27 Niesamowite rodzaje pereł, które można znaleźć

Naturalne perły powstają, gdy substancja drażniąca dostaje się do niektórych gatunków małż, ostryg lub małży. Seashell następnie wydzielanie płynu na drażniącego jako forma samoobrony. W miarę upływu czasu i więcej tego płynu jest wydzielany, perła będzie rozwijać.

Perły są jednym z najbardziej klasycznych klejnotów. Symbolizują one bogactwo, integralność, lojalność, a czasem nawet płodność w narzeczonych w niektórych kulturach w Azji. Te cenne klejnoty są również symbole mądrości i są najbardziej znane z ich uspokajający efekt.

Chociaż istnieją tony syntetycznych pereł, które są tworzone w warunkach laboratoryjnych dla masowej produkcji, naturalne perły słodkowodne i słonowodne są raczej rzadkie. To jest to, co sprawia, że te naturalne perły droższe.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o różnych rodzajach pereł, oto one:

Rodzaje pereł

Słonowodne i słodkowodne perły są dwa rodzaje pereł dostępne.

Perły słodkowodne są uprawiane lub odkryte w małżach słodkowodnych w stawach, potokach, rzekach i jeziorach. Kształt tych pereł jest zazwyczaj nieregularne, ale mogą one być również okrągłe. Ludzie mogą również znaleźć pereł słodkowodnych w różnych kolorach.

Perły słonowodne są uprawiane lub odkryte w morzu, ocean, zatoka, lub zatoki ostryg słonowodnych. Naturalne perły nie są okrągłe, ale kilka pereł hodowlanych mają gładki, zaokrąglony kształt. Saltwater perły mają wyższą wartość pieniężną niż perły słodkowodne.

Kultury lub naturalne perły są dostępne w obu kategoriach, a oba zawierają szereg innych pereł.

Perły Akoya

Najczęstszym rodzajem perły jest perła Akoya (Pinctada fucata martensii), która znajduje się w ostrydze Akoya. Najczęstszym kształtem tych pereł jest kształt okrągły.

Większość z tych pereł są uprawiane, a naturalne odcienie, takie jak żółty, jasnoróżowy i biały są dostępne. Większość pereł Akoya są rozwijane w Japonii, i są one większe niż 7mm, podczas gdy mniejsze są hodowane w innych krajach, takich jak Hong Kong, Korea, Sri Lanka i Chiny.

Perły Keshi

Mięsień przywodziciel lub tkanka miękka mięczaka hodowlanego jest miejscem, gdzie naturalnie rozwija się perła Keshi.

Keshi ma cztery odrębne definicje:

  • Naturalne perły nasienne - Termin Keshi był używany do opisania maleńkich naturalnych pereł jeszcze zanim zaczęto produkować perły.
  • Wypadki hodowlanych pereł słodkowodnych -. Drugi i trzeci zbiór są gdzie te perły są zazwyczaj odkryte.
  • Wypadki związane z czarną ostrygą perłową i procesem hodowli na Południowym Pacyfiku - Perły, które pojawiają się naturalnie podczas jednego z trzech zbiorów ostryg.
  • Chińskie perły odrodzone - Perły te mają podobny wygląd do pereł Keshi i są często znajdowane w drugim zbiorze.

Perły Kasumiga

Perły Kasumiga uprawiane są w jeziorze Kasumiga, które znajduje się na północ od Tokio.

Perły Kasumiga to marka tych pereł, choć znane są również jako Kasumi. Hyriopsis schlegelii X Hyriopsis cumingii to hybrydowy małż, który je wytwarza.

W latach 90-tych perły te zostały po raz pierwszy wprowadzone na rynek, choć tylko w ograniczonych ilościach. Różowe, fioletowe, złote i białe perły są wśród opcji. Perły Kasumiga, których wielkość waha się od 11 do 16 mm, nazywane są perłami o dużych rozmiarach.

