5 stron internetowych, za pomocą których redaktorzy podróżniczy rezerwują tanie loty w ostatniej chwili

Jeśli jesteś jak większość ludzi, wszelkie spontaniczne pragnienia związane z podróżowaniem są natychmiast udaremniane, gdy tylko dobrze przyjrzysz się swojemu kontu bankowemu - i obowiązkowym niebotycznym cenom, które wiążą się z rezerwacją lotów w ostatniej chwili. Na szczęście, dzięki światowej sieci i łączności, istnieją coraz bardziej wydajne sposoby rezerwowania lotów i hoteli w jedenastej godzinie.

Obecnie istnieje kilka renomowanych aplikacji podróżniczych na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne, które naprawdę dobrze radzą sobie z tanimi lotami last minute. Tak dobrze, że najlepsi redaktorzy podróżniczy z magazynu Travel+Leisure (T+L) konsultują się z nimi również podczas rezerwacji własnych zaimprowizowanych lotów, pobytów w hotelach i lokalnych atrakcji. Te pięć godnych zaufania, zatwierdzonych przez redaktorów podróżniczych zasobów rezerwacyjnych jest wartych wykorzystania przy planowaniu następnych wakacji.

Travelzoo

Travelzoo "nie tylko oferuje zniżki na pakiety, hotele, rejsy i loty, ale także szeroką gamę ofert specjalnych dla restauracji, spa i atrakcji" - twierdzą redaktorzy. Zarówno w wersji na komputery stacjonarne, jak i w aplikacji, można znaleźć wszystko, od zniżkowych wakacji all-inclusive i tanich biletów na lokalne wydarzenia, gdziekolwiek jesteś, po oszałamiające oferty lotów last minute do odległych miejsc. Aplikacja przechowuje również bilety, które można zeskanować - nie trzeba biegać, aby wydrukować je w jakiejś podejrzanej kafejce internetowej. Osoby podróżujące w ostatniej chwili powinny również zdecydować się na otrzymywanie cotygodniowej listy Top 20 Travelzoo z okazjami na podróże krajowe i międzynarodowe. (Należy pamiętać, że listy te szybko się wyprzedają!)

Podróże last minute

Mimo że dostęp do ekskluzywnego klubu Last Minute Travel wiąże się z roczną opłatą w wysokości 50 USD, płacący członkowie mogą "uzyskać do 65% zniżki na pokoje hotelowe, loty, rejsy, wynajem samochodów, domy wakacyjne i pakiety wycieczkowe" - twierdzą redaktorzy T+L. (Oczywiście, gdy patrzysz na tak wysokie rabaty, opłata w wysokości 50 USD może faktycznie zwrócić się przy pierwszej rezerwacji). Last Minute Travel gromadzi informacje o cenach i dostępności 175 linii lotniczych, ponad 120 000 hoteli i ponad 10 000 atrakcji w 4500 miastach na całym świecie. Aplikacja na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne ułatwia porównywanie cen.

Expedia

"Niezależnie od tego, czy potrzebujesz lotu, pokoju hotelowego, wynajmu samochodu, czy całego pakietu wycieczkowego, łatwa w nawigacji aplikacja Expedia oferuje tysiące opcji last minute dla każdego miejsca docelowego" - mówią redaktorzy. "Chociaż ceny są zwykle o około 20 procent niższe niż opublikowane stawki, nierzadko można znaleźć oszczędności sięgające nawet 50 procent". Większość firm nie pozwala na zmianę planów podróży po dokonaniu rezerwacji za ich pośrednictwem, ale Expedia pozwala na rozsądny 24-godzinny okres karencji na anulowanie rezerwacji. Przydatna w przypadku lotów last minute jest również strona Expedia Deals, która zawiera listę pakietów hotelowych i lotniczych (lub a la carte) dla podróży krajowych i zagranicznych.

Hopper (dawniej Get The Flight Out)

Osoby z elastycznymi datami podróży i miejscami docelowymi, szczególnie te, które uwielbiają podróże pod wpływem chwili, mogą znaleźć przyjaciela w aplikacji Hopper. Zestawia ona taryfy głównych linii lotniczych, a także tanich przewoźników, aby zapewnić najlepsze możliwe ceny w preferowanych terminach podróży. Nie wiesz dokładnie gdzie lub kiedy się wybierasz? Zaznacz pole "Elastyczne" i wybierz przybliżone ramy czasowe (do 10 miesięcy wcześniej) oraz długość planowanego pobytu. Następnie Hopper wskaże konkretne daty, w których loty mogą być najtańsze, w oparciu o typowe ceny przewoźników i trendy w podróżach. Inne plusy: Hopper radzi poczekać na lepszą ofertę, jeśli uważa, że ceny ulegną poprawie, a także wysyła pingi, gdy ceny osiągną najniższy poziom.

HotelTonight

W serwisie HotelTonight można zarezerwować pokój hotelowy na ten sam dzień lub z tygodniowym wyprzedzeniem w ponad 1700 różnych miastach. "Szukaj obiektów ze specjalnymi stawkami Geo, które są kierowane do użytkowników na podstawie ich lokalizacji GPS" - zalecają redaktorzy T+L. "Na przykład, gdy czekasz na lot na lotnisku, poszukaj pokoju w miejscu docelowym - czasami możesz uzyskać lepszą ofertę niż w przypadku rezerwacji po wylądowaniu".

8 niedrogich niezbędników podróżnych, które pomogą Ci wyruszyć w drogę

Zebraliśmy kilka niedrogich podróżnych niezbędników, które pomogą ci osiągnąć spokojny sen, chronić skórę przed wysuszeniem podczas lotów długodystansowych, cieszyć się ulubionymi audiobookami i utworami muzycznymi oraz dotrzeć do miejsca docelowego podróży w dobrym stylu. Bon, voyage!

Poduszka pod szyję

Noc Poduszka podróżna z jedwabną poszewką $71 Sklep

Gładko toczący się bagaż podręczny

Kolekcja Calpak Ambeur 20-calowy przenośny bagażnik na kółkach $165 Sklep

Jedwabista maska do spania

Slip Slipsilk Pure Silk Sleep Mask $50 Sklep

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth

Bose Wokółuszne słuchawki Bluetooth Soundlink II $229 $159 Sklep

Nawilżająca mgiełka do twarzy

Herbivore Botanicals Nawilżająca mgiełka do twarzy z różą i hibiskusem $32 Sklep

Żel-krem zwiększający nawilżenie

Clinique Moisture Surge 72-Hour Auto-Replenishing Hydrator, 1 oz. $21 Sklep

Fantazyjny balsam do ust

Le Labo Balsam do ust $15 Sklep

Płócienna torba na weekend

Madewell Torba płócienna Essential Overnight $158 $140 Sklep
Redaktorzy MyDomaine dzielą się swoimi niezbędnymi kosmetykami podróżnymi

Autor