40 rodzajów biżuterii, które możesz dodać do swojej szafy

Biżuteria może w prosty sposób zmienić nasz wygląd. Może zmienić prostą sukienkę w elegancki wygląd, idealny na formalne okazje. Lub oświadczenie kawałek może zmienić nawet najbardziej dorywczo strój w coś godnego okładki magazynu.

Oto różne rodzaje biżuterii, które można zacząć zbierać:

Historia biżuterii

Od zarania dziejów ludzie ozdabiali się biżuterią. Biżuteria była noszona nawet przez mieszkańców jaskiń w czasach prehistorycznych. Oni jednak nie używać metalu lub diamentów do tworzenia ich biżuterii.

Muszle, kości, pióra i kamienie, z których wszystkie były łatwo dostępne, zostały wykorzystane do stworzenia pierwszej biżuterii.

Około 25.000 lat temu odkryto najstarszą biżuterię. Był to naszyjnik z rybich ości. Kości, zęby i inne nagrody były używane do tworzenia wczesnej biżuterii, która pokazywała zdolności łowieckie użytkownika.

Ludzie pierwotnie żyli z bycia myśliwymi i zbieraczami, więc jednostki, które doskonale radziły sobie z tymi obowiązkami, miały wszelkie powody, by czuć się dumne z siebie i demonstrować swoje umiejętności. Bycie dobrym myśliwym dawało człowiekowi wysoki status społeczny. Ci, którzy mieli zasoby, aby ozdobić się klejnotami, demonstrowali swoją pozycję społeczną.

Koraliki wykonane są z antycznego szkła niebieskiego ptaka i karneolu.

Biżuteria nie zmieniła się tak bardzo od tych starych i wczesnych dni. Biżuteria jest nadal używany do wskazania czyjejś wartości i pozycji, chociaż jest bardziej typowo zbudowany z cennych kamieni i metali niż z kości. Jest nadal używany, aby pokazać, że dana osoba jest ceniona lub ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby być ozdobione.

Ewolucja biżuterii

W historii ludzkości biżuteria zawsze była postrzegana jako istotny aspekt ogólnego wyglądu człowieka. Na całym świecie, niektóre przedmioty miały ogromne znaczenie kulturowe, religijne i ekonomiczne związane z nimi. Istnieje kilka rodzajów biżuterii, które mogą być używane do poprawy wyglądu na różne sposoby.

Wiele więcej odmian biżuterii zostały wyprodukowane w czasie, jak projektowanie biżuterii się bardziej skomplikowane i nowe materiały do produkcji biżuterii zostały znalezione. Biżuteria wzięła na nowe konotacje, jak również. Określone style biżuterii były używane do odpędzania duchów lub do wywoływania korzystnych, magicznych wydarzeń w życiu użytkowników w różnych cywilizacjach.

Biżuteria była coraz częściej wykorzystywana do demonstrowania rangi i bogactwa, gdy społeczności ewoluowały w cywilizacje, a w końcu w imperia. Korony, amulety i inne formy władzy były noszone przez starożytnych monarchów. Od 1200 r. p.n.e. do przodu, starożytni Grecy nosili szeroki zakres biżuterii.

Spinki do włosów, pierścienie, bransoletki, kolczyki, naszyjniki i broszki były jednymi z akcesoriów, które nosili. Do tego czasu biżuteria znacznie się rozwinęła. Jak wielu obecnych użytkowników biżuterii, Grecy lubili nosić piękną złotą biżuterię z klejnotami.

Biżuteria na rękę i nadgarstek, jak również szpilki kamei, były popularne wśród Rzymian. W Rzymie modne było robienie biżuterii ze złotych monet. Wśród rzymskich kobiet popularne były również spinki do włosów, które mogły być używane jako broń do samoobrony.

Biżuteria używana jako religijne symbole statusu stawała się coraz bardziej rozwinięta przez całe średniowiecze. W tym okresie historycznym po raz pierwszy w biżuterii zastosowano również diamenty. Surowe diamenty nie mogły być cięte, aby wyświetlić ich błyszczące, olśniewające fasety aż do 1300s.

Diamenty stały się popularne jako materiał jubilerski, gdy to zostało znalezione.

Biżuteria została wyprodukowana w szerokim zakresie rodzajów i stylów w ciągu ostatnich 25 000 lat historii. Jakie dodatki powinnaś nosić?

Biżuteria na głowę

Jeśli chcesz być ozdobiona klejnotami, zacznij od głowy. Ponieważ to właśnie na nią kieruje się większość uwagi ludzi, to właśnie tutaj najlepiej wykorzystasz swoje ozdoby.

Korony

Nie sposób powiedzieć, kto jako pierwszy nosił koronę, choć z pewnością robili to egipscy faraonowie. Bogowie byli również pokazani jako noszący korony w swoich reprezentacjach. Egipska szlachta nosiła korony, które służyły jako symboliczny łącznik między nimi a bogami.

Archeolodzy odkryli pierwsze korony, które miały podstawowy wzór. Większość z nich była zwykłymi złotymi lub srebrnymi okręgami z klejnotami zdobiącymi je. Pióra były dodawane do tych koron, zgodnie z egipską sztuką, aby nadać wysokość i ozdobę do projektu.

Cyrkle

Krąg, czasami znany jako diadem, jest elementem biżuterii noszonym na głowie. Podstawa korony lub korony historycznie była określana jako circlet. Następcy tronu nosili otwarte korony bez łuków.

Historia

Korony były noszone przy okazjach towarzyskich przez zamożnych członków społeczeństwa w okresie greckim. Stefanos, czyli wieniec laurowy, był terminem używanym do opisania cyrkli.

Według Love to Know, termin diadem wywodzi się z greki i oznacza "wiązać". Fillet to smukła, dekoracyjna opaska, która otacza włosy. Diademy znane są również jako filety.

Tiara

Za twórców tiary uważa się perskich władców. Tiara jest okrągła, z co najmniej jednym wysokim szczytem po każdej stronie. Tiary, z drugiej strony, są dostępne w szerokiej gamie wzorów.

Tiara bandeau to styl vintage, który ostatnio odzyskał popularność. Ma dużą część przednią, która jest misternie zdobiona, zazwyczaj diamentami, i działa podobnie do wysoko stylizowanej opaski. Jest to zazwyczaj tej samej wysokości przez cały czas lub zwęża się lekko w dół od środka.

Bandeau to otwarta konstrukcja na czubku głowy. Może ona sięgać od czoła do karku lub do tyłu.

Kokoshnik, rosyjska forma tiary, która odzyskała przychylność w dzisiejszych czasach, jest jednym z najbardziej znanych stylów tiary. Jest to kawałek tradycyjnej rosyjskiej głowy biżuterii, która siedzi na szczycie głowy i opiera się wysoko na brwi. Na górze tego typu ma szeroki wzór, który zwęża się od centralnego punktu.

Diamond-set bary lub ciągłe formy chevron są używane w tym zwężającym się wzorze. Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii preferuje ten styl tiary.

Kobiety używają tiary jako biżuterii dekoracyjnej od wieków. Są one wyłącznie noszone podczas wydarzeń white-tie. Były one noszone przez władców w czasach starożytnych, aby zaznaczyć królewską rangę.

W historii Wielkiej Brytanii, tiary odegrały ważną rolę. Królowej Elżbiecie II przypisuje się posiadanie największej i najdroższej na świecie kolekcji tiar. Tiary od dawna kojarzone są z rodziną królewską, ale coraz częściej noszone są przez nie-królów podczas oficjalnych okazji i uroczystości.

Coronet

Koronet jest rodzajem korony noszonej przez szlachtę, a nie królów czy królowe. Z drugiej strony, dla większości ludzi korona wydaje się być taka sama jak każda inna korona królewska. Jest to złoty pierścień z perłami i motywami liści, który nosi się na głowie.

Projekt korony w Wielkiej Brytanii symbolizuje status osoby noszącej koronę. Według Encyklopedii Britannica, korona książęca zawiera na przykład osiem liści truskawki.

