Recenzja Microinfusion: Moja twarz wygląda o 10 lat młodziej

Jak może poświadczyć niejedna historia na MyDomaine, moja skóra w imię próżności poddała się wielu zabiegom upiększającym w stylu new age. Od laserów po wampirze maseczki i wypełniacze pod oczami - wypróbowałam je wszystkie z dziecięcym entuzjazmem i nie przestanę, dopóki moja skóra nie nabierze młodzieńczego blasku Jennifer Lopez. Tak, ustawiłam poprzeczkę bardzo wysoko, ale lubię ruchomy cel. Kiedy przeczytałam, że moja koleżanka z Byrdie, Erin Jahns, doświadczyła niedawno nowego zabiegu zwanego mikroinfuzją, który dosłownie wtłacza botoks, wypełniacz i witaminy w twarz, wiedziałam, że muszę wypróbować go na mojej 38-letniej skórze.

Co to jest mikroinfuzja? Mikrodyfuzja to zabieg pielęgnacji skóry, który wykorzystuje małe igły wciskane w skórę, aby utworzyć kanały na powierzchni skóry, które umożliwiają wprowadzenie produktów leczniczych.

Byłam szczególnie zainteresowana rozjaśnieniem cieni pod oczami (co podobno pomaga), a także zwykłymi efektami przeciwstarzeniowymi, takimi jak poprawa ogólnej tekstury skóry, wielkości porów i napięcia. Skontaktowałam się z dr Nancy Samolitis, certyfikowanym dermatologiem i współwłaścicielką Facile Dermatology and Boutique, aby dowiedzieć się więcej o mikroinfuzji. Okazało się, że nawet połowa naszego zespołu redakcyjnego również korzysta z jej usług, więc wiedziałam, że jestem w dobrych rękach.

Poznaj eksperta Dr Nancy Samolitis jest certyfikowanym dermatologiem i współwłaścicielką Facile Dermatology and Boutique.

Zanim przejdziemy do szczegółów, Samolitis powiedziała mi, że zabieg ten najlepiej nadaje się dla osób, które mają dobrą kondycję skóry, co oznacza, że dbają o swoją skórę za pomocą solidnej domowej rutyny i ściśle przestrzegają codziennej ochrony przeciwsłonecznej. Na szczęście jestem idealnym kandydatem - są to produkty, których używam na co dzień. Dla osób z poważniejszymi uszkodzeniami słonecznymi i głębokimi zmarszczkami zalecana jest bardziej agresywna kombinacja produktów i procedur.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym zabiegu, w tym filmy z mojej sesji z dr Samolitis.

Podstawy mikroinfuzji

Mikroinfuzja (znana również jako zabieg Aquagold Fine Touch Treatment) to procedura, która wykorzystuje maleńkie igły do tworzenia kanałów na powierzchni skóry, umożliwiając wtłaczanie mikrokropel preparatu. Zabieg kosztuje 650 dolarów w Facile. Jak wyjaśniła mi Samolitis, złote urządzenie, którego używa, ma 20 igieł, z których każda jest drobniejsza niż pasmo ludzkich włosów i pokryta 24-karatowym złotem.

To samo urządzenie ma również wkład, który jest wypełniony unikalnym koktajlem składników, w tym botoksu, wypełniacza i witamin. Nasadka przymocowana do kartridża zawiera wspomniane wcześniej bardzo krótkie igły, które wstrzykują płynną miksturę w skórę za pomocą ruchu tłoczenia. Gdy igły są wciśnięte w skórę, infuzja wypływa w postaci małych kropelek.

Obejrzyj krótki film poniżej, aby zobaczyć urządzenie z bliska, zanim Samolitis rozpocznie zabieg.

Składniki koktajlu do mikroinfuzji

Istnieje specjalna receptura składników, które tworzą tę silną kombinację przeciwstarzeniową. Dr Samolitis wyjaśnił mi, że w Facile zazwyczaj stosuje się połączenie toksyny botulinowej, wypełniacza kwasu hialuronowego (HA) i kompleksu witamin. Składniki mogą być modyfikowane w zależności od potrzeb pacjenta w przypadku alergii lub schorzeń. Toksyna botulinowa, wstrzykiwana bardziej powierzchownie niż w mięśnie, przynosi korzyści, takie jak poprawa tekstury skóry i zwężenie porów.

Mówi, że może być również przydatny w zapobieganiu produkcji oleju i trądziku do pewnego stopnia, ale to wciąż jest badane. Wypełniacz HA jest bardzo rozcieńczony, więc wypełnia skórę, przyciągając i zatrzymując nawilżenie w skórze bez ryzyka powstania grudek. Roztwór witaminowy to połączenie przeciwutleniaczy i środków rozjaśniających, które zapewniają natychmiastowy blask.

