Najlepsze restauracje w Silver Lake są warte pokonania drogi 101

Los Angeles to jedno z najbardziej ekscytujących miast kulinarnych w Ameryce - ale nie wierz nam na słowo. W końcu jesteśmy nieobiektywni, biorąc pod uwagę, że siedziba MyDomaine znajduje się w samym sercu West Hollywood. Aby poprzeć nasze śmiałe twierdzenie, zwróciliśmy się do ekspertów szukających potwierdzenia. Zagat stwierdził, że Los Angeles jest wreszcie "poważnie traktowane jako najlepsze miasto gastronomiczne". Anthony Bourdain uznał scenę kulinarną miasta aniołów za "szalenie niedocenianą". Food & Wine uznało nawet Los Angeles za "jedno z najlepszych miast gastronomicznych na świecie".

Aby uzupełnić nasze przewodniki po restauracjach prezentujących kuchnię miasta, które ceniony krytyk restauracji Jonathan Gold nazywał domem, rozszerzamy nasze spojrzenie poza słoneczne miejsca Santa Monica i tętniące życiem bary Downtown na modne restauracje Silver Lake. Od tętniącego życiem tajskiego lokalu po rozwijającą się kawiarnię z warzywami - te restauracje są dowodem na to, że Los Angeles jest rzeczywiście jednym z najlepszych miast gastronomicznych w Ameryce. Przewijaj dalej, aby dowiedzieć się, które z najlepszych restauracji w Silver Lake są naprawdę warte pokonania drogi 101.

Alimento

Prawdopodobnie jedna z najlepszych włoskich restauracji w Los Angeles (nie tylko w Silver Lake), Alimento równoważy wyluzowaną atmosferę bistro z potężnie pysznymi daniami. "Menu szefa kuchni Zacha Pollacka jest skromne, ale sprytne", chwalił nieżyjący już krytyk kulinarny Jonathan Gold w Los Angeles Times.

Warto tu często zaglądać, by zobaczyć, co szef kuchni Alimento wymyśli w następnej kolejności.

Danie obowiązkowe: Tortellini w brodo

El Cochinito

El Cochinito to instytucja w Silver Lake, która od ponad 30 lat serwuje jedne z najlepszych kubańskich dań w Los Angeles. Ta rodzinna restauracja zdobyła nawet pożądaną krajową nagrodę za słynną kubańską kanapkę, która prezentuje jej charakterystyczną wolno pieczoną wieprzowinę (lub lechon asado) w najlepszym wydaniu.

Danie obowiązkowe: Kubańska kanapka

Ma'am Sir

Nowoczesne dania Ma'am Sir inspirowane kuchnią filipińską są kolejnym dowodem na to, że smaki Azji Południowo-Wschodniej wciąż kuszą kubki smakowe Angelenos. Podczas gdy pikantny ramen z Sawtelle i pikantny grill z Koreatown zwykle kradną światło reflektorów, gdy miejscowi oceniają najlepsze inspirowane Azją jedzenie w mieście, byłbyś niedbały, gdybyś przeoczył tę nową restaurację Silver Lake.

Danie obowiązkowe: Pancit deviled eggs

Night + Market Song

Północno-tajskie potrawy, takie jak pad thai, zupa hot pot i pikantne curry, są dostępne w Night + Market Song, tętniącej życiem placówce Silver Lake popularnej sieci szefa kuchni Krisa Yenbamroonga w Los Angeles. Dobra rada: zamów kremową tajską mrożoną herbatę, aby złagodzić swoje kubki smakowe, jeśli zamawiasz ogniste dania w tej ukochanej przez Jonathana Golda restauracji.

Danie obowiązkowe: Pad thai

Pine & Crane

W Pine & Crane obowiązuje kolejność zgłoszeń - sugerujemy przybycie wcześniej. Ta swobodna tajwańsko-chińska knajpka jest ulubionym miejscem mieszkańców Silver Lake - i nietrudno zrozumieć dlaczego. Sezonowe menu obejmuje świeżo zebrane produkty prosto z lokalnej azjatyckiej farmy warzywnej, co zapewnia niezrównany smak i jakość potraw.

Danie obowiązkowe: Pikantne wontony z krewetkami

Trois Familia

Jak można się domyślić po nazwie, Trois Familia serwuje francusko-meksykańskie dania fusion. "To najlepsza restauracja w Silver Lake, jaką można sobie wyobrazić, począwszy od głównie wegetariańskiego menu, przez funk z lat 70. w stereo, aż po możliwość natknięcia się na gitarzystę z Bad Religion" - zauważył Jonathan Gold w swojej recenzji popularnej kawiarni dla Los Angeles Times.

Danie obowiązkowe: Tatar z buraka tostada

Wolfdown

Inspirowane kuchnią azjatycką menu w Wolfdown obejmuje zarówno delikatne tofu silken i przegrzebki crudo, jak i bardziej chrupiące ddukbokki z boczku wieprzowego i pikantne żeberka wieprzowe. Usytuowana poza głównym pasem Sunset, przy senniejszej Rowena Avenue, restauracja ta jest warta walki o znalezienie miejsca parkingowego na ulicy, aby zająć stolik w Silver Lake.

Danie obowiązkowe: Silken tofu

Botanica

Nowa podstawa na scenie restauracyjnej Silver Lake, nastawiona na warzywa kawiarnia Botanica oferuje sezonowe menu oparte na świeżych produktach z targu. Jest to miejsce, w którym lojalni czytelnicy Healthyish mogą spędzić niedzielny poranek (i nie będą zawiedzeni).

Danie obowiązkowe: Sałatka z makaronem ryżowym

Kismet

Kismet, niezobowiązująca, całodzienna jadłodajnia, która należy do tej samej grupy restauracji, co mięsna Animal, inspirowana kuchnią włoską Jon & Vinny's i Son of a Gun, koncentrująca się na owocach morza, to miejsce, w którym miejscowi wybierają się na dania kuchni śródziemnomorsko-bliskowschodniej. W menu brunchowym znaleźć można m.in. polentę freekeh i shakshukę, a przed lokalem zwykle ustawia się kolejka.

Danie obowiązkowe: Tureckie śniadanie

Autor