4 rzeczy, które ludzie sukcesu robią po długim weekendzie

Wtorkowy poranek po długim weekendzie może być gorszy niż zwykle, nawet jeśli przed nami krótki tydzień. Po trzech luksusowych dniach z dala od e-maili, spotkań i terminów, powrót do produktywnego nastawienia okazuje się być nie lada wyzwaniem. Dzięki ulotnemu weekendowi relaksu, spotkań towarzyskich i drzemki znacznie później niż zwykle, istnieje wiele czynników przyczyniających się do rutyny po długim weekendzie.

Chociaż kuszące może być spędzenie pierwszego dnia po powrocie do biura na oglądaniu zdjęć, przewijaniu kanałów mediów społecznościowych i poddawaniu się rozpraszaniu uwagi, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoją produktywność (nawet jeśli nadal marzysz o powrocie do łóżka).

Według kilku profesjonalistów, którzy wiedzą co nieco o wykonywaniu zadań w pracy, chodzi o zorganizowanie się i dostosowanie sposobu myślenia. Aby dowiedzieć się, jak odzyskać siły po długim weekendzie, Time poprosił dyrektorów generalnych, menedżerów i założycieli o ich najlepsze rady. Oto jak wracają do pracy po długim weekendzie z dala od wszystkiego.

Pojawiają się wcześnie

Andrea Keating, założycielka i CEO Crew Control, firmy zajmującej się produkcją wideo, zaleca wczesne rozpoczęcie dnia. "Postaraj się przyjść kilka godzin wcześniej pierwszego dnia i nadrobić zaległości przed faktycznym rozpoczęciem dnia" - mówi w rozmowie z Time. Choć ustawianie budzika na jeszcze wcześniejszą godzinę niż zwykle jest nieprzyjemne po weekendzie spędzonym na spaniu, szansa na zorganizowanie się i przygotowanie przed rozpoczęciem dnia pomoże ci wrócić do rytmu i sprawi, że poczujesz większą kontrolę nad swoim dniem.

Bodum Ekspres do kawy Java French Press $20 Sklep

Nie zaczynają od e-maili

Według Gaya Gaddisa, szefa firmy T-3 zajmującej się technologią marketingową, zajmowanie się skrzynką odbiorczą pełną zapytań i nowych zadań z samego rana tylko cię spowolni. "Myślę, że największym błędem, jaki ktoś może popełnić rano po długim weekendzie, jest siedzenie przy komputerze i odpowiadanie na e-maile, ponieważ nie wyznacza to dobrego tempa na resztę dnia" - mówi. Zamiast tego zacznij odhaczać pozycje z listy rzeczy do zrobienia. Od razu poczujesz się bardziej produktywny, co nada ton całemu dniu.

Stają się kreatywni

Jednym ze sposobów na odzyskanie koncentracji po długim weekendzie jest kreatywna praca. "Zidentyfikuj projekt lub inicjatywę, która najbardziej Cię pasjonuje" - sugeruje Keating. Pracując wspólnie nad zadaniami, które zmuszają cię do użycia wyobraźni, uruchomisz swój strumień świadomego procesu myślowego, co może sprawić, że praca będzie przychodzić nieco bardziej naturalnie. Oznacza to przeprowadzenie burzy mózgów lub zorganizowanie spotkania zespołu w celu omówienia nadchodzącego projektu.

Ban.do Zestaw karteczek samoprzylepnych $12 Sklep

Mają dobre nastawienie

Choć trudno jest nie spędzić dnia na żałowaniu swojej pracy za trzymanie się z dala od plaży i świateł fluorescencyjnych, Allison O'Kelly, założycielka Mom Corps, zaleca dołożenie wszelkich starań, aby mieć pozytywne nastawienie. "Często myślimy o pracy i reszcie naszego życia jako o przeciwstawnych siłach, co sprawia, że trudno jest wrócić do "pracy" po wakacjach" - wyjaśnia. Chociaż łatwiej powiedzieć niż zrobić, zmiana perspektywy z niechęci na uznanie może pomóc ci być bardziej produktywnym i czuć się mniej ospałym w pracy po długim weekendzie.

Ban.do Chowany przewód do ładowania Stay Positive $30 Sklep

Chociaż nie ma szybkiego rozwiązania na wtorkową chandrę, te wskazówki sprawią, że wrócisz na właściwe tory, zanim się obejrzysz. Wróć na właściwe tory dzięki tym niezbędnikom produktywności.

Sklep Zszywki biurowe

Grafika Duża taśma miernicza $40 Sklep
Kate Spade New York Piórnik w kształcie żółwia $27 Sklep
Ban.do Mini notatnik Rough Draft $12 Sklep

Autor