Życie po rozwodzie: Czy jesteś gotowy na nowy związek?

Może jesteś świeżo rozwiedziony, właśnie po przejściu przez tumult. A może już od jakiegoś czasu nie jesteś na scenie randkowej. Tak czy inaczej, teraz znajdujesz się na etapie, w którym chcesz umówić się na randkę i/lub zbudować nowy związek z kimś nowym. Ale skąd wiesz, że jesteś naprawdę gotowy?

Wiedząc, kiedy rozpocząć nowy związek po rozwodzie oznacza, że musisz poznać siebie - i swoje zdrowe (i niezdrowe) wzorce relacji. I bycie gotowym nie oznacza tylko, że jesteś fizycznie gotowy do bycia intymnym z kimś. Oznacza to również, że jesteś gotowy psychicznie i emocjonalnie. Oto jak dowiedzieć się, czy możesz rozpocząć kolejny, zdrowszy związek już teraz, czy też musisz podjąć dalsze kroki, aby się do niego dostać.

Nastawienie jest wszystkim

Zdolność do spojrzenia na jasne strony swoich przeszłych doświadczeń jest kluczowa, aby przejść dalej w zdrowy sposób. Koniec małżeństwa w żadnym wypadku nie jest łatwą rzeczą do pokonania, ale jeśli pozwolisz, by cię zniszczył, trzymając się bolesnych uczuć i pretensji, to zawsze będziesz tkwić w przeszłości i nie będziesz w stanie naprawdę ruszyć do przodu. (A im dłużej trzymasz się ich, tym trudniej jest wyciągnąć się z tej koleiny).

Negatywne uczucia po rozwodzie są naturalne: Pozwól sobie na ich odczuwanie, a następnie przejdź do przetwarzania ich w sposób proaktywny. Tak, rozwód jest zakończeniem, ale otwiera również drzwi do nowych początków. Zamiast rozwodzić się nad starymi urazami, zbadaj, co jest możliwe dla przyszłego ciebie. Kiedy już to zrobisz, nie tylko przetrwasz, ale będziesz się rozwijać i będziesz naprawdę gotowa, aby rozpocząć nowy, satysfakcjonujący związek.

Przyjmij odpowiedzialność

Znasz powiedzenie: "Do tanga trzeba dwojga"? Cóż, w przypadku rozwodu żadna ze stron nie jest całkowicie bez winy. Granie ofiary nigdzie cię nie zaprowadzi, a każdy nowy związek nie jest w stanie stanąć na takim fundamencie. Mentalność ofiary dyktuje, że nie miałeś żadnej kontroli nad tym, co stało się w twoim małżeństwie - i nigdy, przenigdy nie zapewni ci zamknięcia, którego potrzebujesz. Biorąc odpowiedzialność za swoje błędy i akceptując rozwód za to, co jest, daje ci siłę i pozwala zamknąć drzwi na ten emocjonalny bagaż, który nosiłeś. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz tylko przeciągać swoje przeszłe męki do następnego związku (i tak dalej).

Wszyscy mamy swoje żale: Może nie byłeś najlepszym komunikatorem, działałeś słabo, oszukiwałeś, lub co masz. (Albo, co gorsza, uważasz, że twoja rola nie miała absolutnie żadnego wpływu na rozpad). Jeśli nadal wytykasz palcami swojego byłego i obwiniasz go o wszystko pod słońcem, to nadal jesteś w zasadzie uwięziony w swoim poprzednim małżeństwie i to ty cierpisz.

Rozwój osobisty zwycięża

Potrzeba determinacji i chęci wyleczenia starych ran, zanim ktokolwiek - a tym bardziej rozwodnik - będzie mógł być emocjonalnie dostępny, by rozpocząć nowy związek. Ludzie, którzy są najbardziej zdolni do przejścia do bogatego, satysfakcjonującego życia po rozwodzie, to ci, którzy poświęcili dużo czasu, aby właściwie odbudować i pracować nad sobą.

"Trzymanie się żalu i goryczy tylko powstrzyma twoje życie od pójścia naprzód. Czy twój wewnętrzny głos pracuje w nadgodzinach z wszystkimi "co jeśli" i "jeśli tylko"? pyta dr Mark Banschick. Jest to normalne przez pewien czas, ale zadaj sobie pytanie... czy te myśli służą mi lub pomagają mi poczuć się lepiej?

Robienie bilansu, bycie szczerym wobec siebie w kwestii własnych niedociągnięć, uznanie roli, jaką odegrałeś w upadku swojego małżeństwa i praca nad wprowadzeniem niezbędnych zmian przygotowują cię do sukcesu w kolejnym związku.

Praktykuj przebaczenie

Dopóki nie puściłeś żadnej goryczy, wściekłości i wrogości, które masz wobec swojego ex, nie masz absolutnie nic do zaoferowania w nowym związku. Tak, przebaczenie jest dość załadowany koncepcji i to jest często łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ale przebaczenie ex nie oznacza, że musisz faktycznie powiedzieć im, że to zrobiłeś. Ma to raczej związek z uwolnieniem toksycznych emocji, które przechowujesz - czy to wobec swojego byłego, czy wobec siebie. Kiedykolwiek trzymamy się wrogości, emocjonalnie, duchowo, mentalnie i fizycznie ograniczamy się i nie możemy zrealizować nowego, zdrowszego związku.

Pielęgnuj siebie

Rozwód oznacza po prostu śmierć małżeństwa. Ale ty wciąż bardzo żyjesz. Ważne jest, aby nie tylko okazać sobie trochę współczucia, ale także pielęgnować wewnętrzne i zewnętrzne ty.

Upewnienie się, że dobrze się wysypiasz, masz dużo ruchu i zdrowo się odżywiasz, to świetny początek. Praktyka dbania o siebie również działa cuda: Masaż twarzy, masaże i medytacja odprężają nas i stymulują uwalnianie emocji. Podobnie, powrót z przyjaciółmi, znalezienie grupy wsparcia po rozwodzie, i / lub rozmowa z terapeutą - wszystkie formy miłości własnej - również pomoże ogromnie, jeśli nadal nie są w stanie w pełni odpuścić. Bądź dla siebie miła: Masz tylko jednego siebie.

Autor