Mankiety na uszy

Mankiety to kolczyki, które umieszcza się na czubku ucha zamiast na płatku. Mankiet jest elementem biżuterii noszonym wokół krawędzi ucha, który może być również wkłuty w płatek ucha. Mankiety dostępne są w różnych stylach, od prostych po skomplikowane.

Szpilki do włosów

W czasach starożytnych używano również spinek do włosów. Kość słoniowa, drewno i miedź były wykorzystywane do tworzenia spinek do włosów. W latach 1600 spinki do włosów stały się bardziej ozdobne i ewoluowały.

Obecnie spinki do włosów mogą być tak proste jak wsuwki lub tak skomplikowane jak kosztowna biżuteria inkrustowana dużymi klejnotami.

Historia

W czasach cywilizacji egipskiej, greckiej i rzymskiej spinki do włosów były uważane za przedmiot luksusowy. Po tym jak Ernest Godward opracował spiralną spinkę do włosów w 1901 roku, stały się one bardzo popularne. Mogą być ozdobione drobiazgami i diamentami i są używane do utrzymywania skomplikowanych fryzur razem.

Nowoczesne wersje spinek mają zazwyczaj wiele długości drutu, co pozwala na utrzymanie włosów w różnych stylach.

Kolczyki

Od epoki brązu ludzie noszą kolczyki. Około 5 000 lat temu odkryto pierwsze dowody na istnienie kolczyków. Już 4 000 lat temu kolczyki w kształcie obręczy były popularnym stylem.

Były one noszone przez perskie wojska jako talizmany bojowe. W czasach starożytnych kolczyki były zazwyczaj wykonane ze złota i ozdobione klejnotami. W Egipcie kolczyki były tak powszechne, że nosiły je nawet koty.

Kleopatra miała parę kolczyków z perłami, podczas gdy król Tut miał kilka otworów na kolczyki w uszach.

Historia

Wraz z pojawieniem się kolczyków typu clip-on i screwback w 1900 roku, style kolczyków stały się bardziej współczesne niż wcześniej. Kolczyki mogły być noszone przez tych, którzy nie mieli przekłutych uszu. Na początku lat 1900, przekłuwanie uszu stało się niemodne. Kobiety nie miały przekłuwanych uszu aż do lat 40-tych.

Wszystko to zmieniło się za sprawą królowej Elżbiety II. W 1947 roku dostała ona w prezencie ślubnym zestaw diamentowych kolczyków i przekłuła sobie uszy, aby móc je nosić. Po tym wydarzeniu, przekłute uszy stały się bardziej modne i dziś nawet młode osoby je noszą.

Styl

Kolczyki są często przekłuwane i noszone na płatku ucha, ale mogą być również noszone na innych częściach ucha. Kolczyki z ćwiekami, z kropelkami, z obręczami, wiszące, ze sztangą, z nitkami, z kolcami i kolczyki przytulanki to tylko kilka z wielu dostępnych stylów.

Szpilki do kapeluszy

Szpilki do kapeluszy są już od 1400 roku. Kobiety używały ich, aby utrzymać welony i nakrycia głowy na miejscu w całej Europie w tym czasie. W tym okresie szpilki do kapeluszy były małe i wąskie, podobnie jak przez większą część średniowiecza.

W XIX wieku szpilki do kapeluszy stały się piękniejsze i ozdobione klejnotami.

Modyfikacja języka

Szpilki do kapeluszy były popularną ozdobą na początku XIX wieku. Parlament brytyjski nałożył surowe ograniczenia na sprzedaż tych szpilek, stwierdzając, że mogą być one sprzedawane tylko 1 i 2 stycznia. Szpilki były kupowane za pieniądze zaoszczędzone w ciągu roku.

Według American Hatpin Society, to właśnie stąd pochodzi określenie "pin money".

Pod koniec XIX wieku opracowano maszynowo wyrabiane szpilki do włosów. W miarę jak fryzury i kapelusze stawały się coraz dłuższe i bardziej wymyślne, szpilki do włosów stawały się coraz bardziej skomplikowane. Spinki okazały się skuteczną obroną przed niepożądanym podejściem mężczyzn, gdy kobiety przeżywały kryzys.

Obrączki do włosów

Obrączki do włosów, małe metalowe opaski służące do spinania pasm włosów, są używane od epoki brązu. Do ich wyrobu używano litego złota, gliny, miedzi lub pozłacanego ołowiu. Pierścienie do włosów z ceramiki, alabastru i jaspisu były używane przez starożytnych Egipcjan.

We współczesnych czasach popularne są materiałowe opaski do włosów, a metalowe pierścionki do włosów są ich prababkami.

Jadanagam

Termin "wąż do włosów" odnosi się do rodzaju biżuterii, która stała się popularna w południowych Indiach. Jest to ozdobione klejnotami nakrycie głowy, które nosi się z zaplecionymi włosami i wygląda świetnie. Jest to biżuteria z dużą ilością diamentów, rubinów i innych cennych klejnotów.

Shinka

Shinka to antyczna ozdoba głowy wykonana z złotych haczyków, które mocuje się z przodu głowy. Shinka jest dużym przedmiotem ze złotymi łańcuchami i różnymi ozdobami, takimi jak stylizowane zwierzęta i diamenty. We współczesnych Indiach, jest ona nadal używana do ozdabiania włosów nowożeńców.

Sarpach

Tysiące lat temu, sarpach, znany również jako aigrette lub shirpej, był używany do ozdabiania turbanów królów Bliskiego Wschodu. Wśród królewskich dam te ozdobne ozdoby głowy znane były jako tiary. Sarpachy były ozdobnymi złotymi opaskami zdobionymi klejnotami, które noszono z przodu głowy (lub turbanu).

Szyja

Szyja jest idealnym miejscem do noszenia biżuterii. Naszyjniki były jednym z najwcześniejszych elementów biżuterii, które zostały stworzone i od tego czasu rozwinęły się w mnóstwo wzorów i stylów.

Naszyjniki

Naszyjniki są jednym z najwcześniejszych elementów biżuterii, które zostały odkryte. Kości, zęby i inne przedmioty myśliwskie były używane do tworzenia pierwszych naszyjników. Według Did You Know Fashion, w epoce brązu metalowe naszyjniki stały się znacznie bardziej modne.

Styl

Naszyjniki łańcuszkowe stały się klasyką mody dzięki swojej popularności. Naszyjniki łańcuchowe były widziane na wielu celebrytach, muzykach, sportowcach i fashionistach. Jeśli wiesz, co szukać, można znaleźć wiele różnych rodzajów tych naszyjników, każdy z jego własnych unikalnych atrybutów.

Tiny balls są połączone z małych, równomiernie rozmieszczonych prętów do tworzenia naszyjniki łańcucha koraliki, znany również jako naszyjniki łańcucha piłkę.

Idealne okrągłe pierścienie w zmiennym wzorze są używane do tworzenia naszyjników z łańcuszków kablowych. Płasko ułożone kółko zazębia się z kółkiem prostopadłym do płasko ułożonego kółka we wzór. Skończysz z wzorem, który biegnie płasko przylegający pierścień, obrócony pierścień, płasko przylegający pierścień, obrócony pierścień, płasko przylegający pierścień, obrócony pierścień, płasko przylegający pierścień, obrócony pierścień, płasko przylegający pierścień, obrócony pierścień i tak dalej.

Przeplatające się owalne i płaskie pierścienie stanowią podstawę naszyjników typu curb chain. Wzór zazębiania się jest spójny niezależnie od wielkości kółek. Jest to mały projekt z takimi samymi pierścieniami na całej długości. Aby uzyskać spójną estetykę, wszystkie są zwrócone w tym samym kierunku.

Naszyjniki łańcuszkowe Figaro mają unikalny design. Ogniwa w tym naszyjniku są dwóch rozmiarów. Wzór składa się z długiego, podłużnego ogniwa, trzech małych, okrągłych ogniw, kolejnego długiego ogniwa i tak dalej.

