Jak przestać przyciągać złe związki w kółko

Jeśli masz wrażenie, że wciąż przyciągasz do siebie złe relacje, ważne jest, by przyjrzeć się swojej przeszłości. W tym celu może zaskoczyć cię nauka, że istnieją sposoby, w jakie przyczyniasz się do swojego niefortunnego wzorca relacji, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jednak, gdy jesteś w stanie spojrzeć na swoją przeszłość bardziej krytycznym okiem, będziesz lepiej przygotowany do wprowadzenia odpowiednich zmian, które mogą zapobiec przyciąganiu kolejnych złych związków.

1. Twoja pewność siebie jest niska

Kiedy nie czujesz się zbyt dobrze ze sobą, bardziej prawdopodobne jest, że przyciągniesz partnera, który będzie odzwierciedlał te uczucia niepewności i zwątpienia w siebie bezpośrednio na ciebie. W rzeczywistości, jeśli czujesz, że nie zasługujesz na kogoś, kto traktuje Cię dobrze, czyni Cię priorytetem w swoim życiu i dba o Ciebie bezwarunkowo, to Twój partner raczej nie będzie robił takich rzeczy. Z drugiej strony, jeśli podejmiesz kroki w kierunku poprawy swojej samooceny i uznasz, że jesteś tego warta, Twój następny partner również będzie w stanie to dostrzec i docenić.

2. Wybierasz partnerów z niewłaściwych powodów

Jeśli masz wrażenie, że przyciągasz zły związek za złym związkiem, ważne jest, abyś przyjrzała się swoim priorytetom. Na przykład, czy szukasz partnerów, którzy są mili, lojalni i godni zaufania, czy też Twoim najważniejszym celem jest, aby Twój partner miał drogi samochód, fundusz powierniczy i ogromne mieszkanie z widokiem na park? Mając to na uwadze, w Twoim najlepszym interesie leży (że tak powiem) poświęcenie chwili na przewartościowanie swoich priorytetów i metod wyboru partnera oraz nadanie większego znaczenia bezcennym cechom i zaletom.

3. Lubisz pościg

Jeśli uważasz, że ciągle przyciągasz złe związki, innym powodem może być to, że po prostu lubisz dreszczyk emocji związany z byciem z kimś, kto nie jest całkiem gotowy na związek. Konkretnie, może się okazać, że przyciągasz ludzi, którzy nie szukają poważnych związków, nie chcą się angażować i nie podzielają twoich wartości związanych z relacjami. I choć dreszczyk emocji związany z próbą bycia z kimś, kto nie chce się wiązać, może być zabawny i ekscytujący w danej chwili, to w ostatecznym rozrachunku spowoduje tylko ból serca. Mając to na uwadze, powinnaś przemyśleć swoje podejście do gonitwy i od samego początku starać się poznać kogoś, kto podziela Twoje cele związane ze związkiem.

4. Postrzegasz swoich partnerów jako poprawiaczy

Kiedy zauważysz, że nadal przyciągasz złe związki, może to być spowodowane tym, że myślisz, że możesz zmienić swojego partnera. Jeżeli jednak wchodzisz w związek myśląc, że możesz zmienić sposób zachowania swojego partnera, jego lub jej nawyki palenia i/lub nawet rodzaj butów, które nosi, zmierzasz w dół złej drogi. W przyszłości jedyną rzeczą, którą musisz naprawić, jest twoje silne pragnienie znalezienia partnera, który według ciebie wymaga naprawy.

5. Nie jesteś otwarty

Jednym z powodów, dla których wiele osób kończy ze złym związkiem, jest to, że ciągle umawiają się z tym samym typem osób. Na przykład, jeśli umawiasz się tylko z piosenkarzami, wędrowcami lub miłośnikami kotów, ponieważ wierzysz, że tylko z nimi masz coś wspólnego, możesz skończyć po prostu mając ten sam typ relacji w kółko i napotykając te same rodzaje problemów. Pamiętając o tym, najlepiej jest mieć otwarty umysł i umawiać się z szerszym gronem osób o różnym pochodzeniu, zainteresowaniach i pasjach. Prawdopodobnie okaże się, że macie ze sobą więcej wspólnego, niż myślisz, a dodatkową korzyścią jest to, że jesteś z kimś, kto może wprowadzić Cię w nowy świat zajęć i doświadczeń.

6. Lubisz dramaty w związkach

Innym powodem, dla którego możesz ciągle przyciągać złe związki, jest to, że jesteś uzależniony od dramatu w związku. Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, w rzeczywistości lubisz skupienie i uwagę, którą otrzymujesz od innych, gdy twój związek jest na krawędzi. Jeśli jesteś kimś, kto rozwija się dzięki byciu w centrum uwagi, możesz chcieć przemyśleć swoje podejście do związków w przyszłości i zostawić swoje dramatyczne dni w przeszłości.

Autor