Oto najlepsze witaminy dodające energii według lekarza

Jeśli budzenie się rano wydaje ci się zadaniem niemal nie do pokonania lub czujesz, że po obiedzie jak w zegarku uderza cię południowa chandra, istnieje prawdopodobieństwo, że masz niedobór witamin, którego trzecia filiżanka kawy nie jest w stanie naprawić. Zamiast więc przedawkować kofeinę i nie spać całą noc, warto spróbować dodać sobie energii w naturalny sposób. Ponieważ sklep z witaminami i suplementami w aptece może być zniechęcającym miejscem, poprosiliśmy lekarza, aby wyjaśnił nam dokładnie, jakie są najlepsze witaminy na energię.

Jeffrey Gladd, MD, jest członkiem Naukowej Rady Doradczej Care/of, firmy, która rewolucjonizuje branżę wellness, oferując spersonalizowany model subskrypcji witamin, które są wysyłane co miesiąc prosto do domu. Zastanawiasz się, które witaminy na energię powinieneś przyjmować, aby zwiększyć swój poziom produktywności? Gladd daje nam szczegółowe informacje, więc jedyne, co nam pozostaje, to uporać się z tą przerażającą listą rzeczy do zrobienia.

Witamina B12

"Witamina B12 jest niezbędna dla organizmu, aby utrzymać nasze komórki krwi w zdrowiu, wspierać wzrost nerwów i DNA oraz pomagać organizmowi w metabolizmie energetycznym" - mówi Gladd. "Prawie 1 na 10 osób w USA ma niedobór witaminy B12, a kilka kolejnych nie otrzymuje zalecanej dziennej dawki ze względu na niskie źródła w diecie lub słabe wchłanianie z przewodu pokarmowego. Niedobór witaminy B12 może powodować zmęczenie, niski poziom energii i inne objawy. Powszechnym źródłem witaminy B12 jest żywność pochodzenia zwierzęcego, więc jeśli jesteś wegetarianinem lub weganinem, możesz nie otrzymywać wystarczającej jej ilości. Wraz z wiekiem witamina B12 może być trudniej wchłaniana przez organizm, więc dodatkowa suplementacja może pomóc w zapewnieniu przestrzegania zalecanej dziennej dawki".

B-Complex

"Witaminy z grupy B odgrywają kluczową rolę we wspieraniu podstawowych funkcji organizmu" - wyjaśnia Gladd. "Nie tylko pomagają wytwarzać więcej energii, ale także pomagają nam tworzyć komórki krwi i zapewniają zdrowy wzrost i funkcjonowanie układu nerwowego. Witaminy z grupy B znajdują się w różnych produktach spożywczych, ale osoby stosujące dietę bezglutenową, wegetariańską lub wegańską mogą nie otrzymywać takiej ilości, jakiej potrzebuje ich organizm. Suplementacja witaminami z grupy B dla osób, które mogą mieć ich niedobór, może zwiększyć poziom energii oraz zmniejszyć zmęczenie i drażliwość".

Żelazo

"Żelazo jest niezbędne do produkcji czerwonych krwinek i wpływa na nasz poziom energii i zdrowie mięśni poprzez transport tlenu w organizmie" - mówi ekspert. "Żelazo powinno być uzupełniane u osób, które rozmawiały ze swoim lekarzem i mają jego niedobór. Dzieje się tak głównie dlatego, że przyjmowanie zbyt dużej ilości żelaza może być niebezpieczne, sprzyjając uszkodzeniom ciała. Powszechnym źródłem żelaza są czerwone mięso i zielone warzywa liściaste. Typowe objawy niedoboru, które powinny skłonić do zbadania, to zmęczenie, skurcze mięśni i zespół niespokojnych nóg".

Rhodiola

"Adaptogeny, takie jak Rhodiola, odgrywają wiele różnych ról we wspieraniu organizmu, gdy jest on pod wpływem stresu", wyjaśnia Gladd. "Rhodiola może wspierać osłabiony system, w którym zmęczenie i wyczerpanie psychiczne mogą być normą. Osoby, które codziennie odczuwają stres lub niski poziom energii, mogą rozważyć przyjmowanie Rhodioli w razie potrzeby. Ostatnie badania wykazały, że Rhodiola wspomaga również wytrzymałość i regenerację po wysiłku fizycznym. Jeśli włączasz adaptogeny do swojej rutyny wellness, polecam zacząć powoli - zwracając uwagę na ich wpływ na poziom energii, nastrój i zdrowie. Możesz kontynuować przez kilka tygodni i stopniowo odstawiać, aby nie stosować ich długoterminowo".

Dodatkowe baterie

"Care/of Quick Sticks to odżywcze proszki wypełnione silnymi składnikami dla osiągnięcia określonego celu zdrowotnego. Quick Sticks mają na celu uzupełnienie codziennej rutyny witaminowej, zapewniając dodatkowy zastrzyk energii, gdy jest to najbardziej potrzebne" - mówi Gladd. "Extra Batteries składa się z witaminy B12, cytykoliny i kofeiny i wspomaga uwagę, skupienie i energię umysłową. Witamina B12 odgrywa istotną rolę w naszym układzie nerwowym, a cytykolina jest rodzajem fosfolipidu, który może pomóc zwiększyć produkcję zdrowych komunikatów w układzie nerwowym. Badania wykazały, że umiarkowane poziomy kofeiny mogą poprawić czujność i ogólny nastrój oraz zmniejszyć poziom zmęczenia. Batony są przeznaczone do przyjmowania w postaci niezmienionej (bez wody). Nie należy przyjmować więcej niż jedną tabletkę Extra Batteries danego dnia, niezależnie od tego, czy jest to po późnej nocy, czy na poranny rozruch, gdy potrzebujesz trochę dodatkowej energii. Ze względu na zawartość kofeiny, osoby cierpiące na niepokój lub panikę powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem Extra Batteries".

Następny artykuł: jedna witamina, którą należy przyjmować dla zdrowego metabolizmu.

Autor