Przebaczenie: Jedyna rzecz, którą musisz zrobić, aby zachować swoje małżeństwo

Ponieważ wskaźnik rozwodów pozostaje niezmieniony, a rodziny nadal się rozpadają, pary, które się kochają, odwracają się od pomysłu powiedzenia sobie "tak". Gdyby jednak wszystkie pary przestrzegały jednej prostej zasady, błogość małżeńska mogłaby być naprawdę osiągalna.

Zasada ta jest po prostu następująca: wybaczaj. Jest to szczerze najlepsza rzecz, jaką można zrobić w małżeństwie i naprawdę jedyny sposób na utrzymanie małżeństwa w nienaruszonym stanie przez resztę życia. Przebaczenie jest dobrowolnym i celowym procesem, w którym następuje zmiana uczuć i postawy wobec popełnionego przestępstwa. Wymaga to porzucenia negatywnych emocji, takich jak złość czy mściwość, a także umiejętności życzyć sprawcy dobrze. Badania wykazały, że przebaczenie inspiruje miłość i może być uzdrawiające na wiele sposobów.

Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby przebaczenie, a nie rozgoryczenie, stanowiło sedno twojego małżeństwa.

1. Spójrz na obie strony historii

Często istnieją proste wyjaśnienia dla frustrujących zachowań, ale trzeba być gotowym zobaczyć obie strony. Zbyt często małżonkowie wyciągają pochopne wnioski i natychmiast przechodzą w tryb obwiniania lub obrony, zamiast rozsądnie spojrzeć na obie strony historii. Gdyby każdy najpierw spojrzał na siebie, zanim zaatakuje swojego partnera, wiele kłótni zostałoby rozproszonych, zanim jeszcze się zaczęły. Kiedy potrafisz uczciwie spojrzeć na obie strony, łatwiej jest znaleźć przebaczenie, ponieważ widzisz, jaką rolę odegrałeś w kłótni.

2. Wiedz, kiedy być szczerym

Niektórzy małżonkowie wychodzą z założenia, że szczerość jest najlepszą polityką bez względu na okoliczności. W rzeczywistości nie jest to prawdą w małżeństwie. Mówienie żonie, że wygląda na dziesięć kilogramów cięższą niż rok temu, nie pomoże żadnemu z was. Jeśli jesteś wściekła z powodu czegoś, co zrobił twój mąż, zazwyczaj lepiej jest nie poruszać tego tematu od razu. Pozwól, by złość opadła, abyś mogła omówić sytuację w cywilizowany sposób. Kiedy słyszysz, że szczerość jest ważna w małżeństwie, to tak jest. Nie oznacza to jednak, że okrucieństwo lub brak taktu są konieczne. Szczerość oznacza nie kłamanie na temat tego, ile wydałaś na zakupy, a jeśli mąż zapyta, jak się czujesz, nie mów "dobrze", jeśli nie masz tego na myśli. Jeśli potrzebujesz, zaplanuj czas w każdym tygodniu, który będzie Twoim "szczerym" czasem. Kiedy oboje będziecie mieli okazję wyrzucić z siebie swoje żale, łatwiej będzie zastosować się do punktu 1 powyżej.

3. Wyobraź sobie, że zostajesz sam

Nie jest to coś, co zwykle zaleca się w małżeństwie. Jest to jednak prosty i skuteczny sposób na przypomnienie sobie, jak bardzo kochasz swojego współmałżonka. Kiedy czujesz się szczególnie zły, pomyśl o tym, jak byś się czuł, gdyby on lub ona umarł, zanim uporządkowałbyś swoje uczucia. Czy ten incydent miałby jakieś znaczenie? Nie oznacza to, że powinieneś udawać szczęśliwego przez cały czas, ponieważ on lub ona może umrzeć. Jest to po prostu inny sposób na spojrzenie na swoje małżeństwo i uświadomienie sobie, jak bardzo się kochacie i chcecie, aby małżeństwo się rozwijało.

4. Pomyśl o tym, jak przebaczenie ci pomoże

Trzymanie się negatywnych uczuć i urazy to dodatkowy ciężar emocjonalny, którego nie potrzebujesz. Prawdopodobnie też czasami zdenerwowałeś swojego współmałżonka. Nie ma sposobu na istnienie w jakimkolwiek długotrwałym związku bez pewnych nieporozumień i wyrządzenia niezamierzonej krzywdy. Wybaczenie będzie dla ciebie wyzwoleniem i prawdopodobnie przyniesie ci to samo w zamian od twojego partnera.

Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, przekonasz się, że szybciej wybaczysz swojemu mężowi lub żonie. W trakcie trwania związku często zdarzają się momenty "zerwania i naprawy". Zdarza się, że oboje zbaczacie z kursu i musicie to naprawić. To całkiem normalne. Miłość zawsze podąża za przebaczeniem. Zastosuj więc te pomysły w praktyce, aby wzmocnić swoją więź i upewnić się, że naprawdę jesteście razem, dopóki śmierć was nie rozłączy.

Autor