5 sycących owoców, na które przysięga dietetyk, aby utrzymać formę

Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, nie ma potrzeby nadmiernie komplikować sprawy. Większość dietetyków i specjalistów od żywienia powtórzy tę samą radę - niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swój nastrój, schudnąć, czy oczyścić skórę. Wszystko polega na jedzeniu naturalnych, pełnowartościowych produktów, a nie wysoko przetworzonych. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale trzymanie się prostej diety składającej się z całych owoców, warzyw i chudego białka wydaje się być najczęściej zalecanym sposobem odżywiania.

Podczas gdy moda na niskowęglowodanową dietę, taka jak popularna dieta keto, może zalecać unikanie niektórych owoców ze względu na ich wysoką zawartość cukru i węglowodanów, istnieje wiele owoców, które mogą pomóc w osiągnięciu celów zdrowotnych. Shauna Sacca, MS, RDN, certyfikowany trener personalny i zarejestrowany dietetyk, podzieliła się ostatnio z Popsugar swoimi spostrzeżeniami na temat najzdrowszych owoców. Według niej, należy szukać takich, które mają dużo błonnika i mało cukru, aby utrzymać uczucie sytości i zadowolenia. Oto pięć naturalnie smacznych i pożywnych owoców, które możesz kupić na targu w ten weekend.

Jabłka

Jabłka są bogate w błonnik, który pomaga utrzymać uczucie sytości po jedzeniu poprzez regulację poziomu cukru we krwi. Ten prosty owoc jest naprawdę idealną przekąską w ciągu dnia lub dodatkiem do sałatki.

Pomarańcze

Pomarańcze są nie tylko pełne błonnika, ale także wody, dzięki czemu utrzymują nawodnienie organizmu przez cały dzień. Nawodnienie odgrywa ważną rolę w tym, jak bardzo czujesz się głodna, więc przekąszenie pomarańczy może Cię napełnić i wyeliminować niepotrzebne zachcianki.

Cantaloupe

"Melony, takie jak spadziowy i kantalupa, są świetne do utraty wagi, ponieważ są bogate w błonnik i mają niższą zawartość cukru" - mówi Sacco. Mogą smakować jak słodki przysmak, ale w rzeczywistości są niezwykle zdrową przekąską.

Maliny

Maliny zawierają więcej błonnika niż jakikolwiek inny owoc, bo aż dziewięć gramów na filiżankę. Są idealnym dodatkiem do porannego jogurtu lub popołudniowych tostów.

Nasiona granatu

Kolejny owoc o wysokiej zawartości błonnika - granaty - powinien stać się podstawą Twojej diety. Sacco sugeruje, aby kupować mrożone nasiona granatu jako szybką i łatwą przekąskę.

Niezbędnik zdrowego odżywiania

Greenpan 10-częściowy zestaw naczyń ceramicznych z powłoką nieprzywierającą $250 Sklep
Filt French Market Tote Bag $20 Sklep
DENY Designs Iveta Abolina Birch Wood Cutting Board $35 Sklep
Zwilling J.A. Henckels Four Star Rock & Chop 2-Piece Knife Set $213 $140 Sklep
Que Składana butelka na wodę $25 Sklep
Smeg Retro Citrus Juicer $225 $180 Sklep

Autor