34 założycielki dzielą się swoimi sekretami na produktywny dzień

Jest 15:00, a twoje oczy zaczynają uciekać od ekranu i długiej listy zadań do wykonania. Może przewijasz swój kanał na Instagramie; może znajdujesz wymówkę, by wstać i coś przekąsić lub porozmawiać ze współpracownikiem. Bez względu na to, na jakim etapie kariery jesteś, wszyscy znamy ten scenariusz i dręczące rozproszenia, które odciągają naszą uwagę od wykonywanego zadania.

Rozpraszanie się jest całkowicie normalne - w końcu jesteśmy tylko ludźmi - ale może mieć poważny wpływ na produktywność. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine wykazało, że ponowne skupienie się na zadaniu zajmuje średnio 23 minuty i 15 sekund. Aby znaleźć obejście, zadzwoniliśmy do 34 kobiet z najwyższej półki i zapytaliśmy je, jak radzą sobie z rozpraszaniem uwagi.

Co ciekawe, technologia była w centrum ich odpowiedzi. Zdecydowana większość z nich nauczyła się na chwilę przechodzić w tryb offline i skupiać się na teraźniejszości, a następnie powracać do swoich ekranów, aby ponownie zagłębić się w najpilniejsze zadanie. Oto, jak 34 założycielki, dyrektorki generalne i liderki myśli koncentrują się, aby przetrwać swój dzień.

Taran i Bunny Ghatrora, współzałożyciele Blume

"Blokuję czas na wszystko w moim kalendarzu i używam timera Pomodoro, aby wykonać zadania (w 20-minutowych odstępach). Sprawy, które normalnie zajęłyby mi godzinę, wykonuję w 20 minut, ponieważ na ten czas usuwam wszelkie czynniki rozpraszające. Nauczyłem się tej sztuczki w szkole prawniczej i używam jej do dziś!" - Taran Ghatrora

"Tworzę listę, uszeregowaną według priorytetu dla moich najważniejszych zadań w ciągu dnia. Staram się najpierw zająć najważniejszymi z nich, gdy jestem jeszcze świeży i pełen energii. Aby jak najlepiej wykorzystać tę taktykę organizacyjną, usuwam również wszelkie możliwe czynniki rozpraszające. Oznacza to wyłączenie telefonu (kiedy tylko mogę), wylogowanie się ze skrzynki odbiorczej poczty e-mail (ponownie, kiedy tylko mogę) i pracę w ciszy w samotności. Wyznaczam sobie określony czas nieprzerwanego skupienia (zwykle 45 minut) i staram się go wykorzystać!". - Bunny Ghatrora

Eunice Byun, założycielka Material

"Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale pozwalam sobie na kilka minut, aby mój umysł błądził lub po prostu się wyłączył. Mam tendencję do nieproduktywności, gdy mój umysł jest na wysokich obrotach i przepełniony zadaniami, więc poświęcając chwilę na wyjrzenie przez okno (ulice Nowego Jorku są zawsze interesujące do obserwowania ludzi) lub zjedzenie przekąski (żyjemy dla jedzenia tutaj w Material!), mogę stworzyć trochę przestrzeni i odpocząć, dzięki czemu jestem w stanie zanurzyć się z powrotem lub ponownie skupić".

Alex Fine, dyrektor generalny Dame

"Ustalam swoje zamiary na początku każdego dnia. Wiem, że nie mogę w pełni zarządzać swoim czasem, ale mogę nauczyć się wydawać go mądrze. Ustalanie intencji na początku dnia naprawdę pomaga mi ustalić priorytety, w jaki sposób zamierzam go spędzić tego dnia. Nie chwal się też, że jesteś zajęty. Prawdopodobnie nie założyłeś firmy po to, by być zajętym, ale po to, by coś zrobić".

Nicole Centeno, założycielka Splendid Spoon

"Najprostszą rzeczą do zrobienia jest przełączenie telefonu w tryb samolotowy, zamknięcie karty e-mail, włączenie świetnego miksu lub piosenki (moim ulubionym jest Music for 18 Musicians) i po prostu zajęcie się moją listą rzeczy do zrobienia. Bez wymówek.

