Jak włączyć kryształy do wystroju domu?

Jeśli jest jedna rzecz, której każdy dom potrzebuje więcej, to jest to pozytywna energia, która jest tylko jednym z powodów, dla których warto rozważyć dekorowanie kryształami. Podczas gdy niektórzy uważają, że kryształy są trochę "woo woo", istnieje ustalony powód, dla którego ich energia działa. Nazywa się to efektem piezoelektrycznym, co w uproszczeniu oznacza, że kryształy mogą zmieniać formę energii. Na przykład kwarc w zegarkach przekształca energię elektryczną (bateria) w energię mechaniczną (ruch wskazówek). Chipy komputerowe i niektóre inne układy elektroniczne również zawierają kwarc. Tak więc, chociaż nie ma prawdziwego sposobu, aby udowodnić, że ametyst leczy, a cytryn przynosi pieniądze, jeśli ładne kamienie są najbardziej szykownym placebo w historii, chętnie się pod tym podpiszę.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz całe kamienie, czy akcesoria podkreślone kryształami, piękno tych kamieni polega na tym, że wszystkie są jedyne w swoim rodzaju.

Od czego zacząć

Jeśli chcesz zbierać kryształy i nie wiesz od czego zacząć, gorąco polecam The Urban + The Mystic. Oferują oni różnorodne pudełka tematyczne, z których każde zawiera wybór kryształów i innych akcesoriów, takich jak szałwia i świece. Marka ta eliminuje czynnik onieśmielenia związany ze znalezieniem kryształów. Chociaż tak naprawdę nie można wybrać niewłaściwego, sprawiają, że jest to tak proste, jak to tylko możliwe i pakują wszystko w eleganckie, drewniane pudełko wielokrotnego użytku.

The Urban + The Mystic The House Blessing Box $330 Sklep

Na przykład, jeśli przeprowadzasz się do nowego domu, pudełko House Blessing Box zawiera wszystko, czego potrzebuje przestrzeń, w tym dwa szorstkie kryształy kwarcu różowego dla bezwarunkowej miłości, czarny turmalin dla ochrony, ametyst, aby przynieść pozytywne nastawienie i ręcznie robioną miskę z onyksu.

Istnieją również pudełka na specjalne okazje, takie jak urodziny, potrzeby, w tym uzdrawianie serca, i określone cele, takie jak medytacja.

Wybór kryształu zależy również od intencji i tego, co próbujesz przyciągnąć. Chociaż wszystkie kryształy są piękne, najlepiej wybrać jeden na podstawie jego właściwości. Jeśli jednak szczególnie pociąga cię konkretny kamień, nawet pod względem estetycznym, to właśnie ten powinieneś wybrać. Jest powód, dla którego cię pociąga.

Co zrobić, gdy otrzymasz kryształy?

Podczas gdy niektóre kryształy są oczyszczone i wstępnie naładowane, nadal lubię robić to sam, kiedy je otrzymuję. Po prostu przepuszczam kryształy przez wodę z kranu i osuszam je świeżą ściereczką. Następnie zostawiam je na noc na balkonie w świetle księżyca. Jeśli nie masz miejsca na zewnątrz, zostaw je przy oknie, na które pada najwięcej światła księżyca.

Możesz użyć selenitowej płytki ładującej, aby naładować swoje nowe kryształy. Selenit jest wyjątkowym kryształem, ponieważ zawsze jest naładowany i ładuje kryształy wokół siebie.

Możesz również użyć selenitowej płytki ładującej. Selenit jest wyjątkowym kryształem, ponieważ zawsze jest naładowany i ładuje kryształy wokół siebie. Z dekoracyjnego punktu widzenia kolor jest również bardzo neutralny. Ponieważ selenit jest pomocny w zasypianiu, zostawiam swoją płytkę selenitową na szafce nocnej.

Muza energii Selenite Charging Plate $13 Sklep

Gdzie umieszczać kamienie?

Nie ma konkretnych zasad, ale najlepiej jest trzymać kamienie tam, gdzie ich specyficzna energia będzie ci służyć w najlepszy możliwy sposób. Na przykład, zarówno cytryn, jak i awenturyn są związane z dobrobytem, więc rozsądnie byłoby trzymać te kamienie tam, gdzie lubisz pracować. Mam po jednym z nich na biurku.

Z kolei kwarc różowy przyciąga miłość, co czyni go idealnym kamieniem do sypialni, a nawet salonu.

Kamienie można trzymać na stołach, półkach, kominkach itp. Będziesz wiedział, jakie jest właściwe miejsce dla Twojego kamienia, gdy go znajdziesz.

Kryształowy wystrój

Dekoracje z kryształowymi akcentami są w ostatnich latach bardzo modne. Przedmioty te świetnie nadają się również na prezent, zwłaszcza dla kogoś, kto może potrzebować wprowadzenia pewnej energii do swojego życia, ale możesz czuć się trochę nieswojo, dając tej osobie cały kamień.

Oto kilka ulubionych:

CB2 Lustro Rose Quartz $159 Sklep

To pełnowymiarowe lustro to subtelny sposób na wprowadzenie pozytywnego nastroju do sypialni. Jeśli lubisz wypowiadać afirmacje na głos każdego ranka, to lustro jest dla Ciebie.

Anthropologie Gałka Swirled Agate $24 Sklep

Pozbądź się nudnych gałek w łazience i zamień je na te z agatu. Agat jest uspokajający i pomaga we wszelkiego rodzaju kreatywności i uwolnieniu. Jeśli czujesz się zainspirowany długą kąpielą, te gałki są koniecznością.

Kravet Gustavo Crystal Bookends $73 Sklep

Większość kryształowych podpórek do książek jest cięta na płasko, podczas gdy te mają bardziej naturalny, unikalny kształt. To idealny sposób na ozdobienie mniejszej półki z książkami. Stylizuj je z książkami, które mają cieniowany grzbiet, aby kolory były bardziej wyraziste.

Autor