Łańcuchy używane na statkach stały się inspiracją dla naszyjników łańcuszkowych marynarzy, znanych również jako naszyjniki łańcuszkowe z kotwicami. Każde ogniwo ma kształt owalu, przez który przebiega pionowy pręt. Łańcuszek linowy wygląda jak lina, ponieważ ogniwa są oplecione. Aby uzyskać efekt przypominający linę, złote pasma są skręcane razem. Łańcuchy te są dostępne w różnych grubościach.

Naszyjniki z łańcuchem wężowym mają solidny wygląd i są wykonane w gładkim stylu. Łańcuszek ten, z drugiej strony, jest zbudowany tak, aby można go było bardzo łatwo dopasować. Jest to możliwe dzięki temu, że składa się z wielu mniejszych ogniw.

Naszyjniki z łańcuszków pszenicznych, znane również jako naszyjniki z łańcuszków Spiga, są plecione tak, aby wyglądały jak główki pszenicy.

W średniowieczu modne były wisiorki. Naszyjniki typu locket stały się modne w XIX wieku wraz z wprowadzeniem fotografii.

Wisiorek na naszyjniku z medalionem to medal. Wszystko, od znaku religijnego do elementu dekoracyjnego może być używane w ten sposób.

Historia

Na przestrzeni dziejów naszyjniki były używane do pogrzebów, z powodów magicznych, religijnych i ceremonialnych, a także jako symbol statusu i bogactwa. Amulety, krzyże, medaliony, wisiorki, kamienie szlachetne i wiele innych akcesoriów.

Chokery

Wydaje się, że naszyjniki typu choker są obecne w świecie mody od dłuższego czasu. Chokery zostały spopularyzowane przez księżną Dianę, a wiele innych gwiazd je nosiło. Ten element biżuterii ma znakomitą przeszłość.

Historia

Chokers były uważane za niezwykłe zdolności przez starożytnych cywilizacji, takich jak egipskich i mezopotamskich kultur. Szyja użytkownika może być chronione przez choker z różnych niebezpieczeństw. Te starożytne chokery były często wykonane ze złota i zdobione lapis lazuli.

Noszenie chokerów zostało spopularyzowane we wczesnych latach 1900 przez duńską królową Aleksandrę, która zastąpiła Wiktorię jako królowa Anglii. Szerokie chokery, które nosiła, były prześmiewczo nazywane "naszyjnikami z psiej obroży". Z drugiej strony, Aleksandra często nosiła ten styl, pomimo drwin, ponieważ miała bliznę na szyi, którą chciała ukryć.

Styl

Plastik, aksamit, koraliki, metal, lateks, metale nieszlachetne i metale szlachetne to tylko niektóre z materiałów, które mogą być używane do produkcji chokerów.

Istnieją one od tysięcy lat, początkowo zostały wykonane przez sumeryjskich rzemieślników około 2500 lat p.n.e. Po Rewolucji Francuskiej panie nosiły czerwone chokery, aby uhonorować zabitą gilotyną arystokrację.

Kendall Jenner, Beyonce, Poppy Delevingne i członkowie BTS to tylko niektóre z gwiazd, które noszą je obecnie.

Torc

Naszyjniki torc były używane od tysięcy lat przez społeczności celtyckie w całej Europie. Torc były powszechnie wykonane z skręconych taśm metalowych i były wykonane z brązu, srebra, złota lub miedzi. Posiadały otwartą obrożę i dwie końcówki na obu końcach.

Torsy ściśle okalają tył szyi. Według World History, były one popularne wśród celtyckich wojowników i były prawdopodobnie duchowe w przyrodzie.

Broń

Przez tysiące lat ludzie wykorzystywali ramiona do prezentowania klejnotów. Wiele z kawałków biżuterii na ręce, które nosiłeś, było prawdopodobnie pod wpływem wzorów z epoki brązu.

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów, często znane jako spinki do mankietów, są małym, ale ważnym akcentem. Spinki do mankietów są bardziej współczesne niż wiele innych stylów biżuterii na tej liście. Ruffled wristbands zostały po raz pierwszy zastosowane do koszul na początku 1500 roku.

Małe łańcuszki z guzikami na rękawach były popularne w latach 1700. Cuff links, jak wiemy je teraz, ewoluowały z tego stylu.

Alexander Dumas jest uznawany za twórcę spinek do mankietów w swojej powieści "Hrabia Monte Cristo". Bohater powieści nosi duże diamenty na mankietach koszuli, co wzbudza zazdrość wszystkich innych. Modni krawcy byli zaintrygowani opisem i uwierzyli, że taka ozdoba może być towarem handlowym.

Moda rozwinęła się, gdy klejnoty na klipsach i prętach były masowo produkowane i sprzedawane w dużych ilościach.

Aktualny trend

Mankiety z guzikami są widoczne na różnych typach koszul. Spinki do mankietów nie są wymagane w tej sytuacji. Z drugiej strony, spinki do mankietów są nadal używane w różnych koszulach i są uważane za obowiązkowy element stroju formalnego.

Są one dostępne w szerokiej gamie stylów i motywów, od zabawnych i swobodnych po wysokiej klasy i bogate. Skóra, drewno, szkło, metal, szkło i wiele innych materiałów mogą być używane do ich tworzenia.

Bangle

Od czasów starożytnych, Hindusi noszą bransolety. Termin "bangri" lub "bangali" pochodzi z języka hindi. Figurka kobiety noszącej bransoletę jest jednym z najwcześniejszych artefaktów odkrytych w Indiach.

W Indiach nabrały one wyjątkowego znaczenia kulturowego. Bransolety są uważane za talizmany przynoszące szczęście i dlatego są obowiązkowym dodatkiem dla zamężnych pań.

Kolory i materiały użyte w bransoletach mają znaczenie symboliczne. Według Sanskrit Magazine, na przykład białe bransolety są znakiem świeżego początku.

Bangle to nie zamykające się, sztywne bransolety. Mają one otwartą konstrukcję, która pozwala im przesuwać się wokół nadgarstka.

Bransoletka na rękę

Bransoletki na górną część ramienia są znane jako armlety. Były one używane jako biżuteria przez tysiące lat, i są noszone powyżej łokcia. Do dnia dzisiejszego, armlets są używane jako biżuteria. Zazwyczaj są one wykonane z metalu z wyszukanymi wzorami i zazwyczaj mają jakiś temat lub motyw.

Bransoletka

Jedną z najwcześniejszych form biżuterii są bransoletki, które są okrągłą ozdobą nadgarstków i kostek. Na przestrzeni dziejów były one tworzone z wielu różnych materiałów. Wykorzystywano drewno, skorupę żółwia, emalię, akryl i wiele innych materiałów.

Bransoletki były robione z rogów, kości i diamentów, wśród innych materiałów.

Ewolucja bransoletek

Bransoletki ewoluowały w szerokim zakresie stylów na przestrzeni czasu. Przez lata popularne były bransoletki typu charm, bangles i wiele innych bransoletek. Bransoletki są dostępne w różnych sztywnościach i stopniach elastyczności.

Historia

Bransoletki nabrały wyjątkowej wartości dla różnych społeczeństw w różnych momentach na przestrzeni dziejów. Bransoletki są szczególnie ważne na Timorze, indonezyjskiej wyspie. Bransoletki same w sobie mogą zdradzać stan cywilny, pozycję społeczną, a nawet doświadczenia życiowe danej osoby.

"Bransoletka" pochodzi od greckiego słowa "brachile", które oznacza "ramię". Bransoletki są rodzajem opaski na rękę, która może być noszona z różnych powodów. Bransoletki są noszone z różnych powodów, w tym ornamentacji, tożsamości, ozdoby, znaczenie religijne lub kulturowe, i tak dalej, w zależności od kultury.

Charms, kryształy, metal, plastikowe obręcze, perły, kamienie szlachetne, diamenty, drewno i wiele innych materiałów można znaleźć wewnątrz nich.

Ręce

Biżuteria na dłonie jest obecna od zarania dziejów. Najwcześniejsi łowcy-zbieracze używali biżuterii na ręce, która pod wieloma względami jest podobna do tej, którą nosimy obecnie.

