Jak poradzić sobie z kochaniem kogoś, kogo nie można mieć

Kochając kogoś, kogo nie możesz mieć, możesz wziąć duże emocjonalne żniwo na ciebie i twoje zdrowie psychiczne, a nawet fizyczne. Tęsknota za byciem z kimś, kto jest nieosiągalny, jest zarówno rozdzierająca serce, jak i jelita, a ten rodzaj emocjonalnego zamieszania może czuć się nieubłaganie w czasach. I chociaż możesz myśleć, że cała nadzieja jest stracona, ponieważ osoba, na której tak głęboko zależy, nie jest opcją, ważne jest, aby rozpoznać pięć kluczowych sposobów radzenia sobie z kochaniem kogoś, kogo nie możesz mieć, abyś mógł przejść na właściwą drogę.

1. Przepracuj swoje uczucia

Kiedy kochasz kogoś, kogo nie możesz mieć, możesz próbować zakopać swoje uczucia głęboko w środku, aby nie musieć radzić sobie z bólem, który spowodowała rzeczywistość sytuacji. Może się wydawać, że łatwiej jest zepchnąć i ukryć te uczucia żalu, rozczarowania i tęsknoty, których doświadczasz, aby nie musieć stawić czoła bólowi. Jednak zdolność do pracy przez stratę i beznadzieję, którą możesz czuć, jest ważnym krokiem, gdy jesteś zakochany w kimś, kogo nie możesz mieć. Na przykład, niezależnie od tego, czy ta osoba zerwała z tobą, przeniosła się przez kraj, czy jest w związku z kimś innym, poświęcenie czasu, którego potrzebujesz, aby uznać swoje uczucia i poradzić sobie z emocjami, są kluczowymi częściami procesu przechodzenia na lepsze.

2. Skup się na sobie

Kiedy ostatni raz zrobiłeś coś miłego dla siebie? Zamiast spędzać czas na myśleniu i obsesji na temat tej osoby, której nie możesz mieć, spróbuj skupić się na drugiej osobie, która faktycznie zasługuje na twoją miłość - ty! Poprzez rozpieszczanie siebie i praktykowanie aktów miłości własnej i opieki nad sobą, możesz umieścić swoją energię i skupienie na lepsze wykorzystanie poprzez pracę nad poprawą własnego życia. Kiedy robisz sobie priorytet ponownie, robisz duży krok w radzeniu sobie z kochaniem kogoś, kogo po prostu nie możesz mieć. Na przykład, traktując siebie na masaż, zapisując się na zajęcia pilates, lub biorąc lekcje gry na fortepianie, robisz o wiele lepszy użytek ze swojego czasu niż murowanie w smutku, który czujesz nad nieosiągalną miłością.

3. Znajdź czas dla przyjaciół i rodziny

Koncentracja na swoim szczęściu oraz zdrowiu psychicznym i fizycznym są kluczowe, gdy jesteś rozpaczliwie zakochany w osobie, która po prostu nie ma możliwości. Zamiast spędzać czas samotnie i zamykać się na świat wokół ciebie, teraz jest czas, kiedy powinieneś otoczyć się ludźmi w swoim życiu, którzy dbają o ciebie i twoje dobre samopoczucie. Twoi przyjaciele i rodzina mogą zaoferować wielkie wsparcie, wskazówki i miłość, a poprzez przebywanie wokół ludzi, którzy emanują pozytywną energią i mają twój najlepszy interes w sercu, ich optymistyczne spojrzenie może pomóc zmienić twój własny sposób myślenia, jak również. Ich doświadczenia mogą również pomóc ci umieścić twoją obecną sytuację w perspektywie, ponieważ prawdopodobnie nie jesteś jedyną osobą, która miała do czynienia z rzeczywistością utraconej lub nieodwzajemnionej miłości. Twoje sieci przyjaciół i rodziny mogą być wspaniałym źródłem i zapewnić ci kluczowy wgląd i kierunek, jeśli chodzi o poruszanie się i odpuszczanie.

4. Nie bądź dla siebie tak surowy

Kiedy kochasz kogoś, kogo nie możesz mieć, nie jest niczym niezwykłym być szalony i sfrustrowany z siebie, że nie jesteś jeszcze nad tą osobą lub że nadal kochasz go lub ją w pierwszej kolejności. Ale proces uzdrawiania wymaga czasu, a zamiast być zdenerwowanym lub mieć dość, że nie możesz natychmiast zamknąć swoich uczuć dla tej drugiej osoby, powinieneś być dumny z faktu, że podjąłeś ryzyko, wystawiając się na zewnątrz w ogóle. Podczas gdy to jest w porządku dla ciebie, aby nadal mieć uczucia do tej osoby, musisz zrobić swój pokój z sytuacją i zaakceptować rzeczywistość, że nie jesteś z nim lub nią lub będzie z nim w przyszłości - a to może zająć trochę czasu. Powinieneś przestać być twardy na siebie, jeśli nie jesteś całkowicie nad nim lub nią, ponieważ ten rodzaj przejścia nie stanie się z dnia na dzień.

5. Nie rezygnuj z miłości

Jeśli jesteś zakochany w kimś, z kim po prostu nie możesz być, jednym z najważniejszych wniosków z tego typu sytuacji jest zrozumienie, że znajdziesz miłość ponownie. Chociaż możesz myśleć, że ponowne zakochanie się w kimś nie jest w kartach dla ciebie, to po prostu nie jest tak. Pomyśl o tym - jeśli możesz kochać kogoś tak głęboko, którego nie możesz mieć, po prostu wyobraź sobie, jak bardzo możesz kochać kogoś, kogo faktycznie możesz mieć w przyszłości. Zamiast rezygnować z miłości i czuć się tak, jakbyś miał być sam na zawsze, powinieneś patrzeć do przodu zamiast do tyłu i ekscytować się spotkaniem z następną osobą, która uchwyci twoje serce. Chociaż nie było to przeznaczone do bycia z osobą, w której jesteś obecnie zakochany, powinieneś wziąć do serca fakt, że będziesz kochać ponownie.

Autor