Przyspieszony kurs pewności siebie: 5 dni do poczucia większej pewności siebie

Każdy od czasu do czasu zmaga się ze swoją pewnością siebie, a jako trener pewności siebie wiem o tym aż za dobrze - ale dla niektórych z nas zwątpienie w siebie i niska samoocena są stałymi towarzyszami, które niszczą nasze możliwości wykorzystania naszego potencjału.

Wyobraź sobie jednak, że w ciągu zaledwie tygodnia możesz nauczyć się umiejętności potrzebnych do zwiększenia i utrzymania pewności siebie. Czy byłbyś skłonny nauczyć się i ćwiczyć je? Założę się, że tak. Są to umiejętności, których będziesz musiał używać i do których będziesz musiał powracać raz za razem, ale kiedy już się ich nauczysz, będą twoje na całe życie.

Dzień pierwszy: Bądź gotów uwierzyć w coś nowego

Jedną z największych barier dla pewności siebie jest przekonanie, że "albo się ją ma, albo nie". Tak wielu moich klientów wierzy, że inni ludzie urodzili się z pewnością siebie, której im brakuje. Prawda jest jednak taka, że można ją rozwijać, tak jak każdą inną umiejętność w życiu, więc pierwszym krokiem do wyższej samooceny jest porzucenie rozpaczy i niedowierzania i odważenie się uwierzyć, że pewność siebie może być z czasem twoja. Jeśli jesteś gotów to zrobić, rozpocząłeś trwającą całe życie podróż do pewności siebie.

Wskazówka na dziś: Napisz "Pewność siebie może być moja!" na karteczkach samoprzylepnych i umieść je w strategicznych miejscach w domu (lustro w łazience, drzwi lodówki, drzwi wejściowe itp.). Ustaw to zdanie jako przypomnienie w telefonie i wyświetlaj je kilka razy w ciągu tygodnia.

Dzień drugi: Zarządzaj małpą

Barierą numer jeden dla pewności siebie jest wiara w bzdury, którymi karmi cię twój wewnętrzny krytyk (małpa w twoim umyśle). Jeśli wierzysz w to, co mówi ci ten głos w twojej głowie: "Inni ludzie są lepsi ode mnie", "Nie jestem wystarczająco dobry", "Błędy są złe" itp. Moja książka, Flying for Beginners, omawia to dogłębnie, ponieważ jest to proces zmieniający życie, gdy możesz zarządzać tym głosem i nauczyć się słuchać czegoś mądrzejszego.

Wskazówka na dziś: Zidentyfikuj głos w swojej głowie, który nieustannie opowiada o tym, co robisz i porównuje cię do wszystkich innych. Zauważ, że tam jest, a kiedy złapiesz go w akcji, zadaj sobie pytanie, czy to, co mówi, jest naprawdę prawdą.

Jo Emerson Latanie dla początkujących $11 Sklep

Dzień trzeci: Rób rzeczy godne szacunku

Jak podnosimy naszą samoocenę? Robiąc rzeczy godne szacunku. Stań w swojej obronie, zrób coś dobrego dla siebie, mów o sobie życzliwie, uśmiechaj się do ludzi, których spotykasz, kup kawę bezdomnemu na ulicy, otwórz drzwi osobie stojącej za tobą - im bardziej wypełnisz swój dzień pozytywnymi uczynkami, tym bardziej pozytywnie będziesz się czuć.

Wskazówka na dziś: Po przebudzeniu poproś wszechświat/boga/świadomość/dobroć (jakkolwiek chcesz to nazwać) o okazje do robienia wartościowych rzeczy dla siebie i innych. Następnie odpuść i zobacz, co pojawi się na twojej drodze.

Dzień czwarty: Bądź obecny

Większość naszych zmartwień i wątpliwości (czyli brak pewności siebie) żyje w przeszłości lub przyszłości. Co mam przez to na myśli? Cóż, jeśli się nad tym zastanowić, zwykle martwimy się o to, jak poradzimy sobie w przyszłości w oparciu o to, co poszło nie tak w przeszłości, prawda? Jeśli jednak uziemisz się w teraźniejszości, odkryjesz, że w tej chwili wszystko jest w porządku.

Wskazówka na dziś:

Trzy razy dziennie zadawaj sobie pytanie:

"Co czuję?"

"Co czuję?"

"Co widzę?"

"Co mogę posmakować?"

"Co słyszę?".

To ćwiczenie wprowadzi cię w obecną chwilę, w której zawsze mieszka twoja pewność siebie.

Dzień piąty: Przestań porównywać

Porównywanie czerwonej róży do żonkila jest szalone, prawda? Oba są kwiatami, ale poza tym są zupełnie inne. Oba są wspaniałe na swój własny sposób. A jednak większość z nas marnuje swoje życie na porównywanie się do innych. Ale tak jak żonkil i róża, wszyscy jesteśmy różni.

Jedną z pułapek, w którą wpada większość moich klientów, jest porównywanie ich "wnętrza" (tego, jak się czują) z "zewnętrzem" wszystkich innych (maską, którą prezentują światu). To samobójstwo pewności siebie, zwłaszcza w czasach manii mediów społecznościowych i szaleństwa aerografu.

Wskazówka na dziś: Napisz listę wszystkiego, co czyni cię wyjątkowym i skup się na dawaniu światu swoich talentów. Pamiętaj, że tylko dlatego, że nie masz ud/oczu/tyłka/kariery/partnera/domu tej osoby, nie oznacza, że nie zazdrości ci ona włosów/przyjaźni/życzliwości/nóg/zdolności artystycznych/etc. Daj sobie spokój z porównywaniem i zacznij skupiać się na tym, co sprawia, że jesteś sobą.

3 małe sztuczki na tremę

Od czasu do czasu może pojawić się trema, czy to przed ważną prezentacją w pracy, czy przemową na weselu najlepszego przyjaciela. Wypróbuj te sztuczki:

Poświęć dwie minuty na liczenie oddechów i robienie pauz na początku każdego wdechu i na końcu każdego wydechu. Pauza jest tym, co jogini nazywają "brakiem umysłu" i jest miejscem, w którym odnajdujemy głęboki spokój umysłu: Badania sugerują, że wysoka i pewna siebie postawa wysyła do mózgu wiadomość o sile i mocy oraz daje szybki wzrost pewności siebie. Przypomnij sobie, że to nie jest test! Przyjmij wsparcie swojej publiczności - chcą, abyś dobrze sobie poradził i naprawdę nie chcą widzieć, jak walczysz.

Autor