Bransoletka niewolników

Nazwa bransoletki niewolników jest co najmniej złowieszcza. Bransoletka hath panja jest bardziej formalnym określeniem dla typu, który jest również znany jako bransoletka tancerki brzucha lub bransoletka haremu. Według Refinery29, jest to bransoletka z ogniw łańcucha, która jest przymocowana do pierścienia.

Niesmaczne słowo dla tego projektu bransoletki jest nieznane, ale ma co najmniej 1500 lat. Projekt nie jest przestarzały, ponieważ ten styl jest nadal popularny dzisiaj, ale nazwa musi być aktualizowana, aby odzwierciedlić dzień dzisiejszy.

Obrączki

Ludzie noszą obrączki na palcach od zarania dziejów. Ponieważ jednak pierwsze pierścionki były wykonane z kości, muszli i innych materiałów organicznych, archeolodzy odkryli tylko kilka starych pierścionków. Najstarsze odkryte pierścionki pochodzą sprzed 5.000 lat z Mezopotamii.

Historia

Sygnet jest najwcześniejszą znaną formą pierścienia. Po raz pierwszy sygnet był stosowany jako podpis, znak rozpoznawczy, który weryfikował dokument jako należący do właściciela sygnetu.

W starożytnym Rzymie uważano, że kamień jest niezbędnym elementem obrączki. Pierścień zaręczynowy, znany również jako pierścionek zaręczynowy, został po raz pierwszy wręczony damie jako znak zaangażowania przez przyszłego męża w Rzymie.

Rodzaje pierścionków

Pierścionki były tworzone od wieków, aby upamiętnić szczególne okazje lub wydarzenia życiowe. Opaski ślubne i zaręczynowe są tradycyjnymi symbolami zaangażowania, ale istnieje wiele innych pierścionków, które są noszone w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń lub wyrażenia unikalnych znaczeń.

Drużyny sportowe noszą pierścienie mistrzowskie, aby zaznaczyć znaczące triumfy. Wiele innych dyscyplin sportowych daje teraz pierścienie mistrzowskie. Według Sports Illustrated, pierwsze pierścienie mistrzowskie zostały wyprodukowane, aby upamiętnić tytuł Montreal Hockey Club w 1893 roku.

Oryginalne pierścienie mistrzowskie były podstawowymi opaskami, które przypominały raczej obrączki ślubne niż pierścienie mistrzowskie, które znamy teraz. Kiedy New York Giants dostał pierścienie za wygranie World Series w 1922 roku, mieli bardziej wyrafinowany design. Te pierścienie wyposażone w pojedynczy diament w środku i duże, ozdobny projekt, który przypominał obecne mistrzostwa pierścienie bliżej.

Wiele wybitnych wydarzeń sportowych teraz dostać pierścienie mistrzowskie na corocznej podstawie.

Szkoły wojskowe przyznał pierścienie klasy do studentów kończących w 1800s jako sposób na upamiętnienie ich czas tam.

Pierścień obietnicy jest znakiem miłosnego zaangażowania. Reprezentuje on wyłączność, ale nie jest tak poważny jak pierścionek zaręczynowy. Według The Knot, pierścionki obiecujące są czasami używane jako pierścionki przed zaręczynami.

Korzenie obrączek ślubnych można znaleźć w starożytnym Egipcie. Egipcjanie uważali, że żyła miłości biegnie prosto z czwartego palca lewej ręki do serca. Dlatego właśnie na tym palcu umieszczano obrączki ślubne.

Nieskończone koło symbolizuje jedność pary. Kultura egipska została skopiowana przez Greków i Rzymian, a idea obrączek ślubnych rozprzestrzeniła się na cały świat.

Hathphool

"Kwiaty dla dłoni", jak interpretuje Hathphool. Panchangala jest również jego nazwą. Bransoletka z łańcuszkami, które idą w górę po grzbiecie ręki i łączą się z pięcioma pierścionkami na każdym palcu, tworzy ten skomplikowany element biżuterii ręcznej.

Kwiatowy wzór na każdym z pierścieni jest charakterystyczny. Małe lusterko ozdabia kciuk. Misterny, lśniący wzór hathphool jest zbudowany z kamieni szlachetnych i złota.

Biżuteria na ciało

Stosunkowo łatwo jest wsunąć pierścionki na dłonie lub bransoletki na nadgarstki, dlatego nie jest zaskoczeniem, że te rodzaje biżuterii powstały wcześnie. Istnieje jednak kilka miejsc na ciele, gdzie można pokazać swój styl biżuterii. Od czasów starożytnych, ludzie eksperymentowali z różnymi metodami noszenia biżuterii.

Czy dzielisz jakieś piercingi z mieszkańcami jaskiń z przeszłości?

Piercing ciała

Obręcze, pręty, ćwieki i inne formy biżuterii mogą być przekłuwane w różnych miejscach ciała. Pierścienie do nosa, pierścienie do brwi i pierścienie do ust są prawdopodobnie znane. Innym typowym obszarem ciała, które mają być przebite jest pępek.

Pierścienie języka, lub pręty, które podróżują przez język, są warunkiem, że niektóre osoby doświadczają. Kulki na każdym końcu utrzymać je w miejscu. Sutki i genitalia, jak również inne bardziej intymne regiony ciała, mogą być przekłute.

Historia piercingu ciała

Dolna część ucha ma mięsiste płatki. Płatki te to przede wszystkim skóra bez żył. Mimo to, przekłuwanie tego obszaru ciała jest bolesne!

Jaki jest więc cel, aby pójść o krok dalej i przekłuwać znacznie delikatniejsze części ciała?

Co najmniej 5,300 lat temu ludzie celowo wiercili otwory w swoim ciele, aby mieć miejsce do przechowywania biżuterii. Według All That is Interesting, jest to wiek najstarszej mumii, jaką kiedykolwiek odkopano do tej pory. Uszy przekłute na tej mumii Król Tut z Egiptu miał uszy przekłute około 2,000 lat później.

Po zakończeniu rządów Tut w Egipcie, Juliusz Cezar nosił kolczyki przez kolejne 1000 lat.

Przekłuwanie nosa to również wielowiekowa tradycja. Kiedy Abraham wybrał kobietę, która miała poślubić jego syna, Biblia podaje, że Abraham podarował jej pierścień w nosie. Na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej dawanie pannie młodej złotego pierścienia w nosie jest nadal popularnym zwyczajem.

Rozmiar pierścienia wskazuje na zamożność rodziny pana młodego. Jeśli małżonek później ją odrzuci, złoty pierścionek może posłużyć do wsparcia finansowego. W tym zwyczaju przekłuwane jest nozdrze nosowe.

Septum piercing, inny rodzaj kolczykowania nosa, jest starym rytuałem wojskowym. Aztekowie i Inkowie, na przykład, przekłuwali swoje przegrody i zakładali biżuterię z klejnotów, aby czcić bogów. Przekłuwanie języka było również stosowane przez Azteków jako forma ofiary.

Praktyka przekłuwania nosa zyskała na popularności. Najczęściej wiąże się je z kulturą indiańską. Od prawie 5 tysięcy lat są noszone na całym obszarze.

Bengalskie i nepalskie kobiety na znak małżeństwa noszą biżuterię z przegrodą nosową. Są one również popularne wśród plemion rdzennych Amerykanów, a urzędnicy plemienni Shawnee nosili je. Septum piercings są coraz bardziej popularne wśród ogółu społeczeństwa.

Na ścianie oddzielającej, są one noszone między nosami. Pierścienie Septum odradzają się w modzie, a gwiazdy takie jak Rihanna, Zendaya, Zoe Kravitz, Madonna i inni byli widziani nosząc je.

Piercing innych obszarów ciała, takich jak sutki i genitalia, ma długą historię. Starożytna Grecja i Rzym miały takie piercingi. Z drugiej strony, piercing był czasem używany, aby powstrzymać zniewolone osoby przed angażowaniem się w zachowania seksualne.

