Nie bądź ofiarą tych brutalnych taktyk podczas rozwodu

Rozwód jest wystarczająco trudny. Kiedy w sprawę angażują się prawnicy i grają w gry siłowe, aby uzyskać przewagę nad drugą stroną, wszystko staje się o wiele bardziej intensywne. To samo można powiedzieć o mściwych przyszłych byłych małżonkach, którzy mają nastawienie "wygrać za wszelką cenę". Nie popełnij błędu - przykłady takiego zachowania wymienione poniżej są formami manipulacji i psychicznego znęcania się. Jeśli tak się stanie w twoim rozwodzie, niewiele rzeczy możesz zrobić, aby kontrolować drugą stronę, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się i zarządzać rozwodem.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest rozpoznanie schematu i power play, kiedy go widzisz. Drugą rzeczą jest, aby nie stracić chłód i spróbować walczyć ogień z ogniem. Spowoduje to tylko rzeczy do eskalacji i cała rodzina będzie cierpieć. Ostatnim krokiem jest myślenie z wyprzedzeniem i planowanie pozytywnych działań, które pozwolą odeprzeć grę sił współmałżonka. W razie potrzeby skorzystaj z pomocy z zewnątrz.

Poniższa lista zawiera opisy i przykłady niektórych sztuczek, jakie stosują prawnicy i ich klienci. Należy być świadomym tych znaków, aby nie dać się zaskoczyć podczas postępowania rozwodowego.

Przykłady brutalnych taktyk rozwodowych

    Opróżnianie wspólnego konta bankowego. Twoje wspólne konto bankowe jest aktywem, na którym oboje polegacie. Kiedy nagle pieniądze zostają przelane na inne konto, takie, które wyklucza drugą stronę, rachunki, które normalnie są ustawione na automatyczną płatność będą się walały, a inne wydatki będą prawdopodobnie wymagały uwagi. To zmusza ofiarę kradzieży nie tylko do poświęcenia czasu na wyprostowanie rachunków na własną rękę, ale także pozostawia ją w finansowej zależności od drugiej osoby. Maksymalizacja wspólnych linii kredytowych. Wynajęcie adwokatów i poczynienie ustaleń związanych z rozwodem wymaga pieniędzy, co sprawia, że wiele osób jest zmuszonych do korzystania z kredytów do czasu sfinalizowania dekretu i rozpoczęcia płacenia alimentów i innych płatności. Kiedy jeden z partnerów używa waszych wspólnych kart kredytowych, aby zaopatrzyć się w rzeczy osobiste lub zrobić duże zakupy, pozostawia to drugiej osobie niewiele innych opcji. Zazwyczaj jest to manewr z przynętą: jeden z małżonków zgadza się w sądzie na przejęcie istniejącego długu, nieświadomy, że pojawiły się (liczne) nowe opłaty. Odmowa utrzymywania gospodarstwa domowego do czasu wydania nakazu. Jest to jeden z kroków w rutynie zwanej "zagłodzić drugiego małżonka". Główny zarabiający w małżeństwie bierze odwet po wyprowadzeniu się z domu rodzinnego, a następnie przestaje utrzymywać gospodarstwo domowe. Celem jest postawienie drugiego małżonka w takiej sytuacji finansowej, że w desperacji zaakceptuje on niesprawiedliwą ugodę. Zwlekanie z dostarczeniem alimentów. Jeśli nie ma nakazu potrącania dochodów, małżonek może czekać do ostatniego możliwego dnia, by zapłacić alimenty, nawet jeśli ma pieniądze, by je wysłać. W niektórych stanach alimenty stają się zaległe dopiero po 30 dniach; drugi małżonek nie ma możliwości odwołania się do nich aż do 31 dnia po zleceniu zapłaty. Złóż w sądzie petycję o przyznanie głównej opieki nad dzieckiem (nawet jeśli planowana jest wspólna opieka nad dzieckiem). Być może oboje wstępnie uzgodniliście warunki wspólnej opieki nad dzieckiem lub łagodniejszych warunków odwiedzin. Wnioskując o przyznanie prawa do głównej opieki nad dzieckiem, małżonek chce wywołać strach w swoim byłym, aby skłonić go do przyznania się do innej kwestii. Odmowa rozmowy z drugą stroną. Prywatne omawianie warunków rozwodu jest niezbędne, aby rozwód przebiegał bezkonfliktowo. Odmawiając spotkania i kompromisu, zamierzają stworzyć konflikt, zwiększyć koszty prawne, i nosić drugą stronę w dół. Może to również spowodować poważną przerwę w więzach rodzic-dziecko, jeśli non-custodial rodzic nie dostanie się do dzieci, ponieważ on lub ona nie może ustawić żadnego czasu rodzicielstwa. Złożenie fałszywej petycji. Jeden z małżonków może złożyć petycje tylko po to, by wykorzystać biurokrację sądu i przeciągnąć postępowanie. Mogą one zostać odrzucone, ale zwiększy to ilość czasu spędzanego w sądzie, co może zakłócić życie drugiego małżonka na wiele sposobów - finansowych i innych.

To tylko kilka z podstępnych rzeczy, które mogą i zdarzały się przy rozwodach. Czasami są one skuteczne, ale bardzo niszczą wszelkie sensowne i uczciwe negocjacje ugodowe. Ponadto, gorycz pozostała po rozwodzie może utrudnić Tobie i Twojemu byłemu małżonkowi skuteczne współ-rodzicielstwo dzieci. Co więcej, często prowadzą one do postępowania sądowego po rozwodzie, które może kosztować dodatkowe, niepotrzebne opłaty prawne. Nie daj się wciągnąć w tę szaradę - najlepiej dla całej rodziny jest, gdy sprawa jest załatwiona uczciwie i bez głośnych sztuczek.

Autor