To jest dokładnie to, co powinieneś zjeść, kiedy się nudzisz - mówi dietetyk

Choć może to być problem pierwszego świata, który kończy wszystkie problemy pierwszego świata, podjadanie z nudów, a nie z rzeczywistego głodu, przytrafiło się każdemu z nas w pewnym momencie naszego życia. I pełne ujawnienie: prawie zawsze jest to impulsywny wysiłek, aby zaspokoić głód lub gonić ten popołudniowy wzrost cukru, przetworzone przekąski, chipsy i batoniki wliczone.

Ale zamiast niszczyć cały swój zdrowy plan żywieniowy na jedno popołudnie rozpustnego podjadania, dlaczego nie sięgnąć po nieco zdrowsze przekąski, które są równie łatwo dostępne, gdy dopadnie nas nuda? Biorąc pod uwagę, że jedzenie, kiedy się nudzi, jest klasyfikowane jako rodzaj emocjonalnego jedzenia, może być łatwiej po prostu przełączyć torbę złotych rybek na warzywa i hummus, niż całkowicie zerwać z nawykiem.

Więc następnym razem, gdy znajdziesz się chce jeść tylko dla samego jedzenia (lub do odwlekania, de-stres, rozpraszają się, wiatr w dół po pracy, itp.), rozważyć sięgnięcie po następujące eksperta zalecane zdrowe przekąski, jak pierwotnie zgłoszone przez Elle:

Kiedy masz ochotę na coś słonego

Dietetyk Keri Glassman zaleca sięganie po przekąski z wodorostów. One "podbijają ten słony głód za bardzo mało kalorii i mnóstwo składników odżywczych, w tym minerałów, takich jak magnez, a nawet wapń", powiedziała magazynowi. Jeśli wodorosty nie są twoją rzeczą, nie możesz się pomylić z ogórkiem. "Są słone i chrupiące, przybijając dwie zachcianki naraz - i to prawie bez kalorii".

Kiedy masz ochotę na coś słodkiego

Przetestuj smak organicznych liofilizowanych jabłek Nature's All Foods. "Przekąszając je, wyłączysz ten słodki głód i dostaniesz trochę magnezu, który jest świetny na stres", wyjaśnia James. Jeśli masz ochotę na czekoladę, wypróbuj szklankę czekoladowego mleka migdałowego lub nawet organiczny batonik z ciemnej czekolady (z dużą zawartością kakao).

Gdy masz ochotę na coś chrupiącego

Nie szukaj dalej niż ulubiona przekąska w kinie. "Podczas gdy popcorn jest nadal pustym węglowodanem, otrzymujesz objętość dla swoich kalorii", powiedziała dietetyk Dana James. Oczywiście, szczególnie poleca on zwykłą odmianę popcornu, w przeciwieństwie do przekąsek pokrytych solą i masłem. Nie możesz sobie wyobrazić rezygnacji z tego maślanego smaku? James zaleca posypanie drożdży odżywczych wzbogaconych witaminą B-12.

Autor