Jeśli to nie pomaga, to prawdopodobnie jestem rozproszony z powodu emocji i potrzebuję twardego resetu. Emocje mogą naprawdę przeszkadzać w produktywności, a jeśli nie zostaną rozpoznane, będą nadal wkradać się do naszej głowy. W tym przypadku moją metodą na zmobilizowanie się do działania jest skanowanie ciała:

1. Od stóp do głów, potwierdź, jak czuje się każda część twojego ciała i wszelkie emocje związane z tym uczuciem. (Czasami jestem niespokojny, ponieważ mam złożone zadanie na liście rzeczy do zrobienia i czuję pośpiech. A może denerwuję się, że moja praca nie będzie wystarczająco dobra dla publiczności).

2. Weź trzy głębokie oddechy, aby uwolnić emocje.

3. Powtarzaj sobie: "Zacznij teraz". Brzmi to głupio, ale stworzenie małej mantry wyznaczającej nowy punkt wyjścia naprawdę pomaga".

Vic Ashley, założyciel i dyrektor generalny Laundry Day

"Moja poranna kuloodporna kawa jest niezwykle niezbędna dla mojej codziennej produktywności. Zgadza się - jestem jedną z tych osób, które dodają masło do kawy, ale nie przekonuj się, dopóki nie spróbujesz. Przysięgam na ten produkt. Kiedy pracujesz w domu, naprawdę musisz znaleźć swoją przestrzeń i to, co pomaga ci się skupić".

Cat Chen, założycielka Skylar

"Wszyscy mamy dużo na głowie i łatwo jest dać się wciągnąć w jednorazowe sprawy, tracąc koncentrację na kluczowych priorytetach. Jeśli jesteś podobny do mnie, jednym ze sposobów na ponowne skupienie się i powrót na ścieżkę produktywności jest zmiana scenerii. Jeśli siedzisz przy biurku, spróbuj wstać i przenieść się w nowe miejsce, niezależnie od tego, czy oznacza to wyjście na zewnątrz, udanie się do kuchni, czy znalezienie sali konferencyjnej. Zmiana scenerii zapewnia fizyczny reset, co z kolei pomaga mi zresetować się psychicznie. Czasami zmieniam scenerię na ekstremalną, udając się do mojego ulubionego studia Pilates i odbywając 45-minutowe zajęcia przed powrotem do pracy".

Bouchra Ezzahraoui i Sophie Kahn, współzałożycielki AUrate

"Wiem, że nie jest to zbyt seksowne ani ekscytujące, ale [pisanie listy rzeczy do zrobienia] jest pierwszą rzeczą, którą robię, gdy czuję się przytłoczona. Dzisiaj był szalony dzień w AUrate, a ja wpatruję się w moją kartkę papieru z zaznaczonymi i niezaznaczonymi polami. Daje to poczucie priorytetu, spokoju i tego, że w szaleństwie jest metoda. Zmusza też do zrobienia kroku w tył i skupienia się na tym, co naprawdę trzeba zrobić. Nie mogę bez tego żyć". - Sophie Kahn

"Nie wykonuj wielu zadań jednocześnie. Jest to jeszcze ważniejsze podczas prowadzenia szybko rozwijającego się startupu, w którym priorytety zmieniają się każdego dnia. Zwykle zaczynam od nisko wiszących owoców w pierwszej godzinie mojego poranka, a następnie zajmuję się jednym zadaniem na raz. Po roku pracy w AUrate bardzo szybko nauczyłem się ustalać priorytety za pomocą kilku list rzeczy do zrobienia (mam ich wiele wersji: papierowych, cyfrowych itp.), które przypisują każdemu zadaniu cele z szerszej perspektywy. Brak rozproszenia niemal gwarantowany". - Bouchra Ezzahraoui

Amber Jacobsen, współzałożycielka i dyrektor Toby's Estate

"Jeśli chodzi o produktywność, kieruję się zasadą, że spotkania służą podejmowaniu decyzji, a nie dyskusjom. Uważam, że przygotowanie mojego zespołu przed każdym spotkaniem i poinformowanie ich o moich oczekiwaniach jest niezwykle pomocne w przyspieszeniu procesu decyzyjnego".

"Na poziomie osobistym, każdego ranka czytam i filtruję moje e-maile. Zapisuję wszystko, co ważne i możliwe do wykonania, skutecznie tworząc w ten sposób listę rzeczy do zrobienia. Po wejściu do biura spędzam pierwsze trzy godziny dnia, zajmując się tymi sprawami. Nie sprawdzam ponownie poczty e-mail, dopóki te elementy o wysokim priorytecie nie zostaną ukończone, aby nie tracić świeżości umysłu na takie rzeczy, jak reklamy, raporty i wiadomości-śmieci".

