3 Sposoby, aby ograniczyć Last-Minute zmiany harmonogramu podczas współrodzicielstwa

Stworzenie regularnego harmonogramu wizyt rodziców i dzieci wyznacza rodzinną rutynę, nawet jeśli rodzina mieszka w dwóch różnych domach. Dzieci chcą wiedzieć, kiedy mogą zobaczyć każdego z rodziców i zazwyczaj najlepiej radzą sobie z konsekwencją i strukturą. Czasami życie się toczy i może pojawić się potrzeba zmiany harmonogramu - dla Ciebie, Twojego byłego lub Twoich dzieci. Zachowanie pewnej elastyczności sprawia, że okazjonalne zmiany są łatwiejsze do zniesienia i mogą sprzyjać poczuciu pracy zespołowej między współrodzicami.

Kiedy musisz poprosić o zmianę harmonogramu, będziesz chciała, aby twój były był chętny do współpracy. (Ale ważne jest, aby nie przesadzić, ponieważ mogą stać się bardziej nieelastyczne w zamian). W tym samym czasie, nie chcesz być wykorzystany, jeśli stale zakładają wizyty można przełożyć. Ustawić twarde granice ze sobą, jeśli chodzi o dokonywanie zmian w harmonogramie odwiedzin dziecka i wszyscy będą korzystać.

Napisz to w dół

Umieść harmonogram na papierze. Twoja rutyna czasu rodzicielstwa powinna być czymś, z czym oboje się zgadzacie i co możecie utrzymać w czasie. To nie znaczy, że nigdy nie będzie zmian, ale nie chcesz robić czegoś zupełnie innego każdego tygodnia. Twoje dzieci mają prawo wiedzieć, kiedy mogą spodziewać się zobaczyć swoich rodziców, a Ty powinieneś wiedzieć, kiedy Twoje dzieci będą z Tobą. Trzymanie się spójnego harmonogramu może ułatwić dzieciom przejście między Twoim domem a domem Twojego byłego.

Proaktywne rozmowy

Poniższe wskazówki stanowią przykład języka, którego można użyć, aby wyznaczyć odpowiednie granice, jednocześnie wspierając związek byłego z dzieckiem. Te wskazówki powinny być dodane do pisemnego planu rodzicielstwa lub przekazane na piśmie:

    W przypadku, gdy będę musiał zmienić harmonogram, skontaktuję się z Tobą na co najmniej 24 godziny przed naszą zaplanowaną wizytą rodzica z dzieckiem.Jeśli będziesz musiał zmienić harmonogram swojego czasu rodzicielskiego, z szacunkiem proszę, abyś zrobił to samo.Zmienię harmonogram tylko w przypadku prawdziwego nagłego wypadku lub obowiązkowego konfliktu związanego z pracą.Po skomunikowaniu się z Tobą na temat zmiany, sam powiem naszemu dziecku o mojej potrzebie zmiany harmonogramu naszej wizyty.Utrzymanie regularnego harmonogramu wizyt rodzica z dzieckiem jest dla mnie ważne i nie będę go nadużywał poprzez zmianę harmonogramu z niepoważnych powodów.

Jeśli rozmowy nie działają, DivorceMag zaleca wypróbowanie systemu barterowego z rodzaju "przehandluję ci to za tamto". Daj swojemu ex "kredyt", który umieścisz na piśmie za slot czasowy, który zmieniają w zamian za czas, który może chcieć od ciebie w przyszłości. Następnie pozwól swojemu ex trzymać się tych kredytów wizytacyjnych i spieniężać je później. "Co najważniejsze, praktykuj to, co głosisz. Bądź elastyczny, gdy zostaniesz poproszony o umorzenie tych kredytów. Takie podejście pomaga rodzicowi, który się poświęca, czuć, że dostaje coś w zamian" - zaleca DivorceMag.br/>

Stwórz wytyczne

Rozważ stworzenie zestawu wytycznych, które oboje możecie poprzeć. Może się również okazać, że wyrażanie tego, do czego czujesz się zobowiązana - poprzez rozpoczynanie zdań od "ja" - rozładowuje napięcie w relacjach z byłym. Ponadto upewnij się, że trzymasz się zasad, co oznacza zdrowe komunikowanie się z byłym w odpowiednim czasie, kiedy tylko trzeba dostosować harmonogram wizyt rodziców i dzieci z jakiegokolwiek powodu.

Wspólne rodzicielstwo może być pozytywnym doświadczeniem, jeśli oboje skupicie się na najlepszym interesie swoich dzieci, a nie na swoich osobistych żalach. Wspieranie się nawzajem podczas wychowywania wspólnych dzieci wzmacnia jednostkę rodzinną i zapewnia pozytywne środowisko, w którym dzieci mogą się rozwijać, pomagając im czuć się bezpiecznie w swojej rodzinie pomimo podziału rodziców.

Autor