Czarne perły

We wschodniej części Pacyfiku między Baja California i Peru, czarne perły są produkowane przez ostrygę La Paz perła (Pinctada mazatlanica), ostryga o tęczowych wargach (Pteria sterna), i ostryga czarno-lipowa (Pinctada margaritifera). Wszystkie te ostrygi produkują naturalne czarne kolorowe perły.

Ponadto, wyrażenie "czarne perły" odnosi się zarówno do naturalnych czarnych pereł kolorowych i pereł, które zostały zabarwione na czarno, jak również innych ciemnych odcieniach perły.

Basra Perły

W Zatoce Perskiej, łowcy pereł mogą znaleźć perłę Basra w Pinctada radiata ostryga.

Perły Biwa

Jezioro Biwa jest znane z pereł Biwa (największe jezioro w Japonii). Perły słodkowodne to te, które rosną w jeziorze.

Pomimo tego, że jezioro to było niegdyś największym na świecie producentem pereł, obecnie jest zbyt zanieczyszczone, aby to robić. Nadal cieszą się one wysoką jakością, dlatego niektórzy sprzedawcy używają nazwy "Biwa" do sprzedaży imitacji pereł niedoświadczonym klientom.

Niebieskie Perły Abalone

Abalone (rodzaj ślimaka) perły są często niebieskie.

Perły, z drugiej strony, zostały odkryte tylko w abalone rzadko do 1989 roku. Jest bardzo mało prawdopodobne, że natkniesz się na jeden z tych pereł abalone. Off wybrzeży Oregon, Meksyk, Alaska, Kalifornia, Republika Południowej Afryki, Nowa Zelandia, Australia, Korea i Japonia, można znaleźć te ślimaki w dużych ilościach.

Chociaż niebieski jest najczęstszym kolorem dla tych pereł, są one również dostępne w różnych innych odcieniach. Zielony, różowy, fioletowy, srebrny i biały kremowy to tylko kilka dostępnych kolorów.

Naturalne perły abalone są modne jak perły barokowe i są wykorzystywane do produkcji wysokiej klasy biżuterii.

Bar Pearls

Zamiast masy perłowej koraliki, te perły są tworzone przez wprowadzenie wydłużone lub płaskie dyski z tworzywa sztucznego.

Rzeźbione perły

Popularność rzeźbienia pereł rośnie. Aby dodać stopień wyrafinowania i wartości, ludzie mają znaczące rzeczy wygrawerowane na perły. Największą rzeczą w cięciu perły jest to, że pod podstawą kolor perły jest narażony, gdy jest rzeźbione.

Fasetowane Perły

Fasetowane perła ma wiele części na swojej powierzchni, porównywalne do powierzchni diamentu. Perła ma lśniące, dramatyczny wygląd w wyniku tego fasetowania.

Perły Moneta

Te perły zostały ukształtowane w formie monety.

Perły Moneta są popularne wśród młodego pokolenia, ponieważ są one modne. Prostokąt, kwadrat, kij, i diament są niektóre bardziej popularne formy kultywowanych pereł.

Blister Perły

Blister perła jest jeden, który jest złożony w powłoki matki perły i wydaje się jak blister.

Ponieważ nie ma nacre w tej perły, może być wyjęty i umieszczony bez pokazywania. Perła ta ma tę zaletę, że może być uprawiana w różnych formach, takich jak teardrop, serce, lub kwadrat. Wszystko, co jest wymagane jest klejenie uformowane kawałek tworzywa sztucznego w muszli.

Perły z omułka błękitnego

Niebieski małż, który żyje w wodzie morskiej, produkuje perły.

Perły Button są kuliste perły z spłaszczoną powierzchnią, podobne do guzika. Perły Clam i cassis są dwoma z najczęstszych.