Łańcuch na brzuch

Łańcuch do brzucha jest popularnym elementem indyjskiej biżuterii do ciała. Łańcuch ten owija się wokół talii. Jest to ulubiony dodatek panny młodej. Najczęściej używane są srebrne lub złote łańcuszki na brzuch.

Historia

Indie mają 4000-letnią historię noszenia łańcuszków na brzuchu. To jednak nie jest tylko na pokaz. Łańcuszek na brzuch jest często noszony podczas ważnych rytuałów i świąt religijnych, co czyni go cennym elementem biżuterii.

Kiedyś znane były pod nazwą "Kamarband/Udiyanam", a także jako łańcuchy na talię. Często są one wykonane ze złota lub srebra i mogą być przymocowane do kolczyków w pępku.

Chatelaine

Chatelaines, w przeciwieństwie do wielu innych form biżuterii na tej liście, są rzadko noszone. Jest to pas zamontowany kawałek biżuterii z wielu łańcuchów wiszących. Łańcuchy zawierają małe haczyki na końcach do zawieszania kluczy, zegarków, torebek, nożyczek i innych przyborów.

Historia

Pochodzenie chatelaine jest niepewne, jednak wyrażenie pochodzi z francuskiego, co oznacza "pani zamku". Biżuteria została nazwana dla pani zamku, który był odpowiedzialny za klucze zamku. Chatelaines były noszone zarówno przez mężczyzn jak i kobiety, pomimo faktu, że termin pochodzi od kobiety (tabela rozmiarów pierścionków dla kobiet i mężczyzn).

W epoce wiktoriańskiej, kiedy ubrania damskie nie miały wygodnie dostępnych kieszeni, chatelaines były bardzo istotne. Pozostały one modne aż do początku 1900 roku, kiedy to wzory odzieży stały się bardziej praktyczne, a torebki stały się bardziej powszechnym elementem mody. To zapewniło wygodniejsze opcje noszenia dla pań.

Broszka

Broszka jest ponadczasowy kawałek, który ewoluował w różnych formach i wygląd przez cały czas. Broszki przychodzą w różnorodnych rozmiarach, kształtach i wzorach. Mogą być zwykłe lub ekstrawaganckie. I, pomimo ich bogatej historii w świecie mody, możesz być zszokowany, aby dowiedzieć się, jak starożytna jest ta biżuteria.

Historia

Zapięcie używane w starożytnym Rzymie wpłynęło na współczesne broszki. Gadżet ten wyglądał jak agrafka. Bardziej wyszukana biżuteria ewoluowała od tego, a broszki pojawiły się jako rezultat.

Według Encyclopedia Britannica, rozprzestrzeniły się one w całym Imperium Rzymskim i zyskały ogromną popularność w Europie, gdzie były używane do zapinania peleryn na szyi.

Pierwsze wzmianki o broszkach pochodzą z epoki brązu, kiedy to używano ich do ustalania kolejności wydarzeń w historii. Przez całą epokę wiktoriańską były oznaką smutku i pamiątką po bliskich zmarłej duszy. Broszki, wraz z pierścionkami, stały się najbardziej popularnym rodzajem pamiątki rodzinnej przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Styl

Szpilki członkowskie, na przykład, są przyznawane osobom, które są członkami określonych organizacji. Szpilki są rozprowadzane przez kilka organizacji, w tym przez Girl Scouts of America.

Stopy

Jeśli nie używasz swoich stóp do eksponowania klejnotów, jaki jest sens ich posiadania?

Chociaż biżuteria stóp nie jest dla każdego, to odegrała ona znaczącą rolę w historii biżuterii. Niektóre elementy biżuterii stóp mają unikalne znaczenie, a nawet mogą ujawniać informacje o osobie, która je nosi.

Po tym już nigdy nie spojrzysz na biżuterię dla stóp w ten sam sposób.

Pierścienie na palce

Pierścienie na palce u stóp nie są zbyt powszechne w modzie europejskiej i amerykańskiej, ale w Indiach są obowiązkowym elementem. Noszone są przez mężatki w Indiach. W Indiach pierścionki na palce u nóg nazywane są bichwa.

Styl

Pierścienie na palce są często wykonane ze srebra w Indiach i noszone są parami, po jednym na każdej stopie. Na jednej stopie niektóre panie mają trzy lub cztery obrączki. Pierścienie na palce są ozdobnie dekorowane.

Są one również zazwyczaj produkowane w otwarte, regulowane style, które mogą być noszone na i poza palcami.

Toe rings są popularne jako biżuteria mody w innych częściach świata. Były one popularne w latach 90-tych, a ostatnio powróciły jako szał.

Anklets

Anklets są bransoletki przeznaczone do noszenia wokół kostki. Były one noszone w starożytnym Sumerze od co najmniej 5,000 p.n.e. Anklets pozostały popularne na Bliskim Wschodzie przez wieki, z wielu różnych form wyłaniając.

Ankletki są nadal popularne w dzisiejszym społeczeństwie.

Historia

Ankletki wydają się być proste na pierwszy rzut oka. Są to okrągłe ozdoby noszone wokół określonej części ciała, podobne do bransoletek i naszyjników. Historia ankletów, z drugiej strony, jest nieco bardziej skomplikowana.

Niektórzy twierdzą, że anklety miały wyjątkową wartość w społeczeństwach Bliskiego Wschodu, lub że wysyłały wiadomość, że dama nosząca anklet jest otwarta na wymianę seksualną.

Styl

W Indiach, gdzie anklety znane są jako payals, panie noszą je od dziesięcioleci. Mają one głębokie znaczenie kulturowe, dlatego też są noszone z sari podczas indyjskich ślubów. Zostały one również odnotowane w Egipcie przeddynastycznym.

Anklety i pierścienie na palce łączą się w biżuterię uprzęży dla stóp. Zaczynają się one na kostce, idą przez całą drogę wokół stopy i kończą się pierścieniem na palce. Indyjskie panny młode często je wykorzystują.

Specjalne

Każdy element biżuterii ma swój cel, a wiele kawałków, takich jak obrączki ślubne, mają unikalną symbolikę. Istnieją jednak pewne formy biżuterii, które nie są tak powszechne, ale mają wyjątkowe znaczenie lub mają specyficzną funkcję. W tej formie biżuterii nie chodzi o modę, chodzi o znaczenie.

Pierścienie celibatu

Celibat pierścienie, powszechnie określane jako pierścienie czystości, są noszone jako symbol czystości. Innymi słowy, właściciel tych pierścionków powstrzymuje się od aktywności seksualnej. Nastolatki i młodzi ludzie najczęściej noszą je jako zobowiązanie i symbol abstynencji.

Styl

Obrączki czystości przypominają wyglądem obrączki ślubne. Są to podstawowe metalowe kółka. Na obrączkach mogą być wypisane wiadomości lub dzieła sztuki.

Amulet

Amulet, czasami znany jako talizman, jest elementem biżuterii, który ma zapewnić noszącemu szczęście, pomyślność lub pewną energię. Może być wykorzystany do obrony, zdrowia lub z jakiegokolwiek innego powodu, jaki przyjdzie Ci do głowy.

Historia

W całej historii, amulety były noszone na wszystkich kontynentach. Amulet jest powszechnie naszyjnik, choć może to być również bransoletka lub pierścień. Wiele cywilizacji i osób wielu wyznań, w tym chrześcijan, nosiło je.

Styl

Amulety są często noszone jako naszyjniki na szyi. Amulet może być wykonany z czegokolwiek, w tym z kamienia, diamentu lub piór. Wiele rzeczy jest czasami montowanych w unikalnej obudowie, która może obejmować od skórzanej torebki do małej szklanej butelki do wysoko zaprojektowanego medalionu.

Biżuteria z alertami medycznymi

Medyczna biżuteria identyfikacyjna może w rzeczywistości uratować Ci życie. Każdy problem medyczny, który może wpłynąć na Ciebie, jeśli potrzebujesz nagłej pomocy medycznej, może być przedstawiony na opasce, aby eksperci medyczni wiedzieli, jak najlepiej Ci pomóc.