Sarah Ahmed, założycielka i CEO Warp+Weft

"Dla mnie uczucie rozproszenia jest silnym wskaźnikiem, że muszę poświęcić trochę czasu na zresetowanie się i przywrócenie równowagi. Moją ulubioną aktywnością jest pływanie, ponieważ nie ma nic spokojniejszego niż przebywanie w wodzie, z dala od wszystkich zewnętrznych bodźców. Poświęcenie tego czasu jest podwójnie ważne, zwłaszcza gdy sprawy są gorączkowe, ponieważ jeśli tego nie zrobię, nie będę w stanie dać z siebie 100% i ostatecznie zawiodę ludzi, którzy postawili mnie na tym wspaniałym stanowisku".

Alyce Tran, współzałożycielka The Daily Edited

"Moja rada numer jeden to zawsze mieć telefon w trybie nocnym, aby nie otrzymywać żadnych powiadomień i sprawdzać telefon, kiedy czujesz, że tego potrzebujesz, zamiast być przez niego zdominowanym".

Shirin von Wulffen, współzałożycielka Bastide

"Moja wskazówka numer jeden dotycząca produktywności w pracy, gdy czuję się rozproszona: świeże powietrze. Wychodzę z biura i spaceruję po okolicy, aby oczyścić głowę. Nawet 10 minut pomaga mi wrócić odświeżonym i zmotywowanym. (Zrobienie sobie po drodze latte też pomaga!) Odrzucam też poczucie winy, gdy nie jestem na szczycie swojej gry i akceptuję, że po prostu uzupełniam paliwo na następną falę mózgową".

Tran Wills, współzałożycielka Base Coat Nail Salon

"Jedną z rzeczy, która miała największy wpływ na moje skupienie, a którą zacząłem robić w ciągu ostatnich kilku lat, jest zmuszanie się do codziennego cyfrowego detoksu, odchodzenia od komputera i wyłączania telefonu na godzinę dziennie. To naprawdę pomogło mojemu umysłowi naprawdę odpocząć, a to z kolei utrzymuje mnie pozytywnie nastawionym i skoncentrowanym na nadchodzącym dniu i naprawdę pomaga mi pozostać kreatywnym. To jak powiew świeżego powietrza dla mojego umysłu".

Jenny Ming, dyrektor generalny Charlotte Russe

"Aby uniknąć rozproszenia w ciągu dnia pracy, nadaję priorytet wykonywaniu ważnych zadań i inicjatyw rano, zanim rozpoczną się spotkania i telefony. Przybycie do biura około godziny przed wszystkimi innymi daje mi bezcenny czas na zorganizowanie i zaplanowanie dnia przed rozpoczęciem oficjalnego dnia pracy. Aby jak najefektywniej skonsolidować mój dzień, planuję krótsze kontakty i spotkania".

Sara Panton, założycielka Vitruvi

"W moim biurze łatwo jest zostać pociągniętym w wielu różnych kierunkach przez działy, które chcą, abym wziął udział w różnych sprawach. Kiedy muszę się skupić i szybko wykonać zadanie, które wymaga mojej największej uwagi, idę na szybki spacer na zewnątrz, a następnie używam zapachu, aby wskazać mojemu mózgowi, aby wszedł do strefy.

"Dla mnie oznacza to rozproszenie pięciu kropli olejku eterycznego z drzewa cedrowego i sześciu kropli olejku eterycznego z bergamotki przy moim biurku. Ten aromat przypomina mi o tym, by pozostać uziemionym i skoncentrowanym. Zapach to naprawdę subtelny sposób na przywołanie mózgu i ciała za pomocą znajomości, która pomaga ustalić rytuał. Podróżuję również z olejkiem eterycznym z drzewa cedrowego i eukaliptusa w torbie i nakładam je na nadgarstki i szyję, gdy muszę wejść w strefę i wykonać pracę w samolocie lub w samochodzie".

Alicia Sinclair, edukatorka seksualna i założycielka COTR

"Moim ulubionym sposobem na zwiększenie produktywności było/jest usunięcie firmowej poczty e-mail z mojego telefonu. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, uważam, że niezwykle ważne jest, abyśmy byli w chwili obecnej - niezależnie od tego, czy jest to czas spędzony z przyjaciółmi, czy w pracy. Bycie skupionym, przemyślanym i w odpowiednim nastroju podczas podejmowania decyzji biznesowych oznacza, że moja praca jest wykonywana na poziomie, który uważam za najbardziej produktywny".