Perły Gem Studded

Wiercenie otworów w perle i wstawianie klejnotów są jak gem-studded perły są wykonane. To podkreśla naturalne piękno perły, a także usuwa wszelkie niedoskonałości na powierzchni. Perły są czasami łączone z innymi klejnotami, aby stworzyć oszałamiającą biżuterię.

Perły Conch

Perły Conch są bardzo rzadkie, z tylko jeden na 10.000 konch dając perłę.

Średnia cena detaliczna za karat jest 500 dolarów, choć wyższej jakości perły mogą łatwo przekroczyć 2.000 dolarów za karat.

Conch jest duży morski ślimak znaleźć w całym Karaibów. Chociaż różowy jest najczęstszym odcieniem, brązowe i białe perły conch są również dostępne.

Edison i Ikecho Perły

Łącząc wiercone perły matki z małym kawałkiem tkanki płaszcza dawcy w organizmie małża, Jewelers mogą tworzyć Edison i Ikecho pereł (znany również jako eksperymenty perła) jest. Z tego eksperymentu perła, można utworzyć dwa perły na raz.

Perły Fireball i Flame

Kuliste koraliki z masy perłowej są umieszczone w worku perłowym płaszcza małża, tworząc fireball i płonące perły. Z poprzedniego zbioru, to worek perłowy powinny być obecne w małża.

Więcej niż 20 pereł może być wykonane w tym samym czasie przy użyciu tej metody.

Half Pearls

Są to perły, które miały jedną stronę ich powierzchni wycięte w celu wyeliminowania wszelkich istniejących niedoskonałości. Połówki pereł są często montowane tak, aby przypominały całe perły. Trzy-quarter perła jest jeden, w którym maleńka część perły została wycięta, a gdy zamontowany, wydaje się być kompletna perła.

Perły In-Body lub In-Bodies

Edison i Ikecho pereł są wykonane podobnie. Dwie perły mogą być wykonane dokładnie w tym samym momencie.

Perły Mabe

Perły Blister są znane jako perły mabe po ich przygotowaniu i zamontowaniu na biżuterii.

Kamień mydlany i plastik są usuwane. Po ich usunięciu z muszli, tył jest wypełniony woskiem lub pastą, a następnie matką perłową. Ponieważ montowane perły mabe przypominają pęcherze lub półperły, terminy te są często wymieniane.

Perły tęczowe

Perły tęczowe są definiowane jako perły z trzema lub więcej wariantami kolorystycznymi.

Zachodnie skrzydlate (lub tęczowe-lipped) ostrygi perłowe (Pteria sterna) są rodzime dla wybrzeża Pacyfiku, Kalifornii, Peru i Meksyku, a oni produkują te perły.

Perły te mogą wahać się w wielkości od 20 karatów i kosztować od 100 do 2000 dolarów za karat, gdy są one uprawiane. Mają one średnicę od 7 mm do 12 mm i są tańsze niż naturalne perły tęczy, ponieważ są one hodowane (czasami).

Perły Melo

Perły Melo to rzadki rodzaj pereł, które rośnie wewnątrz muszli melona, muszli łodzi, lub muszli bailer znalezionych w Malezji, Morze Południowochińskie lub Singapur.

Perły te są zazwyczaj dość duże, ważące średnio 200 karatów. Są one w różnych kolorach, w tym żółty, brązowy i pomarańczowy, i wyposażone w falisty wzór.

Quahog Perły

Perła quahog jest ciemny kolor perły znaleźć w twardych małż, znany również jako cherrystone małże, quahaug małże, okrągłe małże i małże littleneck. Ten jadalny małż można znaleźć wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej.

Ponieważ quahog perły są jednymi z najrzadszych pereł, mogą być dość kosztowne.

Rosebud Pearls

Rosebud perły posiadają drobne grzbiety na ich powierzchni, które dają im wygląd rosebud. Ponieważ nierówności na zewnątrz przypominają te na truskawki, są one czasami nazywane truskawkowe perły.

