Przyjaciele z korzyściami: Co to znaczy i czy to jest dla Ciebie?

Czy zastanawiasz się, co właściwie oznacza "friends with benefits"? Być może słyszałeś ten termin w filmach i programach telewizyjnych lub widziałeś skrót FWB i nie byłeś pewien, jaki to rodzaj relacji. Może po prostu próbujesz ustalić, czy jest to właściwa sytuacja dla Ciebie. Niezależnie od tego, co się dzieje, aby związek friends with benefits działał, ważne jest, aby zrozumieć, co ten rodzaj przypadkowego połączenia naprawdę oznacza i pociąga za sobą.

Co to jest Friends with Benefits? Związek friends with benefits to taki, w którym dwie osoby są fizycznie intymne ze sobą, ale nie są zaangażowane w siebie w żaden sposób. Ludzie zaangażowani w związek friends with benefits wyraźnie lubią spędzać razem czas i zaczepiać się, ale ich związek nie jest romantyczny i nie ma żadnych zobowiązań.

Czy związek typu friends with benefits jest dla Ciebie odpowiedni?

Jeśli myślisz o wejściu w związek typu friends with benefits, jest pięć kluczowych punktów, o których należy pamiętać, a które pomogą Ci określić, czy ten niezobowiązujący związek jest dla Ciebie naprawdę korzystny pod każdym względem.

    Nie szukasz ani zobowiązania do tej osoby, ani nie oczekujesz, że ona zobowiąże się do ciebie. Jeśli chcesz być przyjaciółmi z korzyściami z kimś, ważne jest, abyś wszedł w ten rodzaj relacji z pełnym zrozumieniem i akceptacją tego, co to oznacza dla was obu. Ta osoba nie jest twoim S.O., a to może mieć zarówno swoje zalety, jak i wady w zależności od twoich aktualnych pragnień i potrzeb. Ważne jest, aby rozpoznać, że ta osoba nie będzie w stanie zapewnić Ci emocjonalne wsparcie i opiekę, które są zwykle wykazane przez partnera w zaangażowanym związku; to może obejmować off-limits działań, takich jak płacz na ramieniu, uczestnicząc w wydarzeniach rodzinnych, lub idąc na formalną randkę.Ty i ta osoba są na tej samej stronie o FWB relacji. Kiedy wchodzisz w związek FWB, powinieneś otwarcie i szczerze omówić charakter swojego połączenia od samego początku. Aby uniknąć zamieszania, zranionych uczuć i źle odczytanych sygnałów, powinieneś być całkowicie szczery i w pełni zgodny ze sobą na temat natury twojego związku. W ten sposób wasz związek bez zobowiązań może być tak bezproblemowy, jak to tylko możliwe. Jeśli dojdziesz do niezgody na temat sytuacji, to może nie być układ dla Ciebie.To jest rodzaj relacji, że naprawdę chcesz z tą osobą. Nie zgadzaj się na związek FWB, ponieważ jest to jedyna rzecz, którą twój potencjalny partner jest skłonny zrobić. Aby uniknąć bólu serca w przyszłości, musisz w pełni zrozumieć, co podpisujesz w teraźniejszości, aby ten związek nie pozostawił cię w poczuciu niespełnienia lub nieważności. Chociaż jest to z pewnością możliwe, aby związek FWB przekształcił się w coś więcej z czasem, prawdopodobnie zmierzasz do złamania serca, jeśli jest to twój cel od samego początku.Zrozum, że ta osoba może być z innymi ludźmi. Jeśli myślisz o wejściu w związek FWB, ważne jest również, aby pamiętać, że twoje połączenie nie jest monogamiczne. W rzeczywistości, każde z was może umawiać się z innymi osobami, mieć inne związki FWB i/lub grać w polu tak bardzo jak chcecie. Oprócz ochrony swojego zdrowia fizycznego, ważne jest, abyś chronił swoje zdrowie emocjonalne poprzez zrozumienie, że twój związek FWB może zakończyć się w każdej chwili i z każdego powodu. Oboje cieszycie się związkiem FWB. Aby związek FWB się sprawdził, musi spełniać twoje potrzeby, jak również jego lub jej. Możesz cieszyć się zaczepianiem i byciem intymnym, ale te rodzaje relacji mogą być udane tylko wtedy, gdy oboje jesteście całkowicie zadowoleni z układu. Na przykład, jeśli twój związek FWB sprawia, że jesteś szczęśliwy w chwili, ale później wypełnia cię żal i rozczarowanie, to nie jest to właściwy wybór dla ciebie. Jeśli ten niezobowiązujący związek uniemożliwia ci dążenie do zaangażowanego związku, który widzisz dla siebie w dłuższej perspektywie, twój związek FWB może cię cofnąć romantycznie.
Czy jesteś typem dorywczej randki? Oto, co musisz wiedzieć

Autor