6 suplementów, które należy przyjmować w czasie miesiączki, aby zwalczyć każdy objaw

Prawdziwa rozmowa: Kiedy twoja macica decyduje się na comiesięczne szaleństwo, możesz mieć wrażenie, że nie możesz zrobić nic poza poduszką grzewczą i przeczekać imprezę, którą biologia zmusiła cię do bycia przyzwoitką. Fakt, że tak wiele z nas regularnie walczy ze skurczami, wahaniami nastroju, bolącymi cyckami i mdłościami, czyni nas moim zdaniem prawdziwymi superbohaterkami, ale to nie znaczy, że nie chciałybyśmy, aby zarządzanie objawami PMS było nieco, no cóż, łatwiejsze do opanowania.

Istnieje duża szansa, że przez lata wypracowałaś sobie pewne strategie, dzięki którym czujesz się lepiej podczas okresu - a może po prostu od dawna jesteś związana z Midolem. Ale jeśli jesteś ciekawa bardziej naturalnego podejścia do niektórych z bardziej irytujących skutków ubocznych okresu, wiedz, że istnieją zioła i suplementy, które mogą pomóc.

Nauka ta jest siłą napędową serii nowych suplementów ukierunkowanych na okres od Love Wellness, kobiecej marki zdrowotnej założonej przez Lo Bosworth. Mieszanki ziołowe zostały opracowane we współpracy z zespołem ekspertów medycznych, aby zwalczać uciążliwości związane z PMS, od spadków nastroju po wzdęcia. Dlatego też zwróciliśmy się do jednej z najlepszych lekarzy Bosworth, wielokrotnie nagradzanej ginekolog Christine Sterling, o radę na temat najlepszych suplementów na każdy rodzaj objawów miesiączki. I jak zawsze, jeśli objawy naprawdę przeszkadzają ci w życiu, być może nadszedł czas, by skonsultować się z lekarzem. Jej propozycje znajdziesz poniżej.

Jeśli twoje skurcze są szczególnie okropne:

Love Wellness #Mood Pills $25 Sklep

Sterling wymienia chasteberry i ginkgo jako kluczowe składniki, które przeciwdziałają kilku różnym objawom PMS - a mianowicie skurczom, które odczuwamy, gdy mięśnie macicy zwężają się i kurczą. Oba są głównymi składnikami tabletek Love Wellness #Mood Pills (25$), które zostały zaprojektowane tak, aby wspierać równowagę hormonalną przez cały miesiąc.

Jedna ważna rzecz do odnotowania, zwłaszcza jeśli jesteś na pigułce: "Kobiety na tabletkach antykoncepcyjnych powinny być świadome, że istnieje obawa, że ze względu na mechanizm działania, chasteberry może zmniejszyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych", mówi Sterling. Skonsultuj się z lekarzem, aby omówić swoje możliwości.

Jeśli masz złe wahania nastroju:

Sundown Naturals St. John's Wort $16 Sklep

Nie jest fajnie czuć się tak, jakbyś stracił kontrolę nad swoimi emocjami, ale nie musi to być nieuniknione co około 28 dni. Dziurawiec i witamina B6 zostały wykazane do pracy jako naturalne antydepresanty, mówi Sterling, a oni obaj są również w wyżej wymienionych #Mood Pills. (Dla tego, co to jest warte, miałem również sukces z biorąc dziurawiec na własną rękę).

Jeśli jesteś już na leki na depresję lub lęk, na pewno trzeba będzie sprawdzić z lekarzem przed dodaniem jakichkolwiek ziołowych środków. (To tylko medycyna roślinna, ale mimo wszystko to potężne rzeczy).

Jeśli bolą cię cycki:

Nature's Bounty Olej z wiesiołka (Evening Primrose Oil) $8 Sklep

Oprócz inwestowania w bardzo wygodny, specyficzny dla okresu biustonosz, można rozważyć podjęcie olej z wiesiołka, które badania sugerują, może pomóc złagodzić ból piersi.

Spróbuj olej z wiesiołka, jeśli masz tendencję do unikania ćwiczeń wokół okresu z powodu wrażliwości piersi.

Jeśli masz mdłości lub wzdęcia:

Yogi Herbata imbirowa $23 Sklep

Czy jest coś gorszego? Ale mamy dobre wieści: "Imbir jest skuteczną opcją w walce z nudnościami, a także stwierdzono, że zmniejsza ból z miesiączki," mówi Sterling. Badania wykazują również, że imbir może pomóc złagodzić gazy i pobudzić trawienie, więc jest też świetny na wzdęcia.

Jeśli Twoje trawienie nie jest w porządku:

NatureMade Olej z siemienia lnianego $11 Sklep

Jeśli twoje trawienie jest spowolnione - co, nawiasem mówiąc, jest bardzo częstym objawem PMS - możesz spróbować wziąć trochę oleju lnianego, aby wszystko ruszyło z miejsca, mówi Sterling.

Jeśli masz problemy z zasypianiem:

Zhou Driftoff Kojąca Formuła Snu $21 Sklep

Pro tip: Nadaj priorytet snu w okolicach miesiączki. "Jeśli objawy przedmiesiączkowe lub menstruacyjne kolidują ze snem, kobiety mogą wejść w błędne koło, w którym brak snu pogarsza ich objawy", mówi Sterling. "Wykazano, że zarówno korzeń waleriany, jak i suplementacja melatoniny pomagają ludziom szybciej zasypiać".

Więc uznaj to za swoją receptę na odpoczynek -idealnie z kawałkiem ciemnej czekolady w ręku.

Dalej w górę: 14 pokarmów, które należy jeść (i unikać) podczas okresu.

Autor