Tak, można mieć jednocześnie karierę i związek

Równoważenie kariery i związku nie jest łatwym zadaniem. Prawdopodobnie masz wiele obowiązków w pracy, które ciągną cię w wielu różnych kierunkach, i trudno jest również znaleźć czas, aby poświęcić swoją uwagę, skupienie i energię na swój związek. Na szczęście istnieje pięć kroków, które możesz podjąć już teraz, a które pomogą Ci znaleźć sukces w obu tych ważnych aspektach Twojego życia.

1. Bądź szczery ze swoim partnerem w kwestii wymagań swojej pracy

Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniej równowagi między karierą a związkiem, pierwszym krokiem jest powiedzenie swojemu partnerowi od początku o koniecznych zobowiązaniach związanych z pracą. Wiele zawodów może wymagać pracy przez wiele godzin, nocnych zmian, a nawet bycia na wezwanie o każdej porze dnia, i ważne jest, aby Twój partner zrozumiał wymagania Twojej pracy od razu, aby nie było żadnych zranionych uczuć, nieporozumień lub nieporozumień między wami. Jeśli nagle musisz opuścić imprezę, wydarzenie lub specjalną okazję, ponieważ jesteś potrzebny w pracy, twój partner musi być w porządku z tą koncepcją od początku twojego związku.

2. Nie bój się delegować zadań

Innym kluczowym sposobem, aby znaleźć równowagę między swoją karierę i swój związek jest, aby nie bać się delegować swoje obowiązki na pracy i powiedzieć, "nie". Chociaż możesz kochać swoją karierę, chcesz wziąć na wszystkich projektów, i czuć się tak, jakbyś musiał być zaangażowany w każdej decyzji, to jest ważne nie tylko dla zdrowia swojego związku, ale dla własnego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, że nie przepracować lub overextend siebie do punktu wypalenia. Bycie w stanie poświęcić czas na cieszenie się innymi aspektami swojego życia, zwłaszcza życia miłosnego, jest istotne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie pozwól, aby praca kierowała (i ostatecznie zrujnowała) twoje życie.

3. Uczyń swój związek prawdziwym priorytetem

Wiele osób uważa, że trudno jest zrównoważyć swoją karierę i ich związek, ponieważ nie wkładają wysiłku, aby ich związek był priorytetem. Jednak, aby utrzymać silny, szczęśliwy i zdrowy związek ze swoim partnerem, ważne jest, aby zobaczyć swój związek jako coś, co potrzebuje swojego pełnego czasu, uwagi i skupienia. Oznacza to, że dotrzymywanie zobowiązań wobec partnera, czy to spotykanie się z nim na kolacji o określonej godzinie, czy spędzanie z nim całego weekendu, musi być równie ważne - jeśli nie ważniejsze - niż jakikolwiek rodzaj zobowiązania w pracy. Jeśli dasz słowo swojemu znaczącemu drugiemu, to jest naprawdę znaczące, że dotrzymujesz go, jeśli chcesz zachować swój związek.

4. Odłóż dystrakcje, gdy jesteś ze swoim partnerem

Jeśli próbujesz znaleźć odpowiednią równowagę między swoją karierą i swoim związkiem, kolejnym ważnym krokiem jest, aby jak najlepiej wykorzystać czas, który dostajesz do spędzenia ze swoim partnerem. A to oznacza, że zamiast wpatrywać się w telefon, odpowiadać na maile z pracy i pisać SMS-y do przyjaciół, powinieneś położyć nacisk na bycie w pełni obecnym, kiedy jesteście ze sobą. W ten sposób czas, który spędzacie razem, jest naprawdę znaczący, w przeciwieństwie do bycia odłączonym i rozproszonym od siebie nawet wtedy, gdy jesteście ze sobą. Chociaż może się to wydawać nienaturalne lub niewygodne, odłożenie telefonu i całkowite skupienie się na swoim partnerze jest jednym z najlepszych sposobów na znalezienie prawdziwej równowagi między życiem zawodowym a życiem miłosnym.

5. Zostaw biuro w biurze

Podczas gdy znalezienie odpowiedniej równowagi między swoją pracą i swoim związku może być wyzwaniem, dodatkowa wskazówka jest, aby zostawić za sobą to, co transpired w pracy w pracy. Zamiast narzekać na swojego partnera o swoich współpracowników, wyjaśniając zawiłości pewnego projektu pracy, lub powiedzieć swojemu partnerowi tylko jak bardzo mądrzejszy jesteś niż twój szef, należy upewnić się, że czas z partnerem nie jest tylko okazją do wentylacji lub chwalić się o pracy. Chociaż ważne jest, abyś był otwarty i szczery ze swoim partnerem i nie bał się rozmawiać o swoim dniu lub o tym, jak się czujesz, staje się to prawdziwym problemem, gdy każda rozmowa obraca się wokół pracy. A jeśli stwierdzisz, że zawsze jesteś w złym nastroju, gdy jesteś ze swoim partnerem z powodu tego, co się stało w biurze, może to oznaczać, że musisz znaleźć nową pracę - zanim twój partner znajdzie nowy związek.

Autor