10-minutowe poranne ćwiczenie cardio dla wszystkich grup mięśniowych

Poranne ćwiczenia (fot. @kayla_itsines)Aby jak najdłużej zachować młodość, sprawność i zdrowie, należy przestrzegać kilku zasad, a jedną z nich są regularne ćwiczenia. Na przykład, szybki poranny jogging lub ćwiczenia składające się z podstawowych, ale skutecznych ćwiczeń aerobowych to świetna opcja, zwłaszcza jeśli masz katastrofalnie mało czasu. Najważniejsze jest to, aby z tej zasady uczynić system i ćwiczyć nawet w dzień wolny od pracy. Jedynym ograniczeniem jest to, że nie czujesz się dobrze - inne wymówki nie działają. Aby ułatwić sobie przyzwyczajenie się do porannego treningu, pomyśl wcześniej o muzyce. Najlepiej coś rytmicznego i energetyzującego, ale po treningu możesz puścić spokojniejszą, relaksującą playlistę, rozciągnąć się lub wykonać kilka asan jogi

, aby ustabilizować oddech.

InStyle poprosił profesjonalnego trenera, aby pokazał Ci pięć ćwiczeń cardio, które mogą stworzyć Twój poranny trening w domu lub na świeżym powietrzu. Nie potrzebujesz żadnego sprzętu, aby je wykonać. Ponadto, ten krótki kompleks jest w stanie zastąpić rozgrzewkę przed głównym treningiem

w klubie fitness. Rozgrzewka pomaga przygotować ciało do ćwiczeń. Bez niego istnieje większe prawdopodobieństwo kontuzji.

Elementarne ćwiczenia dla pięknych rąk Czytaj

Ćwiczenia poranne (fot. @kayla_itsines)Ruslan Panov, ekspert metodyczny i koordynator programów grupowych w X-Fit Russia: "Wszystkie przedstawione poniżej ćwiczenia należy wykonywać z prostymi plecami i napiętymi mięśniami brzucha

, aby zmniejszyć nacisk na kręgosłup. Praca cardio zakłada wysokie tempo ruchów trwających 60-90 sekund w jednym ruchu.

Jeśli chcesz się rozgrzać, rozciągnąć lub po prostu wstać, wystarczy jedno okrążenie wszystkich ćwiczeń po kolei. Jeśli celem jest spalenie tłuszczu

i zwiększenie wytrzymałości, zrób 2-3 okrążenia lub jedno okrążenie z 2-3 zestawami każdego ćwiczenia. I pamiętaj - każda aktywność, w tym poranne ćwiczenia, to klucz do świetnego nastroju, bo Twój organizm zaczyna wydzielać hormony radości i szczęścia.

3 proste ćwiczenia statyczne, które przyspieszają spalanie tłuszczu Przeczytaj

Ćwiczenie nr 1: jogging w miejscu

Jogging na miejscu Bieg w miejscuJakto zrobić: stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, zrównaj biodra z podłogą i przeskocz z powrotem na zmianę stóp. Ćwiczenie wykonywane jest bez zatrzymywania się. Jeśli dodasz do tego pracę ramion jak w normalnym biegu, rozgrzewka i stymulacja mięśni oraz układu sercowo-naczyniowego będzie szybsza. Staraj się oddychać równomiernie, nie będąc przywiązanym do kroków.

Ćwiczenie nr 2: Obrót i przysiad

Przysiad z obrotem Przysiad z obrotem ramionJakto zrobić: stań bokiem np. do lustra i zrób przysiad, a następnie obróć się o 90 lub 180 stopni (w zależności od komfortu). Następnie natychmiast zrób to samo, przeskakując na drugą stronę. Podczas wykonywania tego ćwiczenia należy zwrócić uwagę na ustawienie stóp: powinny one stać w kucki na szerokość kości miednicy i równolegle. Również miednica powinna być obniżona do poziomu podłogi. Weź wdech w przysiadzie i wydech w wyskoku.

12-minutowy trening spalający tłuszcz dla idealnej sylwetki Przeczytaj

Ćwiczenie 3: Plank przez wypady

Plank poprzez wypady Wypust nad wypustemJak tozrobić: stań prosto, wypuść się do przodu (kolana pod kątem 90 stopni) i natychmiast połóż dłonie na podłodze, wchodząc w deskę. Plecy powinny być idealnie proste. Odepchnij się rękoma i wróć do pozycji lonży. Następnie zrób to samo z drugą nogą. Podczas ruchu w dół, wykonuj wdech i wydech.

Ćwiczenie 4: Podskoki

Jumping Jacks Jumping jacks: zmień pracę stóp z szerokiej na wąską i odwrotnie podczas skakania. Kiedy stopy są szeroko rozstawione, rozłóż ręce na boki, a kiedy stopy są razem, połącz ręce przed sobą. Kolana są lekko ugięte, oddech głęboki i swobodny. Staraj się wykonywać ćwiczenie jak najlżej, napinając brzuch i plecy.

Ćwiczenie nr 5: Biegi przełajowe

Cross Country Cross CountryJakto zrobić: zrób wypady i zmień nogi w skoku. Ważne jest, aby kontrolować identyczną amplitudę każdego wypięcia. Plecy są idealnie proste, bez zginania się do przodu lub do tyłu, a kolano przedniej nogi pozostaje przez cały czas w pionowym rzucie stopy. Wdech przy wypadzie i wydech przy wyskoku.

Przeczytaj też: Jak nauczyć się kontrolować swój hormon głodu, przestać się objadać i zacząć tracić na wadze

Autor