Shelley Sullivan, założycielka i CEO ModelCo

"Rozmowy telefoniczne powinny być krótkie. Rozmowy telefoniczne z klientami, przyjaciółmi lub dostawcami mogą pochłaniać dużo czasu. Spróbuj ograniczyć każdą rozmowę telefoniczną, wyjaśniając drugiej osobie, że jesteś "na czas" i nie możesz długo rozmawiać. Oczywiście w przypadku niektórych klientów nie będzie to możliwe. W takim przypadku wyłącz telefon, gdy jesteś szczególnie zajęty i upewnij się, że poczta głosowa wyjaśnia, że jesteś obecnie niedostępny, ale sprawdzisz wiadomości później tego dnia".

Yen Reis, założycielka i CEO Skin Laundry

"Dobry poranny bieg lub gorąca sesja jogi! Dobry trening zawsze daje mi jasność i naprawdę pomaga mi zachować energię i koncentrację przez cały dzień".

Rachel van Dolsen, dyrektor i założycielka RVD

"Pracując w branży obfitującej w e-maile, takiej jak PR, odkryłam, że konieczne jest zmaksymalizowanie mojej produktywności w czasie, gdy normalni ludzie nie pracują i nie wysyłają e-maili. Na szczęście jestem też rannym ptaszkiem - oczywiście wspomaganym przez matcha, zimny napar i mojego szczeniaka Esmé, który lubi lizać mnie po twarzy o świcie.

"Postawiłem sobie za cel pisanie większych projektów, planów, harmonogramów i propozycji, zanim moja skrzynka odbiorcza zacznie wybuchać. Często zaczynam mój "prawdziwy" dzień, mając już wykonaną dużą część mojej listy rzeczy do zrobienia. Pozostawia mi to wystarczająco dużo czasu na przejrzenie pracy mojego zespołu, wzięcie udziału w spotkaniach, dołączenie do rozmów telefonicznych i odpowiadanie na zapytania mediów itp. W dni, w które moja wczesna rutyna nie jest możliwa, wprowadzam do kalendarza czas na odpoczynek - jest to sygnał dla mojego zespołu (i, co ważniejsze, dla mnie!), aby usiąść i robić rzeczy, a nie pozwolić, aby moja skrzynka odbiorcza wyznaczała moje priorytety".

Amanda Chantal Bacon, założycielka Moon Juice

"Oczyszczam moje miejsce pracy, aby nie było bałaganu, luźnych kartek ani żadnych innych rozpraszaczy, i przygotowuję mój niezawodny szybki tonik: Sex Dust dodaje mi ognia, a Brain Dust pomaga mi się skupić. Odczuwam rezultaty w ciągu 20 minut od wypicia".

Składniki:

1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej2 miarki Vegan Collagen Protection1 łyżeczka Sex Dust1 łyżeczka Brain Dust10 uncji gorącej wody

1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej2 miarki Vegan Collagen Protection1 łyżeczka Sex Dust1 łyżeczka Brain Dust10 uncji gorącej wody

Wskazówki:

Kristin Cavallari, założycielka Uncommon James

"Jestem dziewczyną z listą! Jeśli czuję się rozproszona, robię listę i układam je w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego. Czasami zaczynam od najniższego poziomu, ponieważ nie wymaga to ode mnie tak dużego skupienia, ale pozwala mi to zacząć działać, zanim zajmę się ważniejszymi rzeczami. Poważną satysfakcję daje mi skreślenie każdego elementu po jego ukończeniu".

Olivia Carr, założycielka Shhh Silk

"Spędzam pierwsze 90 minut każdego ranka pracując nad najbardziej opłacalnymi działaniami dla naszej marki z tygodnia na tydzień. Codzienne przerwy zawsze będą się zdarzać, zwłaszcza w otwartej przestrzeni roboczej, takiej jak nasza siedziba główna, więc usuwam się do cichszej części biura na pierwsze 90 minut dnia, kiedy potrzebuję silnego skupienia".

Vimla Black Gupta, CMO w Equinox

"Piję herbatę matcha z Juice Press z odrobiną mleka migdałowego. Dodaje mi energii i pozwala się skupić. Poza tym uwielbiam patrzeć na kolor matchy - zielony dodaje mi energii".

