6 rzeczy, które warto wiedzieć o nauce o seksie

Poza reprodukcją seks daje wiele korzyści osobistych. Choć wiele osób może się wzbraniać przed rozmowami o seksie, otwarte forum dyskusyjne może pomóc nam poczuć się silniejszymi dzięki wspólnej wiedzy i szczerości. Pracownicy Kliniki Mayo stwierdzili, że zdrowie seksualne "jest ważne dla dobrego samopoczucia emocjonalnego i fizycznego". Osiągnięcie satysfakcjonującego życia seksualnego wymaga jednak autorefleksji i szczerej komunikacji z partnerem. Chociaż rozmowa o seksualności może być trudna, jest to temat, który warto poruszyć". Mając za przewodnika naukę, przedstawiamy wszystko, co powinniście wiedzieć o edukacji seksualnej. Od pozycji do cech osobowości, które zwiększają szanse na szczęście, gwarantujemy, że dowiesz się czegoś nowego o tym intymnym akcie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o prowadzeniu zdrowego życia seksualnego.

1. Kobiety pragną tego tak samo jak mężczyźni

Według najnowszych badań opublikowanych w Journal of Personality and Social Psychology, mężczyźni pozostający w długotrwałych związkach nie doceniają seksualnego pożądania swoich partnerek. Certyfikowana terapeutka seksualna Laurie J Watson LMFT, LPC mówi: "Dla wielu kobiet seks jest najgłębszą formą miłości i więzi, a wiele z nich jest bardzo zorientowanych na seks". Podczas gdy jego orgazm może być szybszy, jej orgazm jest często silniejszy, a jej niesamowita zdolność do odczuwania przyjemności może obejmować wielokrotne orgazmy".

Wnioski: Nie wstydź się komunikować ze swoim partnerem. Czuj się swobodnie, inicjując seks. W końcu do tanga trzeba dwojga.

2. Twój partner jest lepszym źródłem informacji niż czasopisma

Jeśli naprawdę chcesz poprawić swoje życie seksualne, zignoruj clickbaitowe artykuły typu "11 Orgasm Hacks You Need to Try" lub "11 Things You Need to Do in Bed That He Secretly Loves". Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czego pragnie twój partner, jest zapytać. Lisa Thomas LMFT radzi: "Mów prawdę. Oznacza to dwie rzeczy. Po pierwsze, oznacza to powiedzenie partnerowi prawdy o tym, co czujesz w związku z waszym wspólnym życiem seksualnym. Jeśli chcesz większej częstotliwości, poproś o nią. Jeśli chcesz więcej gry wstępnej, pamiętaj, żeby o tym porozmawiać. Drugie znaczenie to mówienie prawdy o swoich doświadczeniach: Jeśli masz problemy z osiągnięciem orgazmu, bo potrzebujesz więcej gry wstępnej, powiedz o tym szczerze. Jeśli potrzebujesz więcej pocałunków przed seksem, powiedz o tym". Stała i otwarta rozmowa o potrzebach seksualnych z partnerem zapewnia najlepszy seks. Im więcej mamy doświadczeń seksualnych, tym większe szanse na sukces. Zatem więcej rozmawiajcie i więcej róbcie.

Wniosek z tego taki: Zanim otworzysz magazyn lub klikniesz na nagłówek, zapytaj partnera, co mu się podoba, a co nie.

3. Najlepsza pora na to nie jest w nocy

Przy naszym napiętym grafiku często jedynym czasem na seks jest noc. Nie jest to jednak najlepsza recepta, ponieważ zazwyczaj jesteśmy wyczerpani i nie zawsze w najlepszym nastroju przed snem (choć seks może to zdecydowanie zmienić). Okazuje się, że istnieje naukowo udowodniona optymalna pora dnia na seks, ale nie jest to dobra wiadomość dla tych, którzy pracują w tradycyjnych godzinach biurowych. Alisa Vitti, ekspertka w dziedzinie hormonów, autorka książki "WomanCode", stwierdziła, że najlepsza pora na seks to godzina 15.00. Vitti twierdzi, że mężczyźni nie tylko są bardziej zainteresowani inicjowaniem seksu o tej porze, ale również dają kobietom więcej wsparcia emocjonalnego.

Jeśli nie możesz przetestować popołudniowego seksu w ciągu tygodnia, spróbuj trochę popołudniowej rozkoszy w ten weekend.

Wniosek z tego taki: Nie zostawiaj tego do czasu, aż będziesz zbyt zmęczony, aby zrobić to dobrze. Jeśli nie ma cię w domu w środku dnia, zainicjuj seks zaraz po powrocie z pracy lub przed wstaniem z łóżka.

4. Nie ma tak wielu pozycji, jak ci się wydaje

Czy próbowaliście wielu pozycji seksualnych, ale zawsze wracaliście do tych samych starych pozycji misjonarskich lub na pieska? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Według The Cut istnieje tylko sześć pozycji powszechnie stosowanych podczas stosunku: misjonarska, kowbojska, odwrócona kowbojka, na pieska, na łyżeczkę i na stojąco.

"Wbrew temu, co chciałby wam wmówić kompleks przemysłowy pozycji seksualnych, nie ma nieskończonej liczby sposobów, żeby to zrobić" - pisze redaktorka Gabriella Paiella. "Nie znaczy to, że każdy, kto próbuje uczynić seks bardziej interesującym, traci czas. Istnieje niezliczona ilość sposobów na kreatywność w łóżku, które nie wymagają sięgania do podręcznika i rozciągania mięśni brzucha w ramach przygotowań." Nie wstydź się swojej ulubionej pozycji seksualnej tylko dlatego, że wszyscy ją wykonują.

Wniosek z tego: Zrezygnuj z Kama Sutry i ciesz się pozycjami seksualnymi, które już znasz - a potem stań się w nich lepsza.

5. Szczęśliwe pary robią to raz w tygodniu

Wbrew powszechnemu przekonaniu, więcej seksu nie równa się większemu szczęściu. Badaczka Amy Muise mówi: "Dla przeciętnej osoby uprawianie seksu częściej niż raz w tygodniu nie wiązało się z większym szczęściem, ale nie wiązało się też z mniejszym szczęściem".

Wiele par czuje presję częstego uprawiania seksu, ale Muise mówi, że nadszedł czas, aby zmniejszyć napięcie. "Ważne jest, aby utrzymywać więź seksualną z romantycznym partnerem, ale ważne jest również, aby mieć realistyczne oczekiwania wobec własnego życia seksualnego" - powiedziała.

Wniosek z tego taki: Nie obwiniaj się za to, że nie uprawiasz wystarczająco dużo seksu. Więcej nie zawsze znaczy lepiej.

6. Troskliwi ludzie uprawiają go więcej

Jeśli chcesz częściej mieć intymne relacje, nauka mówi, że powinieneś stać się bardziej opiekuńczy. Badanie opublikowane w British Journal of Psychology wykazało, że osoby, które deklarowały altruizm, uprawiały więcej seksu. Ponieważ badanie opierało się na samoocenie i raportach, istnieje wiele zmiennych (co oznacza miejsce na błąd), ale jesteśmy dość pewni, że nie potrzebujesz nauki, aby udowodnić, że to fakt. Nadszedł więc czas, by zmienić ten znany stereotyp na "miłe dziewczyny kończą jako pierwsze".

Wniosek z tego taki: Bądź milszą osobą. Nie tylko poprawi to twoje życie seksualne, ale sprawi, że wszystko inne w twoim życiu również będzie lepsze.

Autor