Wyjątkowo sympatyczni ludzie mają te 5 cech wspólnych

Temat bycia bardziej lubianym może początkowo wydawać się licealnym żartem, ale sposób, w jaki jesteś postrzegany przez innych, może mieć realny wpływ na twoją karierę i relacje. Lubienie to coś więcej niż tylko popularność; to połączenie osobistych umiejętności, które pozwalają niektórym ludziom nawiązać wrodzoną więź z otaczającymi ich ludźmi w ciągu kilku minut od spotkania.

Co więc odróżnia ludzi, którzy są naprawdę lubiani, od ich rówieśników? Według Inc. jest to delikatna równowaga między pokorą a pewnością siebie. Według słów pisarki Lolly Daskal: "Lubiani ludzie są wystarczająco pokorni, aby wiedzieć, że nie są lepsi od innych, ale są wystarczająco mądrzy, aby wiedzieć, że różnią się od reszty".

Badania sugerują, że korzyści z bycia lubianym wykraczają poza wzrost ego. Badania wskazują, że szczęśliwi ludzie są bardziej produktywni, kreatywni, połączeni i sympatyczni. Kto by tego nie chciał?

Naśladuj te pięć nawyków, aby uczyć się od wyjątkowo lubianych ludzi:

    Lubiani ludzie koncentrują się na dodawaniu wartości. Wiele osób podchodzi do relacji, zastanawiając się, w jaki sposób mogą one przynieść im korzyści. Zamiast tego, sympatyczni ludzie koncentrują się na dodawaniu wartości do rozmów i służeniu innym.Lubiani ludzie są autentyczni. Bądź szczery i mów autentycznie. Mów, jeśli czegoś nie wiesz; pytaj, jeśli potrzebujesz pomocy; bądź szczery na temat swoich niedociągnięć, aby okazać pokorę.Lubiani ludzie są doskonałymi słuchaczami. Lubiani ludzie zachęcają innych do mówienia o sobie, zamiast starać się być w centrum uwagi. Lubiani ludzie są zawsze obecni. Utrzymują silny kontakt wzrokowy i sprawiają, że czujesz się wartościowy i wart wysłuchania. Następnym razem, gdy spotkasz się z przyjacielem, odłóż telefon i pokaż, że masz pełną uwagę. Lubiani ludzie wiedzą, jak nawiązać kontakt. Staraj się zapamiętywać imiona ludzi i przyjmuj pozytywny wyraz twarzy, uśmiechając się i kiwając głową podczas rozmowy.

Autor