Jennifer Bett Meyer, założycielka, JBC

"Chociaż mamy tak wiele narzędzi na wyciągnięcie ręki, które pomagają nam być wydajnymi, narzędzia te mogą rozpraszać naszą uwagę - od mediów społecznościowych, Slacka, Twittera, rozmów telefonicznych, a nawet e-maili. Dlatego ważne jest, by każdego dnia wygospodarować godzinę, by nie odpowiadać na e-maile, nie odbierać telefonów i nie organizować spotkań. Robię to codziennie i wykorzystuję ten czas na czytanie i prowadzenie badań dla biznesu i naszych marek. To bardzo ważne, aby nie zawsze być w stanie reaktywnym i dać sobie czas, aby nie być tak zaplanowanym".

Leila Janah, założycielka LXMI

"Jestem wielką fanką medytacji, pozytywnych afirmacji i ćwiczeń. Nie jestem wielką medytatorką, ale uważam, że nawet pięć minut świadomego oddychania na łóżku rano bardzo pomaga. Istnieją dowody na to, że nasze wzorce myślowe wpływają na nasze ciało i mózg i że te wzorce myślowe można zmienić. Jednym ze sposobów na zmianę negatywnych wzorców myślowych jest zastąpienie ich pozytywnymi przekonaniami na temat siebie, otaczających nas ludzi i świata".

Nidhi Kapur, założycielka, Maiden Home

"Kiedy chcę zwiększyć swoją produktywność, odchodzę od listy rzeczy do zrobienia i szukam inspiracji zarówno w Internecie, jak i poza nim. Dla mnie może to być przeglądanie inspiracji projektowych na wybranych stronach, takich jak Pinterest i Instagram, a nawet wyjście z biura, aby odwiedzić lokalne sklepy w Nowym Jorku. Możliwość uzyskania świeżej perspektywy i powrotu do tego, co kocham najbardziej w mojej pracy - tworzenia pięknego designu - zawsze daje mi zastrzyk energii, którego potrzebuję, aby ponownie skupić się na tym, co należy zrobić w danym dniu".

Joanna Griffiths, założycielka i CEO Knix

"Poświęć dwie minuty i zapisz wszystko, co chcesz osiągnąć tego dnia. Nie te przyjemne, ale te niezbędne. Zapisz je i zacznij przez nie przechodzić. Brzmi to prosto, ale jest coś tak satysfakcjonującego w skreślaniu rzeczy z listy, co sprawia, że jest to świetny sposób na przywrócenie koncentracji".

Sali Christeson i Eleanor Turner, współzałożycielki Argent

"Nieustannie staramy się żonglować wieloma konkurującymi ze sobą priorytetami. Kiedy czujemy się przytłoczeni, wychodzimy na świeże powietrze. Nawet pięć minut spaceru i rozmowy pomaga nam wrócić na właściwe tory".

Lindsey Andrews i Lara Crystal, współzałożycielki Minibar Delivery

"Znajduję spokojne miejsce i skupiam się na najważniejszym zadaniu i staram się nie sprawdzać poczty e-mail ani Slacka. Jeśli nie jestem na szczycie swojej gry, zwykle oznacza to, że jestem zmęczona, więc mogę pójść po mrożoną herbatę lub herbatę matcha, aby mnie ożywić, zanim zajmę się moją listą rzeczy do zrobienia." - Lindsey Andrews

"Lubię przejść się po okolicy i zaczerpnąć świeżego powietrza. Przypływ energii pomaga mi skupić się na następnym spotkaniu lub kolejnym ważnym zadaniu." - Lara Crystal

Jac Cameron, współzałożycielka AYR

"Moja definicja 'pracy' jest zupełnie inna w AYR ze względu na charakter środowiska, które zbudowaliśmy. Lubimy mieć pewność, że nasze sukcesy są świętowane i ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć środowisko, które jest energiczne, elastyczne, a przede wszystkim takie, w którym przyjemnie się pracuje. Myślę, że ważne jest, aby znaleźć czas na rzeczy, które pomagają się skupić. Chodzę na jogę i ćwiczę z Megan Roup, która założyła Sculpt Society. Dbam o odpowiednią ilość odpoczynku, aby móc podejść do dnia z jasnością umysłu".

Mignonne Gavigan, założycielka Mignonne Gavigan

"Często muszę wyczyścić biurko, aby oczyścić umysł. To pozwala mi zacząć od nowa, więc mogę się bałaganić i być kreatywnym".

Autor