5 zasad etykiety randkowej, których należy przestrzegać (i 5, które należy złamać)

Założenie internetowego konta randkowego jest tak proste, jak można sobie wyobrazić. Pobierasz aplikację, piszesz dowcipny profil, wybierasz kilka pochlebnych zdjęć i zaczynasz. W przeciwieństwie do siedzenia w barze, rozpoczynania nowej pracy, umawiania się przez znajomych lub innych tradycyjnych sposobów na poznanie kogoś, dopasowanie się do nieznajomego online może zająć tylko kilka minut. I jeśli mamy być szczerzy, ten rodzaj łatwości może być zniechęcający, jeśli chcesz znaleźć poważny związek. Ale to nie musi być skomplikowane - wystarczy znać odpowiednią etykietę randkowania online (i rzeczy, których należy unikać).

Co warto wiedzieć o randkach online

"Kiedy umawiasz się na randki w prawdziwym życiu, jesteś w stanie odczytać mowę ciała, usłyszeć czyjś ton głosu, a w wielu przypadkach poczuć jego energię" - mówi Carmelia Ray, swatka celebrytów i ekspertka od randek online. "Ale kiedy umawiasz się na randki online, słowa, których używasz i czas twoich odpowiedzi podlegają różnego rodzaju interpretacjom. Naprawdę łatwo jest przyjąć błędne założenia lub sprawić, by coś oznaczało coś, czego nie oznacza".

Poznaj eksperta Carmelia Ray jest uznaną na całym świecie swatką dla mężczyzn o wysokich osiągnięciach i wysokiej jakości kobiet, których szukają. Jest również znaną osobowością telewizyjną z programów Mom Vs. Matchmaker, The Real Housewives Of Toronto i A User's Guide to Cheating Death.

Ray rozumie, że randkowanie online może być trudne, ponieważ proces ten wiąże się z wieloma niewiadomymi. Aby poczuć się bezpieczniej, należy zwrócić uwagę na szczegóły, które pojawiają się przed wysłaniem jakichkolwiek wiadomości. "Najważniejszym pierwszym krokiem podczas tworzenia profilu randkowego online jest zamieszczenie atrakcyjnego, aktualnego i wyraźnego zdjęcia" - kontynuuje. "Drugim krokiem jest poświęcenie wystarczającej ilości czasu na swój profil, aby upewnić się, że przyciągasz odpowiedni rodzaj osoby".

Po dopasowaniu się do kogoś, kim jesteś zainteresowany, a tak się stanie, następną rzeczą, o której należy pamiętać, jest prowadzenie konstruktywnej rozmowy. Poprosiliśmy Raya o opisanie pięciu zasad etykiety, których należy przestrzegać i pięciu zachowań, których należy unikać, abyś mógł pewnie poruszać się po świecie randek online. W końcu wiemy, że jesteś atrakcyjny i nadszedł czas, aby potencjalne randki też to wiedziały.

"Przestrzegam podobnych zasad dotyczących tego, co powiedzieć partnerowi, jak w przypadku wątpliwej żywności w mojej lodówce: Gdy masz wątpliwości, wyrzuć to" - mówi Ray. "Jeśli uważasz, że coś, co zamierzasz powiedzieć, może być obraźliwe lub w złym momencie, nie wysyłaj tego. Poproś o opinię dobrego przyjaciela lub skonsultuj się z trenerem randkowym. Masz tylko jedną szansę na zrobienie dobrego wrażenia".

Pięć zasad, których należy przestrzegać

Zachowaj lekkość. "Zawsze pisz do kogoś używając pozytywnego języka i przyjaznego tonu" - mówi Ray.

Okazuj zainteresowanie w oparciu o to, co widzisz. "Jeśli wysyłasz wiadomość do kogoś po raz pierwszy, pamiętaj, aby zadać pytanie, aby utrzymać płynność rozmowy" - wyjaśnia. "Spróbuj wspomnieć o czymś w ich profilu, co Ci się spodobało, aby zbudować wspólną płaszczyznę".

Zachowuj się jak dobry reporter. "Zadawaj kolejne pytania i okazuj szczerą ciekawość tego, kim jest dana osoba" - kontynuuje Ray.

Bądź wyrozumiały dla życia zewnętrznego danej osoby. "Nie zakładaj, że ktoś nie jest zainteresowany, jeśli nie odpisze od razu" - zauważa. Może być zajęta, a poza tym nie wie, kim jesteś".

"Zachowaj ostrożność, używając sarkazmu lub nieodpowiednich żartów, aby zwrócić ich uwagę" - mówi Ray. "Może się to skończyć ich odrzuceniem".

Pięć zachowań, których należy unikać

Nie bądź zbyt gorliwy. "Nie wysyłaj wiadomości do kogoś dwa razy tego samego dnia, jeśli nie odpowiedział na pierwszą wiadomość" - mówi Ray. "Większość osób randkujących online ma krótki lont i nawyk ignorowania. Nie bierz tego do siebie".

Nie złość się. "Nigdy nie wysyłaj gniewnych wiadomości, jeśli ktoś nie odpowiada od razu" - zauważa Ray.

Nie przekraczaj granic. "Nigdy, przenigdy nie wysyłaj niechcianych prywatnych zdjęć" - mówi.

Nie używaj pieszczotliwych określeń. "Nie nazywaj kogoś "skarbie", "kochanie" lub "seksowny", kogo dopiero poznajesz" - mówi Ray.

Unikaj wspominania o tym, jak bardzo pociąga Cię czyjaś konkretna część ciała" - zauważa Ray. "Komplementuj coś innego niż wygląd, na przykład styl lub osobowość".

Podszlifuj swoje umiejętności randkowe

Ken Page Deeper Dating $17 Sklep
Ph.D. Loving Bravely $17 Sklep
Jenna Birch The Love Gap $25 Sklep
Joanna Coles Love Rules $13 Sklep
Amir Levine Dołączony $13 Sklep

Autor