Styl

Biżuteria alert medyczny może być praktycznie każdy rodzaj biżuterii, ale najczęstsze są bransoletki, naszyjniki i pierścienie. Ten naszyjnik może niech ludzie wiedzą, jeśli masz padaczkę, ciężkie alergie pokarmowe, cukrzyca, utrata słuchu, lub jakiekolwiek inne warunki medyczne. Biżuteria alertu medycznego zazwyczaj składa się z metalowego łańcucha z płytą czołową, która wyświetla informacje.

Biżuteria alert medyczny jest w różnych formach, w tym niektóre atrakcyjne projekty.

Wojskowe identyfikatory dla psów

Wojskowe nieśmiertelniki są jednym z najbardziej znanych kawałków biżuterii na planecie. Są to dwa wygrawerowane metalowe płytki na łańcuchu, więc są oczywiście biżuteria. Jednak słowo "nieśmiertelniki" jest o wiele bardziej aktualne niż bardziej formalny termin "identyfikatory".

Moniker

Istnieje wiele odrębnych miejskich legend dotyczących tego, jak wojskowe identyfikatory w Stanach Zjednoczonych były znane jako "dog tags". Według Army Historical Foundation, magnat medialny Willian Randolph Hearst opracował to słowo w 1936 r. jako lekceważący termin mający zdyskredytować "Nowy Ład" prezydenta Franklina D. Roosevelta, z którym to pojęciem Hearst nie do końca się zgadzał.

Według innego mitu, żołnierze używali tej nazwy podczas II wojny światowej, ponieważ twierdzili, że świeżo upieczeni poborowi byli traktowani jak psy. Niektórzy twierdzą, że identyfikatory przypominają te, które znajdują się na obroży psa. W związku z tym wymyślono nieśmiertelniki.

Historia

Wojskowe identyfikatory, z drugiej strony, mają znacznie dłuższą historię niż sugeruje to określenie. Identyfikatory wojskowe pochodzą z czasów wojny secesyjnej. Żołnierze obawiali się, że w przypadku śmierci ich szczątki pozostaną niezidentyfikowane.

Nie chcieli skończyć w nieoznaczonych grobach, więc wymyślili własny plan. Żołnierze zaczęli przyczepiać papierowe metki do swoich mundurów. Ci, których było na to stać, wyryli swoje nazwiska i informacje na kawałkach ołowiu, a nawet miedzi.

Niektórzy mężczyźni nosili na szyi płyty z drewna.

Ci, których było na to stać, kupowali grawerowane metalowe identyfikatory, które były sprzedawane przez cywilów w zaskakującym chałupniczym biznesie, który powstał w czasie wojny secesyjnej.

Tendencja ta pozostawiła niezatarty ślad w historii, ale nie rozprzestrzeniła się wystarczająco daleko w szeregach wojskowych. Według Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, po zakończeniu wojny secesyjnej ponad 40% zabitych żołnierzy armii Unii pozostało niezidentyfikowanych.

Styl

Po zakończeniu wojny hiszpańsko-amerykańskiej w 1899 roku, wojskowe odznaki identyfikacyjne stały się oficjalne. W 1906 roku Armia Stanów Zjednoczonych wydała rozkaz nakazujący wszystkim żołnierzom noszenie identyfikatorów. Były to okrągłe kawałki metalu z wytłoczonym imieniem i nazwiskiem żołnierza, stopniem, firmą oraz pułkiem lub korpusem.

W 1916 roku rozkaz ten został zmieniony. Żołnierze byli teraz zmuszeni do noszenia drugiego identyfikatora. W aktach służby pogrzebowej żołnierza znajdował się ten drugi identyfikator.

Do II wojny światowej identyfikatory przybrały rozmiar i formę, jaką mają do dziś. Wojskowe identyfikatory to zaokrąglone prostokąty wykonane ze stopu niklu i miedzi.

Pierścienie logiczne

Pierścienie puzzle są formą specjalnego pierścienia, który uważa się, że pochodzi z Turcji. W dzisiejszej modzie pierścionki puzzle są modną opcją. Są one nawet używane jako obrączki ślubne.

Historia

Początki pierścionka puzzle są trochę niejasne. Zgodnie z tradycją, turecki król został przekonany, że jego żona była niewierna. Poprosił królewskiego jubilera o zaprojektowanie pierścienia, który pokazywałby, czy jego żona zdjęła go z palca.

Jubiler stworzył zagadkowy pierścień. Pierścień został zaprojektowany w taki sposób, że rozpadłby się, gdyby został zdjęty. Bez wskazówek, umieszczenie skomplikowany projekt z powrotem razem było trudne.

W ten sposób zdemaskowano by wybryki cudzołożnej żony.

Styl

Pierścionki puzzle stały się sławne na całym świecie, niezależnie od tego, czy mit jest prawdziwy czy nie. Składają się one z pasm, które się zazębiają. Pozostaną na swoim miejscu, jeśli pierścień będzie trzymał się razem po zdjęciu. W przeciwnym razie puzzle się rozpadną.

Szpilki zastawne

Szpilki są pięknymi szpilkami noszonymi przez studentów, którzy starają się dołączyć do bractwa lub stowarzyszenia. Podczas okresu wstępnego, te szpilki są noszone przez cały czas. Nawet jeśli jesteś świadomy, że jest to długotrwała praktyka, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, jak bardzo jest ona stara.

Historia

Towarzystwo Phi Beta Kappa było pierwszym, które przyznało pinsy, powstałe w 1776 roku. Był to zwykły srebrny kwadrat z wyrytymi na nim literami "S.P." i datą "5 grudnia 1776", rokiem założenia organizacji. Greckie litery phi, beta i kappa również znajdowały się na metalowym kwadracie.

Pierścień na kciuk

Pierścień na kciuk jest kolejnym starożytnym elementem biżuterii, który może być śledzony z powrotem do zarania dziejów. Mówi się, że pierścień na kciuk powstał jako przydatne urządzenie dla łuczników. Metalowy pasek, noszony na kciuku, chroni dłoń podczas strzelania z łuku, broni, która była wcześniejsza od broni palnej. Według niektórych źródeł, pierścień na kciuku jest również wykorzystywany do wskazywania orientacji seksualnej, a nawet dostępności.

Kiedy symbol ten jest noszony na lewym kciuku, oznacza to, że osoba nosząca go jest w zaangażowanym związku. Prawy kciuk wskazuje, że dana osoba jest niezamężna.

Biżuteria do butów

Dlaczego biżuteria powinna być ograniczona tylko do ciała? Jaki jest następny krok w stylu biżuterii? Oczywiście, trzeba ją założyć na buty.

Biżuteria do butów występuje w różnych stylach, które można wykorzystać do urozmaicenia obuwia.

Klipsy do butów są zaprojektowane tak, aby pasowały do wszystkich odmian wysokich obcasów i mieszkań. W tym celu należy skorzystać z usług firmy, która posiada w swojej ofercie klipsy do butów z olśniewającą, błyszczącą biżuterią, która replikuje diamenty i kolorowe klejnoty. For the ultra-fancy, shoe clips are fashioned with actual diamonds and stones.

Shoe clips mogą być modne w różnych stylach.

W związku z tym, że nie ma możliwości, aby nie było to możliwe, nie ma możliwości, aby nie było to możliwe. Są to długie, stylizowane kawałki biżuterii składające się z metalu nieszlachetnego, który został poplamiony, aby wydawać się jak czyste srebro lub czyste złoto. Te uroki są sznurowane bezpośrednio do butów, dodając żywy, przyciągający wzrok dotyk.

Łańcuchy do butów i obuwia są podobne do bransoletek do butów. Są one dopasowane do kostki buta lub własnej, ale pięty zawierają wiszące łańcuchy, które dają szczegóły. Łańcuchy te są dostępne w różnych stylach i wykończeniach metalowych.

Biżuteria religijna

Naszyjniki z specjalnymi duchowymi insygniami, na przykład, mogą być religijnie znaczące.

