17 mało znanych hacków na znalezienie tanich lotów

Nie jest tajemnicą, że uwielbiamy dobre oferty, ale jest to szczególnie prawdziwe w przypadku podróży. Badanie przeprowadzone przez Experian wykazało, że większość urlopowiczów wydaje więcej pieniędzy niż się spodziewa podczas podróży, więc każda oszczędność, którą możemy uzyskać z wyprzedzeniem, jest bardzo pomocna. Często słyszeliśmy, że latanie do i z drugorzędnych lotnisk może pomóc Ci zaoszczędzić i że wtorek jest magicznym dniem na rezerwację, ale jakie są inne wypróbowane i prawdziwe sztuczki? Przekopaliśmy się do głębi, aby znaleźć najlepsze wskazówki dla wtajemniczonych, które pozwolą Ci zamienić ten epicki wypad, który planujesz, w epicką kradzież.

Wszystko zależy od czasu

Rezerwuj w odpowiednim czasie. W przypadku lotów krajowych, 47 dni przed planowanym terminem jest uważane za najlepszy czas na zakup, podczas gdy podróże międzynarodowe różnią się w zależności od miejsca docelowego i powinny być kupowane z większym wyprzedzeniem przed preferowaną datą wyjazdu. Jeśli Twoje daty są elastyczne, wyszukiwanie w przedziale dat +3/-3 (lub 5/7) zapewni Ci szeroki wachlarz cen do rozważenia.

Nie rezerwuj zbyt wcześnie. Możesz wiedzieć, kiedy i dokąd się wybierasz - ale nie bądź nadgorliwy! Średnia taryfa krajowa znaleziona na sześć miesięcy przed wybraną datą wylotu okazała się o 20% wyższa niż taryfy wyszukiwane z miesięcznym wyprzedzeniem.

Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź wiele stron oferujących zniżki, aby mieć pewność, że otrzymasz najlepszą ofertę. Zapisz się do alertów, aby otrzymywać wiadomości e-mail, gdy tylko cena Twojego idealnego lotu spadnie.

Zaplanuj swoją trasę

Wybierz podróż do wielu miast. Dawno temu bilet w obie strony do i z tego samego miasta był najtańszym i jedynym sposobem na podróż. Teraz już nie. Czasami lot do jednego miasta i wylot z innego daje lepsze ceny.

Wybierz podróż w jedną stronę. Podobnie jak bilety w obie strony do i z tego samego miasta były kiedyś najlepszym rozwiązaniem, tak samo jest w przypadku biletów w obie strony w ogóle. Dwa bilety w jedną stronę mogą, w rzeczywistości, być tańsze niż pełny bilet w obie strony, więc sprawdzić tylko, aby zobaczyć.

Zachowaj otwarty umysł. Potrzebujesz uciec, ale nie wiesz dokąd? Wpisz "Everywhere" jako miasto docelowe na Skyscanner, a otrzymasz listę najtańszych lotów na całym świecie. Kto wie? Może natkniesz się na swoją wymarzoną wycieczkę!

Rozważ połączenie lotów razem. Jeśli nie jesteś na bardzo ciasnej podróży crunch, budowanie w layover będzie prawie zawsze zaoszczędzić dolarowe rachunki. Jeśli możesz sprawić, by ta przerwa była funkcjonalna (np. pół lub cały dzień!) i w mieście, które nie miałbyś nic przeciwko zwiedzaniu, tym lepiej. Sztuką jest, aby niekoniecznie wybrać lot z tradycyjnym layover, ale zamiast tego "zszyć" oddzielne bilety i loty razem. Tak więc bilet w jedną stronę do Paryża, a następnie inny bilet w jedną stronę do Buenos Aires może być tańszy niż bilet w jedną stronę do Buenos Aires, z lub bez przystanku.

Uzbrój się w odpowiednie narzędzia

Urozmaicaj swoje poszukiwania. Sprawdź strony agregatorów, takich jak Kayak, Orbitz, Skyscanner i Airfarewatchdog, a także indywidualne strony internetowe linii lotniczych, którymi jesteś zainteresowany; czasami bezpośrednie strony linii lotniczych mają najlepsze oferty. Momondo.com wyciąga każdy lot, który istnieje, w tym mniej znane tanie linie lotnicze, i zwykle ma najtańsze loty (Kayak.com jest świetnym narzędziem, ale faktycznie usunął tanie linie lotnicze z wyszukiwania, więc nie zawsze zapewnia najszerszy zakres opcji).

