Niespodzianka - te znaczenia emoji nie są takie, jakich byś się spodziewał

Jeśli chodzi o znaczenia emoji, uważamy, że wszystkie interpretacje są uczciwe. W rzeczywistości zachęcamy do kreatywnego używania emoji. W końcu, są one przeznaczone do zabawy; rozmowy z emoji to moment, w którym możesz dać upust swojej złośliwej fladze. Praktycznie rzecz biorąc, mają one również przyspieszać i ułatwiać komunikację. A ponieważ wierzymy w znaczenie bycia bezpośrednim i prostolinijnym, ta polityka otwartej interpretacji może prowadzić do pewnych kłopotliwych sytuacji i życiowych wpadek, za które nie można winić Merkurego w retrogradacji. Jeśli zakończenie zdania kropką w tekście może skutkować potwornymi konsekwencjami, to z pewnością emoji też może.

Tak więc, aby wyprostować sprawę i wysłać jaśniejsze wiadomości, skonsultowaliśmy się z Emojipedią. Ku naszemu przerażeniu, okazało się, że nasza "często używana" klawiatura emoji żyje w kłamstwie. W szczególności, bariery językowe i niuanse kulturowe sprawiły, że znaczenie wielu z naszych ulubionych emoji jest dość mylące, jeśli nie wręcz mylące. Z drugiej strony, te dziwaczne znaczenia emoji mogą również zainspirować do nowych żartów w tekstach grupowych lub do rozmowy w windzie podczas następnego niezręcznego spotkania. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się, jak ludzie z Emojipedii definiują następujące 20 emoji przed naciśnięciem przycisku wysyłania.

Co naszym zdaniem oznacza: "Dom jest tam, gdzie jest serce".

Co to naprawdę znaczy: Love hotel. "Hotel miłości to hotel, który można wynająć na godziny, a nie jako zakwaterowanie na wieczór".

Szokujące, prawda? Nic przeciwko tym tak zwanym hotelom miłości, ale wolimy naszą definicję tego jednego. Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjny emoji na klawiaturze, był nawet centralną postacią w pierwszym eseju Durgi Chew-Bose, "Muzeum serca" w jej krytycznie uznanej książce Too Much and Not the Mood. Autorka wyjaśnia, że początkowo myślała, że emoji oznacza "kardiologa" i była pewna, że "budynek oznacza wszystkie sprawy związane z tym czterokomorowym mięśniem w kształcie pięści, który nosimy - i który niesie nas - niezmiennie". Jak się okazuje, nie jest to aż tak poetyckie, jak chcielibyśmy myśleć.

Co naszym zdaniem oznacza: Mały czerwony doodle, a może sygnał alarmowy

Co to naprawdę oznacza: Symbol gniewu

Ten czerwony symbol jest "używany do reprezentowania żył wyskakujących na bardzo rozgniewaną osobę", pisze Emojipedia. Wow, to brzmi poważnie i potencjalnie niebezpieczne. To ma sens, gdy wiesz, ale to nie jest samo-wyjaśniające. Nazwiemy to "temper tantrum emoji".

Co myślimy, że to oznacza: Strzelającą gwiazdę

Co to naprawdę oznacza: Symbol zawrotu głowy

Byłoby to o wiele bardziej romantyczne, gdyby to była spadająca gwiazda, ale dobrze wiedzieć, że istnieje emoji, aby powiedzieć światu, że czujemy się nie w porządku, kiedy jesteśmy zbyt oszołomieni na słowa.

Co myślimy, że to oznacza: Tajemnicza postać zmierzająca do/spadająca do innego wymiaru

Co to naprawdę oznacza: Lewitujący mężczyzna w garniturze

Widzimy, że jest to człowiek w garniturze lewituje, ale to nie wyjaśnia wiele, ani nie nazywa jego fedora. Emojipedia wspomina również, że jest to czasami określane jako "Rude Boy". Być może znaleźliśmy nasz nowy ulubiony emoji do użycia, gdy ktoś nas duchy.

Co myślimy, że to oznacza: Smycz lub medal

Co to naprawdę oznacza: Zakładka do książki

Wygląda na to, że chodziliśmy na zbyt wiele festiwali i konferencji i dorastaliśmy w czasach, w których każde dziecko jest zwycięzcą, więc naturalnie widzimy trofea wszędzie, gdzie tylko spojrzymy.

Co myślimy, że to oznacza: Brunch?

Co to naprawdę znaczy: Gotowanie

Ok, więc to ma jakiś sens, a nasze umiarkowane umiejętności kuchenne wydają się teraz nieco bardziej uzasadnione, ale czy gotowanie nie jest zazwyczaj nieco bardziej skomplikowane niż smażenie jajka na patelni?

Co naszym zdaniem to oznacza: Niebieski swirl doodle lub może kawałek cukierka.

Co to naprawdę oznacza: Cyklon lub tornado.

Nie ma mowy, że jesteśmy sami w myśleniu, że ten emoji wygląda o wiele bardziej kapryśnie i słodko niż przerażająco i zdolny do potężnych katastrof. Tak czy inaczej, wygląda na to, że używaliśmy tego niepoprawnie.