Jak widać na poniższym filmie, dr Samolitis wtłacza produkt w moją skórę. Nie potrzebowałam do tego żadnego kremu znieczulającego i naprawdę nie było to bolesne. Igły są krótkie, a ponieważ miałam już wcześniej mikroigły, byłam gotowa na to uczucie. Dla tych, którzy tego nie robili, wygląda to gorzej niż jest, a dla mnie błyszczące rezultaty są tego warte. Poza tym cała procedura zajęła tylko pięć do 10 minut.

Wyniki

Po mikroinfuzji moja skóra była oczywiście lekko zaczerwieniona, ale po godzinie była rozświetlona dzięki działaniu witamin i składników HA. Dr Samolitis powiedział mi, że korzyści płynące z toksyny botulinowej i stymulacji kolagenu z procesu mikroinfuzji pojawią się od kilku dni do kilku tygodni później i tak się stało.

Jeśli chodzi o czas trwania zabiegu, wyniki są różne, ale korzyści mogą utrzymywać się przez kilka tygodni. Samolitis twierdzi, że procedura powinna być regularnie powtarzana lub łączona z innymi zabiegami w celu uzyskania optymalnych długoterminowych wyników. Gdybym mogła sobie na to pozwolić, szczerze mówiąc poddawałabym się temu zabiegowi co miesiąc (co cztery tygodnie to najlepszy odstęp czasu na powtarzanie zabiegu), ponieważ długoterminowe korzyści są tego warte. Ta procedura utrzymuje nawilżenie skóry dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, a nowy kolagen wytwarzany przez mikroigły może utrzymać gładką i zroszoną teksturę skóry - dwa słowa, które zdecydowanie chcę kojarzyć z moją skórą.

Najlepsze jest to, że nie ma żadnych przestojów. Oprócz tymczasowego łagodnego zaczerwienienia i wrażliwości (które zwykle trwają od kilku minut do kilku godzin, w zależności od rodzaju skóry), możesz naprawdę wyjść za drzwi z bardziej zroszoną, promienną i zdrowszą skórą.

Mój ostateczny werdykt

Chociaż miałam już wypełniacze pod oczami, nie miałam jeszcze botoksu, więc było to moje pierwsze doświadczenie z nim; mikroinfuzja to znacznie łagodniejsze podejście z bardzo subtelnymi rezultatami. Szczerze polecam ten zabieg, ponieważ moja skóra wyglądała na niesamowicie czystą, jasną, zdrową i młodzieńczą w ciągu kilku dni, ale prawdziwe rezultaty pojawiły się około tygodnia później. W rzeczywistości uczestniczyłam w przyjęciu weselnym przyjaciółki i jedna kobieta była tak zachwycona odcieniem i teksturą mojej skóry, że powiedziała, że wyglądam jak manekin, ale w dobry sposób. Tak gładka i czysta była moja skóra.

Oczywiście, jak wspomniano, jeśli chcesz zmniejszyć blizny potrądzikowe, zniszczoną słońcem skórę lub zmarszczki, polecam porozmawiać z dermatologiem, aby zobaczyć, jakie opcje są bardziej odpowiednie dla Twojej skóry. Mikrodermabrazja to świetna opcja, aby poprawić czystość i jasność skóry przed imprezą lub w celu utrzymania optymalnego zdrowia skóry. Najprawdopodobniej nie odwróci poważniejszych oznak uszkodzeń słonecznych lub głębszych zmarszczek, ale jest łatwym, skutecznym, stosunkowo bezbolesnym i bezpiecznym zabiegiem dla każdego rodzaju skóry. Zapewnia również wspaniałą, promienną skórę bez przestojów. Kto by tego nie chciał?

Ulubione produkty przeciwstarzeniowe dla utrzymania blasku

Cosmedix Pure C $54 Sklep

Używam tej witaminy C w proszku od lat. Krystaliczna forma oznacza, że nie utlenia się jak większość serum z witaminą C pod wpływem powietrza. Utrzymuje to jakość, a najlepsze jest to, że można go mieszać z czymkolwiek, co już masz, np. serum lub kremem nawilżającym. Zbyt proste.

Pielęgnacja skóry Transformazing Sheet Mask, pudełko 5 sztuk $45 Sklep

Te maseczki w płachcie są wypełnione antyoksydantami i po prostu dobrze się czują, gdy skóra potrzebuje zastrzyku energii. Zostały stworzone przez Australijkę, Zoe Foster Blake. Jej celem jest uproszczenie rutyny pielęgnacyjnej. Uwielbiam to.

True Botanicals Renew Pure Radiance Oil $110 Sklep

Ten wyjątkowy olejek jest pełen składników, które odżywiają mikrobiom skóry. Pomaga ugasić pragnienie skóry i spowalnia jej starzenie. Dlatego jest to jeden z najlepiej sprzedających się olejków True Botanicals.

Pochodzenie Intensywna maseczka na noc Drink-Up $28 Sklep

Mówiłam już o tej maseczce w poprzednich artykułach, ale to dlatego, że naprawdę ją uwielbiam. Pachnie niesamowicie, a leniwa dziewczyna we mnie cieszy się, ponieważ mogę ją nałożyć przed pójściem spać i nie muszę jej zmywać aż do porannego prysznica.

Autor