Korzystaj z odpowiednich narzędzi. Hopper, na przykład, analizuje ceny lotów codziennie i powiadomi Cię, gdy ceny spadną. Ma również wbudowaną funkcję przewidywania. Hipmunk pozwala na przeszukiwanie zakresów dat, aby porównać wszystkie opcje na jednej, mało stresującej stronie z wynikami. Skyscanner to świetne rozwiązanie, jeśli musisz zdecydować się na kilka różnych podróży. Możesz porównywać ceny dla różnych podróży i dat, a także ustawić alerty dla konkretnych tras i dat.

Wymień swoje punkty. Points.com pozwala na wymianę, kupno i sprzedaż punktów z różnych programów lojalnościowych. Wymiana lub kupno kilku dodatkowych mil może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby zdobyć nagrodę za podróż.

Zobacz wszystko w jednym miejscu. ITA Flight Matrix to niezwykle potężne narzędzie do wyszukiwania i sortowania. Pozwala na sortowanie wyników według lokalizacji, kosztów za milę, zakresów dat i innych, a także pozwala na zresetowanie miasta sprzedaży, aby zobaczyć potencjał zmiany punktu sprzedaży.

Wypróbuj tanie linie lotnicze. Jeśli chcesz latać tylko tanimi liniami lotniczymi i znasz swoje początkowe i końcowe cele podróży, WhichBudget powie Ci, które tanie linie lotnicze oferują usługi w tych lokalizacjach.

Poznaj wszystkie sekrety

Wyczyść ciasteczka. Podczas wyszukiwania lotów, wyczyść pliki cookie lub pamięć podręczną, albo przeskocz na inny komputer, aby historia przeglądania nie podążała za Tobą. Peter Greenberg dla Quartz mówi nam: "Chociaż nie ma dowodów lub twarde dowody, istnieje coraz więcej niepotwierdzonych dowodów, które sugerują, że linie lotnicze śledzą swoje zachowanie online, a potencjalnie nawet śledzenie adresów IP, a ceny mogą wzrosnąć na loty, które są wyszukiwane często." Podczas gdy jesteś przy tym, ustaw swoją konkretną przeglądarkę internetową na tryb incognito lub prywatne przeglądanie podczas zakupów taryf. W Chrome lub Safari, Incognito jest włączone przez naciśnięcie Command (lub Control, jeśli używasz PC)+Shift+N. W przypadku Mozilla Firefox lub Internet Explorer, naciśnij Command (lub Control, jeśli używasz komputera) +Shift+P.

Użyj fałszywego punktu sprzedaży. Ceny biletów międzynarodowych, a zwłaszcza lotów krajowych podczas pobytu w innym kraju, mogą być tańsze w zależności od tego, skąd wyszukujesz. Jeśli masz login VPN, spróbuj wyszukać bilety lotnicze, będąc z nim połączonym, ponieważ może to mieć ten sam efekt zmiany zarejestrowanej lokalizacji i punktu sprzedaży, a tym samym niższych cen.

Zachowaj lokalną walutę. Jeśli rezerwujesz loty międzynarodowe, kupuj je w lokalnej walucie. (Loty w przeliczonych kursach są niezawodnie droższe). Zrób to, wybierając kraj ojczysty jako swoją lokalizację w prawym górnym rogu stron internetowych linii lotniczych.

Skorzystaj z możliwości zmiany rezerwacji tego samego dnia. Wiele linii lotniczych pobiera jedynie opłatę w wysokości 50 USD za zmianę w dniu lotu (inne, jak Southwest, nie pobierają żadnych opłat), a jeśli masz status elitarny, niektóre linie lotnicze pozwolą Ci dokonać zmian tego samego dnia za darmo. Może to być świetny sposób na dokonanie wymiany w ostatniej chwili i zaoszczędzenie pieniędzy. Na przykład, jeśli lot, na którym chcesz być o 13:00 jest o 200 dolarów droższy niż opcja o 8:00 rano, sprawdź, czy są miejsca na lot, na którym chcesz być, a następnie kup tańszy lot. Zadzwoń w dniu wylotu i dokonaj zmiany.

Szukasz pomysłów na podróż? Sprawdź nasze najlepsze propozycje.

Autor