Co naszym zdaniem oznacza: Osoba dymiąca w gniewie

Co to naprawdę oznacza: Twarz z wyrazem triumfu

O, tak! Te kłęby dymu wydobywające się z jej nozdrzy są wynikiem #zwycięstwa. Wybaczcie nam, ale pójdziemy poćwiczyć nasze triumfalne miny w lustrze.

Co myślimy, że to oznacza: Ładna, mała serwetka lub guma balonowa.

Co to naprawdę oznacza: Ciasto rybne z wirującym wzorem

Podczas gdy ludzie zdecydowanie to jedzą, wydaje się, że jest to kolejny przypadek szerokich symboli z hiper-specyficznym znaczeniem, jak jajko na patelni służące jako rzekomy uniwersalny symbol gotowania.

Co naszym zdaniem oznacza: Pszenica powiewająca na wietrze

Co to naprawdę znaczy: Kłos ryżu

Ma sens. Choć nie sądzimy, że kiedykolwiek będziemy w stanie spojrzeć na niego bez wyobrażenia sobie Laury Ingalls Wilder bawiącej się na otwartej prerii.

Co myślimy, że to oznacza: Czerwone serce.

Co to naprawdę oznacza: Czarne serce

Więc chcesz nam powiedzieć, że czarny był czerwony przez cały ten czas? Ten emoji jest bardziej trippier niż The Matrix, więc zamierzamy trzymać się naszej oryginalnej interpretacji.

Co naszym zdaniem oznacza: Zaniepokojony aż do łez.

Co to naprawdę oznacza: Smutna, ale pełna ulgi mina

Jak opisuje Emojipedia, "Ta twarz ma pot kapiący z czoła, z powodu stresującej sytuacji". Nie jesteśmy pewni, czy widzimy to poczucie "ulgi", do którego odnosi się strona.

Co myślimy, że to oznacza: Diament

Co to naprawdę oznacza: Kamień szlachetny

Rihanna nie będzie stać na to. A może ona będzie z dala od haczyka, ponieważ diamenty są cięte z kamieni szlachetnych.

What We Think It Means: Dziewczyna podnosząca dach lub wykrzykująca swój własny róg, tak jak powinna.

Co To Naprawdę Oznacza: Pracownik punktu informacyjnego

Nie jesteśmy widząc ten jeden w ogóle. Może ma to symbolizować gest dumy, który można by wykonać, gdyby znało się odpowiedzi na każde pytanie, jakie kiedykolwiek zadano. Ale potem znowu, to jest dość wątpliwe, że ktoś, kto ma do czynienia z zdezorientowanych lub złych klientów/patronów cały dzień będzie miał ten grymas na twarzy (chyba, że oczywiście, jest to grymas).

Co naszym zdaniem to oznacza: Whatever

Co to naprawdę oznacza: Otwarte dłonie; dwie otwarte dłonie, reprezentujące albo otwartość, albo uścisk.

Najwyraźniej cała nasza drażliwość poszła na marne. W rzeczywistości jest to bezpośrednie przeciwieństwo tego, co sobie wyobrażaliśmy. Ten symbol również wygląda podobnie do znaku amerykańskiego języka migowego oznaczającego "otwarty".

Co naszym zdaniem oznacza: Osoba z rękami na stole, robiąca pompki lub płaszcząca się.

Co naprawdę oznacza: Osoba kłaniająca się głęboko

To brzmi naprawdę zen, więc może powinniśmy tego spróbować. A kłanianie się jest nadal zgodne z naszą interpretacją groveling, więc przynajmniej nie byliśmy całkowicie w punkcie z tym jednym.

Co naszym zdaniem oznacza: Bałwan.

Co to naprawdę znaczy: Bałwan bez śniegu.

Właściwie, jest on całkowicie wykonany ze śniegu. To w zasadzie wszystko, co ma dla niego. Ale na szczęście definicje są na tyle bliskie, że nie doprowadzą do żadnych poważnych nieporozumień czy nieporozumień.

Co według nas oznacza: Osoba modląca się lub przybijająca komuś piątkę

Co To Naprawdę Oznacza: Osoba ze złożonymi rękami. "Dwie ręce ułożone mocno razem, oznaczające 'proszę' lub 'dziękuję' w kulturze japońskiej".

Ok, możemy z tym pracować.

Co naszym zdaniem oznacza: Urocza, mała krewetka lub krewetka kokosowa.

Co to naprawdę znaczy: Smażona krewetka pokryta bułką tartą

Zanim ten emoji zapewnił sobie miejsce w naszej "często używanej" klawiaturze, nigdy nie mogliśmy go znaleźć, ponieważ zawsze szukaliśmy go w kategorii "zwierzęta", a nie w kategorii "jedzenie". Dziwnie i niegrzecznie, Emojipedia pisze również, że jest on używany "do opisania małych męskich genitaliów".

Co myślimy, że to oznacza: Dwóch najlepszych przyjaciół, jakich każdy mógłby mieć, którzy stepują

Co to naprawdę oznacza: Kobiety z króliczymi uszami

Aha, więc to jest to, co te dwie rzeczy są. Myśleliśmy, że to diabelskie rogi lub coś bardziej diabolicznego/mniej konkretnego niż królicze uszy.

Autor