10 Hebrajskich imion dla dzieci, które na pewno przypadną ci do gustu

Czy znasz powiedzenie wszystko co stare jest znowu nowe? W tym roku jest ono jak najbardziej na miejscu, ponieważ hebrajskie imiona dla dzieci ponownie zyskują na popularności (zwłaszcza dla chłopców). Wiele z tych historycznych imion stało się mniej popularne w ostatnich latach, ponieważ nowoczesne imiona stały się modne - pamiętacie szał na Jaggera? Co więcej, zdarza się, że są one pełne znaczenia, co warto wziąć pod uwagę, gdy nadajesz tytuł swojemu maleństwu, oczywiście oprócz innych rzeczy. Jest coś w przekazywaniu historii, co jest szczególnie atrakcyjne w procesie nadawania imion dzieciom. Jest to dobry sposób na podążanie za tradycją, jeśli nie chcesz nazwać swojego dziecka po członku rodziny. Poniżej znajdziesz 10 najsłodszych hebrajskich imion dla dzieci, które nam się podobają. Przejrzyj je, a następnie wybierz swoje imię (lub imiona).

Ava

To ładne imię było numerem cztery na liście najpopularniejszych tytułów dla dziewczynek w 2016 roku. Moniker tłumaczy się na "życie" w języku hebrajskim i tak się składa, że jest to imię, które Reese Witherspoon dała swojej córce (co bez wątpienia jest jednym z powodów, dla których wzrosła jego popularność).

Lila

To imię dla dziewcząt z hebrajskim pochodzeniem oznacza "noc". Jesteśmy zakochani w sposobie, w jaki brzmi, plus jest krótki i słodki, więc żaden pseudonim nie jest konieczny. (Kate Moss musi się z tym zgodzić, ponieważ dała swojej córce ten tytuł).

Ezra

Wiemy, że fani Pretty Little Liars są przyzwyczajeni do tej nazwy, ponieważ została ona nadana interesowi miłosnemu Lucy Hale (czytaj: byłemu nauczycielowi) w programie. Ale na długo przed Ezra Fitz, pojawił się w Biblii. Teraz jest to imię go-to dla rodziców, którzy chcą czegoś wyjątkowego z tradycyjnymi więzami.

Eliana

Inne, ale super słodkie? Naszym zdaniem tak. Imię Eliana tłumaczy się na "mój Bóg odpowiedział" i jest ulubionym na całym świecie (obecnie jest w top 100 w Stanach). Może być również skrócone do "Eli", co również lubimy.

Asher

Ten tytuł ze Starego Testamentu skoczył o ponad 100 miejsc na liście najlepszych nazwisk chłopców w USA (jeśli nie wiesz, Aszer był jednym z 12 synów Jakuba). Hebrajskie imię tłumaczy się na "szczęśliwy, błogosławiony, szczęśliwy" i można go skrócić do po prostu "Ash". Urocze? Jak najbardziej.

Zara

Nie należy mylić z imieniem córki Angeliny Jolie, Zahara, hebrajskie imię Zara tłumaczy się zarówno na "księżniczkę", jak i "kwitnąć". Imię to od razu podskoczyło w górę list przebojów, gdy księżniczka Anna z Anglii obdarzyła nim swoją córkę.

Levi

To silne, solidne imię tłumaczy się jako "połączony, przymocowany" i zaczęło się jako imię innego z synów Jakuba w Biblii. Ostatnio jest kojarzone z niebieskimi dżinsami i wspięło się na pozycję numer 42 na liście imion dla chłopców. Punkty bonusowe, że Matthew McConaughey i Sheryl Crow mają synów o tym uroczym imieniu.

Evie

Ta wspaniała nazwa oznacza "życie" i jest wymawiana EE-vee. Jest często używany jako przydomek dla Evelyn i Evangeline, ale uważamy, że jest to solidny tytuł na własną rękę. Ten słodki moniker jest w lub blisko pierwszej dziesiątki od lat, ale wciąż zwiększa się jego popularność w Stanach.

Jude

Dzięki hitowi Beatlesów "Hey Jude" i aktorowi Jude Law, to inspirowane Biblią imię zrobiło wielki powrót. Wydobywamy, że monidło oznaczające "pochwalony" może być także imieniem dla dziewczynki (otrzymała je wnuczka Marthy Stewart). Tylko w zeszłym roku imię to nadano 2500 dzieciom.

Caleb

Kaleb powoli, ale zdecydowanie dogania Noego i Jakuba jako topowe imię biblijne (oryginalny Kaleb był Izraelitą, który podróżował, aby znaleźć ziemię obiecaną). Tytuł oznacza "oddanie Bogu" i był w top 50 popularnych nazwisk chłopięcych w zeszłym roku. Warto również zauważyć: aktorka Julianne Moore dała to monidło swojemu synowi.

Autor