloty i zastanawiają się, dlaczego kiedykolwiek zerwali, bo mają tyle "wspólnego". Tęsknią za sobą, czują ponowne rozpalenie tego, co czuli jako nastolatkowie, a przed czasem oboje wyrażają miłość do drugiego.

I oto macie. Janice i Dean nie zdradzają się w tradycyjnym sensie, ale stworzyli emocjonalne przywiązanie i są zaangażowani w emocjonalny romans.

Efektem końcowym jest to, że niewierny małżonek poświęca więcej uwagi emocjonalnej komuś innemu niż swojemu partnerowi i odsuwa się od zobowiązania, które podjął w swoim małżeństwie.

Romans emocjonalny może prowadzić do romansu fizycznego

Romans emocjonalny zaczyna się od wymiany informacji osobistych. Gdy osoby zaangażowane stają się bardziej zaznajomione, informacje stają się bardziej osobiste. Niektórzy twierdzą, że emocjonalny romans jest nieszkodliwy, ponieważ jest to bardziej swobodny związek niż tradycyjne oszustwo; jednak intymny charakter komunikacji, plus emocjonalna inwestycja dokonana przez osoby zaangażowane, stawia emocjonalny romans na tym samym poziomie lub gorzej niż tradycyjne oszustwo.

Jest to o wiele bardziej niebezpieczne dla małżeństwa, jeśli twój małżonek połączy się z kimś emocjonalnie niż fizycznie. Każdy, kto czuje się przyciągnięty do innej osoby na poziomie emocjonalnym, powinien rozważyć możliwe konsekwencje takiego romansu. Sprawy emocjonalne są tak samo prawdopodobne, że doprowadzą do rozwodu jak sprawy fizyczne.

Niebezpieczeństwo romansu emocjonalnego

Chociaż jest to zdrowe i normalne dla ludzi, aby mieć przyjaźnie poza małżeństwem, romans emocjonalny zagraża emocjonalnej więzi między małżonkami. Przyjaźnie oparte są na atrakcyjności, że jesteśmy przyciągani do różnych cech naszych przyjaciół i zdrowe przyjaźnie nie muszą zagrażać małżeństwu w ogóle, ale raczej dodać bogactwo i przyjemność do życia.

Kiedy jednak przyciąganie przeradza się w obsesję lub w romans, może stać się szkodliwe dla wszystkich zaangażowanych, a nic nie jest bardziej szkodliwe dla małżeństwa niż rozpad więzi emocjonalnej, jaką partnerzy mają dla siebie nawzajem.

Autor