Koraliki modlitewne

Wiele plemion i wyznań na całym świecie wykorzystało koraliki modlitewne. Koraliki modlitewne są używane przez protestanckich chrześcijan, muzułmanów i członków wielu różnych religii, aczkolwiek nie jako wymóg religijny lub na dużą skalę.

Japa mala

Japa mala to sznur koralików używanych do śpiewania mantr. W Indiach i Azji, te koraliki są dość popularne. Buddyzm, hinduizm i sikhizm stosują je wszystkie.

Katolicki różaniec jest bardzo podobny do koralików japa mala.

Jak ich używać

Trzymając koraliki prawą ręką i poruszając się od koralika do koralika kciukiem jest właściwą techniką, aby wykorzystać Japa mala. Nie jest konieczne, aby użyć palca wskazującego. Podczas recytacji mantry, koraliki są trzymane.

Myślisz o tym, co mantra oznacza podczas trzymania koralików i recytacji. Według New World Encyclopedia, każdy koralik ma swoją własną mantrę.

Różaniec

Paciorki różańca były robione przez mnichów i pobożnych, którzy zbierali garście kamieni przed modlitwą, jak podaje oficjalna strona katolicyzmu. Wyrzucali jeden po każdej nowej modlitwie, powtarzając ją. W ten sposób powstawały sznury jagód, paciorków, węzłów i wszystkiego innego, co było łatwe do wykonania.

W dzisiejszych czasach różańce stały się bardziej wystylizowane, ale każdy paciorek nadal oznacza konkretną modlitwę, którą powtarza się w ściśle określonej kolejności określoną liczbę razy.

Inne

Niektóre formy biżuterii są trudne do sklasyfikowania. Nie są one dokładnie jak inne elementy biżuterii i nie łatwo wpaść do jednej kategorii, ale mimo to są one wykorzystywane do upiększania. Kiedy po raz ostatni miałeś na sobie jeden z tych out-of-the-ordinary stroje?

Zegarki

Czy to prawda, że czasomierze można zakwalifikować jako biżuterię? Tak, mówiąc wprost. Zegarek to atrakcyjny wizualnie element biżuterii noszony na nadgarstku.

Niektórzy twierdzą, że zegarki nie są biżuterią, ponieważ są one również praktyczne, ale każdy element biżuterii może mieć cel i nadal być uważane za biżuterię. Smartwatche, które mają szeroki zakres funkcji, są również uważane za biżuterię. W męskiej biżuterii, zegarki są bardzo popularne.

Styl

Zegarki na rękę są obecnie najbardziej rozpowszechnionym rodzajem zegarka. Ludzie nosili zegarki kieszonkowe na długo przed tym, jak nosili zegary na swoich nadgarstkach. Te czasomierze były prawdziwymi elementami biżuterii, które służyły praktycznemu celowi.

Były one zazwyczaj bogato zdobione i mocowane do kamizelki lub paska za pomocą delikatnego łańcuszka.

W 1916 roku przez Europę przetoczyła się jednak nowa tendencja. New York Times podał za Atlantic, że pojawiła się dziwna tendencja w modzie: ludzie nosili bransoletki z zegarami.

Zegarki na rękę były popularnym dodatkiem do mody podczas I wojny światowej. Na polu bitwy kieszonkowe czasomierze stanowiły przeszkodę. Noszenie najnowszych zegarków naręcznych było znacznie wygodniejsze.

Szybko wyparły one przestarzałe zegarki kieszonkowe i są obecnie modnym elementem mody męskiej.

Historia

W 1400s, pierwszy zegarek-jak biżuteria została stworzona. Były one zazwyczaj noszone wokół szyi i były przymocowane do odzieży. Zegarki kieszonkowe nie stały się modne aż do 1600 roku, kiedy to wprowadzono kamizelki i zawojowały świat mody.

Nowsze, bardziej płaskie projekty zegarków sprawiły, że łatwo było wsunąć zegarek do kieszeni kamizelki. Dopóki zegarki na rękę nie wyparły zegarków kieszonkowych, ten wygląd pozostawał modny przez pokolenia.

Cameo

Kamea jest rodzajem broszki o wyjątkowych cechach. Na środku kamei znajduje się uniesiony symbol. Podwyższony symbol, który jest zazwyczaj rzeźbionym profilem twarzy, jest umieszczony na płaskim tle i otoczony dodatkowymi elementami ozdobnymi.

Historia

Kamee istnieją od początku zapisanej historii. Starożytni Grecy byli ekspertami w rzeźbieniu reliefowych motywów w kamieniu około 400 lat p.n.e. Bogowie i boginie pojawiali się w kameach.

Według magazynu Town & Country, Rzymianie później stworzyli kamee przedstawiające znanych polityków i osoby publiczne.

Styl

W czasach średniowiecza kamee były często używane jako biżuteria sakralna. Jednak to właśnie w epoce wiktoriańskiej kamea nabrała prawdziwego rozpędu. W tym czasie kamee były bardzo modne i stanowiły obowiązkowy dodatek.

Kamee są obecnie produkowane w szerokiej gamie stylów, począwszy od kreatywnych projektów, poprzez tradycyjną estetykę, aż do aktualnych wyobrażeń o tym, czym mogą być. Piękna i znacząca kamea może być wykonana z dowolnej osoby, postaci, zwierzęcia lub przedmiotu.

Spinki do krawata

Spinki do krawatów to przyrząd odzieżowy używany przez mężczyzn do przypinania krawatów do przedniej części koszuli, jak sama nazwa wskazuje. Utrzymuje to węzeł prosto i zapobiega jego kołysaniu. Są one zazwyczaj wykonane z metalu i mogą być ozdobione artystycznymi wzorami i ornamentami.

Mogą być również wykorzystywane jako pamiątki okolicznościowe oraz do oznaczania członkostwa w ograniczonych organizacjach. Kiedy krawaty zaczęto tworzyć z delikatniejszych tkanin, takich jak jedwab, zaczęły zyskiwać popularność w latach dwudziestych.

Historia

Pierwowzorem spinek do krawatów były szpilki i spinki do krawatów, które miały za zadanie przytrzymywać krawaty na miejscu, aby nie były podwiewane przez wiatr. Było to w latach 70-tych XIX wieku, kiedy krawaty były bardzo lekkie i łatwo się marszczyły. Więcej nowych spinek pojawiło się na rynku wraz z wprowadzeniem nowoczesnego wzornictwa krawatów w 1926 roku.

Styl

Spinki do krawata wydają się skomplikowane, ale tak naprawdę są dość łatwe w użyciu. Dla niewprawnego oka mogą wydawać się podobne. Spinki do krawata, z drugiej strony, są dostępne w wielu różnych stylach, jak podaje Gentleman's Gazette.

Spinki do krawata nie wyszły z mody. Na jednym końcu spinki może znajdować się diament lub inny kamień w naprawdę wyszukanych wzorach. Spinka jest często mocowana za pomocą trójnika i łańcuszka.

Spinka do krawata, znana również jako tie bar, składa się z dwóch prętów połączonych mechanizmem sprężynowym w środku. Spinka może być otwierana i zamykana na krawacie. Spinki do krawatów występują w różnych formach, od zwykłego pręta do skomplikowanego wzoru.

Można na nich wygrawerować inicjały lub osobistą wiadomość.

Spinka na jednym końcu łańcuszka do krawata mocuje krawat do koszuli za krawatem. Do łańcuszka zwykle dołączona jest ozdobna zawieszka, np. diament, charakterystyczne insygnia lub inne elementy dekoracyjne.

FAQs

Wciąż jest wiele do nauczenia się o biżuterii, a moda nieustannie się rozwija. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące biżuterii i dowiedz się, jak nadążyć za najnowszymi trendami, nosić klasyki i sprawić, by biżuteria wyglądała na Tobie pięknie.

Jakie są różne rodzaje biżuterii?

Ludzie opracowali biżuterię jako jeden z najwcześniejszych produktów. Biżuteria była używana do wzmocnienia ciała na długo przed tym, jak zbudowano stałe struktury. Projektanci i fashionistki wszelkiego rodzaju szukają innowacyjnych metod eksponowania biżuterii od tamtego czasu. Każdego dnia, udaje im się to.