Tahitian Pearls

Tahiti ma pewne bardzo rygorystyczne ograniczenia eksportowe, jeśli chodzi o perły uprawne. To dlatego, że chcą oferować tylko najwyższej jakości perły tahitańskie. Czarny warga ostryga produkuje prawdziwy Tahitian perła z oszałamiającym głębokim czarnym odcieniu. Jednym z powodów, dla których są one tak kosztowne i rzadkie jest właśnie to.

Perły Morza Południowego

Duże żółte lub białe perły z Pinctada maxima ostrygi są znane jako perły Morza Południowego. Ta ostryga, czasami znany jako żółty wargi ostrygi lub srebrny wargi ostrygi, jest rdzennym mieszkańcem Mórz Południowych. W słonych morzach Indonezji, Filipin, Polinezji Francuskiej i Australii, kilka pereł Morza Południowego zostały odkryte. Wielkość tych pereł może wahać się od 9 do 19 mm.

Najbardziej wpływowych czynników wpływających na cenę jednego Pearl

Koszty pereł są całkowicie zdeterminowane przez sprzedawców online lub indywidualnych właścicieli sklepów metod cenowych. Wartość perły, jednak, jest pod wpływem kilku głównych zmiennych. W rezultacie, ważne jest, aby mieć świadomość tych zmiennych w celu uniknięcia przepłacania za perłę.

Należy pamiętać, że kombinacja zmiennych określa wartość perły. Upewnij się, że bierzesz pod uwagę wszystkie zmienne przy określaniu wartości perły przed podjęciem decyzji, które mogą być nieprawidłowe.

Blask pereł

Jeśli kupujesz perłę online, upewnij się, że skontaktujesz się z sklepem i zapytać o połysk.

Blask lub lustro-jak wygląd na powierzchni perły jest znany jako jego połysk. Połysk perły zwiększa się, jak jego jakość poprawia. Blask zwiększa atrakcyjność perły, czyniąc go trudnym do oglądania z dala. To będzie droższe, jeśli perła ma wysoką wartość połysku.

Wymiary pereł

Jeśli chodzi o koszt każdego klejnotu, rozmiar perły jest bardzo znaczący. Starsze panie zwykły nosić większe perły.

Jednak teraz, wszystkie panie zbierają duże perły wielkości, podczas gdy młodsze dziewczyny noszą małe perły wielkości. Zanim wydasz dużo na perłę, upewnij się, że sprawdzisz jej rozmiar.

Pearl's Shape

Naturalne perły są w różnych rozmiarach i formach, ale jeśli perła jest kulista - jak powinno być - to prawdopodobnie będzie droższe. Okrągłe perły są wyjątkowo rzadkie, ponieważ jest to prawie trudne dla ostrygi do ich produkcji.

Te kuliste perły zdarzają się jednak od czasu do czasu i są droższe.

Powierzchnia perły

Ponieważ wszystkie są tworzone przez żywe istoty, żadna naturalna perła nie będzie miała nieskazitelnej powierzchni. Perła będzie bardziej kosztowne i cenne, jeśli istnieje mniej rysy, pęknięcia, wady, lub inne wady na powierzchni niż jeden z widocznymi wadami.

Perły są bez wątpienia idealne klejnoty, które mogą łatwo dodać elegancji i klasy do każdego wyglądu, zwłaszcza tych, którzy wiedzą, jak je nosić. Jest coś dla każdego, z wielu odmian do różnych rozmiarów pereł dostępnych. Upewnij się, że wykonasz swoją pracę domową przed zakupem perły dla siebie lub ukochanej osoby.

Wybierz rodzaj perły chcesz, aby nosić je zgodnie z ich zmysłu mody i osobowości. Upewnij się, że dbasz o swoje perły (lub pereł) nawet po ich posiadania. Możesz upewnić się, że perła pozostaje błyszczące i cenne przez cały czas, stosując się do kilku metod konserwacji pereł.

Autor