W świecie mody zawsze jest coś świeżego, a biżuteria jest regularnie wymyślana na nowo. Trudno jest określić, ile różnych rodzajów biżuterii są dostępne w danym momencie, ponieważ ktoś próbuje coś nowego gdzieś.

Jak należy czyścić biżuterię?

Jak więc prawidłowo czyścić biżuterię? Czy alkohol jest bezpieczny do stosowania na biżuterii? Czy nadtlenek wodoru jest bezpieczny do czyszczenia biżuterii?

Starannie wyczyść każdy element biżuterii. Jeśli chodzi o biżuterię, użycie niewłaściwego podejścia lub produktu może być katastrofalne w skutkach. Należy ostrożnie obchodzić się z perłami, kameami i biżuterią wykonaną z delikatnych kamieni i materiałów.

Używanie letniej wody, szczoteczki do zębów o miękkim włosiu i bardzo łagodnego detergentu do naczyń jest najlepszym podejściem do czyszczenia najbardziej delikatnej biżuterii. Rozcieńczyć niewielką ilość detergentu z wodą.

"Trochę" odnosi się do bardzo małej ilości, około jednej kropli na wielką miskę wody.

Zgodnie z Martha Stewart, nie-gemstone biżuteria może być zanurzona w roztworze na kilka minut.

Następnie, używając szczoteczki, ostrożnie odbija wszystkie zabrudzenia i brud. Zanurz szczoteczkę do zębów w roztworze i dokładnie wyczyść metal wokół kamieni, jeśli Twoja biżuteria je zawiera.

Następnie, używając nasączonej szmatki, delikatnie wytrzeć diament, a następnie szmatką zwilżoną zwykłą wodą, aby wytrzeć go w czystości. Wreszcie, dokładnie wysuszyć biżuterię z suchym, miękkim ręcznikiem.

Jeśli ustawienie wokół kamienia szlachetnego wydaje się być brudny, dodać kilka kropli wody seltzer do roztworu czyszczącego i delikatnie polerować klejnot z szczoteczką do zębów zanurzone w nim. Wyczyść go z normalną wodą szmatką, wysusz go i porównaj wyniki.

Aby wyczyścić i usunąć nalot z biżuterii srebrnej, użyj pasty do srebra i ręcznika.

Miedź jest połączona ze złotem, aby nadać różowemu złotu różowawy kolor. Ta patyna jest tym, co wyróżnia rose gold, więc nie poleruj jej. Wyczyść ją za pomocą octu lub delikatnego mydła.

Inne metale, takie jak pallad, zostały połączone z białym złotem. Powszechne jest także pokrywanie rodem. Może on z czasem ciemnieć, ale można go myć wodą z łagodnym mydłem.

Które rodzaje biżuterii nie matowieją?

Ponieważ matowieć, każdy ma cenny przedmiot, który stał się brązowy i dziwnie wyglądający. Ze względu na użyte materiały, każdy rodzaj biżuterii może zmatowieć. Niektóre metale, a nie biżuteria, matowieją.

Jeśli chcesz, aby biżuteria nie matowieje, szukaj przedmiotów składających się z metalu nie matowiejącego.

Ponieważ złoto nie matowieje, jest ono już dość popularne w biżuterii. Złoto jest również odporne chemicznie i nie koroduje. O ile wykończenie nie zostanie zniszczone, niektóre rodzaje złotej biżuterii nie będą matowieć.

Złoto vermeil, na przykład, jest tworzone z srebra próby 925 z pokryciem złotem. Według Spruce Crafts, złocenie musi być 10k złotem i mieć grubość 2,5 mikrona.

Matowienie srebra jest nieuniknione. To właśnie z tego powodu ludzie mówią o "polerowaniu srebra". Srebro z czasem reaguje na różne elementy znajdujące się w powietrzu. W wyniku tego procesu powstaje zmatowienie.

Srebro mniej matowieje, gdy jest przechowywane w ochronnych woreczkach, choć i tak z czasem matowieje. Z drugiej strony, zmatowienie jest dość proste do usunięcia. W tym celu dostępne są różne pasty do polerowania srebra.

Srebro Argentium jest ostatnio używane w większej ilości projektów biżuterii. W porównaniu do srebra próby 925, srebro Argentium ma więcej czystego srebra. Jest również nieco bielszy w tonie niż srebro i ma większą odporność na matowienie.

Platyna nie matowieje, a to wzrosła popularność w projektowaniu biżuterii w ostatnich latach. Jest to również bardzo błyszczące metalu, co czyni go fantastycznym źródłem inspiracji projektowania biżuterii. Platyna nie utlenia się i utrzymuje swój lśniący wygląd przez dłuższy okres czasu.

Aby naśladować platynę, stworzono białe złoto. Białe złoto składa się z 75% złota, 25% niklu i 5% cynku.

Pallad, który ma wygląd podobny do platyny, jest jednym z mniej znanych metali, które są odporne na matowienie. Błyszczy z biało-srebrnym połyskiem. Obrączki ślubne wykonane z tego metalu stają się coraz bardziej modne.

Tytan, bardziej ekonomiczna alternatywa dla platyny, jest uznawany za bardzo wytrzymały i odporny na matowienie. Tytan jest odporny na zarysowania, ale jest również lekki i wygodny w noszeniu, co czyni go doskonałą opcją dla biżuterii. Ze względu na ich trwałość, obrączki tytanowe stają się coraz bardziej modne w ostatnich latach.

Węglik wolframu, tantal, kobalt, stal nierdzewna i włókno węglowe są wśród metali, które nie matowieją, według Wedding Know How.

Jakie są rodzaje zapięć do biżuterii?

Liczba technik mocowania biżuterii jest prawie tak duża jak form biżuterii. Kiedy nie wiesz, jaka jest różnica między zapięciem toggle, zapięcie homara, zapięcie haka, zapięcie baryłki lub inny dziwnie brzmiący rodzaj zapięcia biżuterii, może to być dość kłopotliwe. Hak rybny zapięcie jest jednym z nich.

Wiele z nich są być może bardziej znane niż uważasz. Najprawdopodobniej nie znasz właściwych nazw dla wszystkich z wielu zapięć. Będziesz wiedzieć, które zapięcia lubisz po dowiedziałeś się więcej o nich.

Jakie są różne rodzaje grawerowania biżuterii?

Grawerowanie biżuterii jest uświęconą tradycją. Przez tysiące lat, różne symbole, napisy i daty zostały wyryte lub wyryte w biżuterii. W dzisiejszym świecie jednak, grawerowanie jest wykonywane przez różne maszyny.

Mechaniczna maszyna grawerująca wykorzystuje szablon do przeniesienia wzoru na biżuterię.

Grawerki laserowe są dość współczesne i zyskały dużą popularność. Laser, jak sama nazwa wskazuje, wykonuje tutaj całą pracę. Aby w pełni wykorzystać ten wyrafinowany sprzęt, potrzebny jest komputer.

Lasery są zazwyczaj stosowane do bardziej skomplikowanych wzorów, ponieważ mogą one niemal bezbłędnie odtworzyć każdy wzór.

Sprzęt do fotograwerowania może grawerować zdjęcia bezpośrednio na biżuterii. Choć wydaje się, że jest to zaawansowana technologicznie i trudna procedura, jest to naprawdę dość proste.

Jakie rodzaje biżuterii każdy może nauczyć się tworzyć?

Czy złapałeś bakcyla majsterkowania? Chcesz się nauczyć, jak samodzielnie wytwarzać biżuterię? Nauka produkcji jedynej w swoim rodzaju biżuterii jest naprawdę dość prosta.

Wiele sklepów rzemieślniczych i sprzedawców internetowych zapewniają podstawowe materiały, takie jak zapięcia naszyjników i bransoletki zamknięcia, jak również solidne cordage, które mogą być używane jako podstawa dla każdej domowej twórczości biżuterii. Koraliki, muszle z otworów wywi

Autor