11 trendów w zdrowiu i dobrym samopoczuciu, które są w modzie (i co jest poza nią)

Bez względu na to, jak bardzo się opieramy, w jakiś sposób zawsze udaje nam się uklęknąć przed ołtarzem najnowszych trendów w dziedzinie zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlaczego? Cóż, choć początkowo możemy mieć pewne wątpliwości co do ich wiarygodności, szybko odsuwamy to na bok w imię długowieczności, wiecznej młodości i szczęścia. Mamy nadzieję, że te nowe pokarmy, diety i ćwiczenia będą rzeczywiście robić to, co głoszą. Tak więc w jednym tygodniu wszyscy zajadamy się szaleństwem lunchowych miseczek, a w następnym zamieniamy je na smoothie z açai, a następnie na najnowsze przekąski z superfoods i lody ze złotego mleka.

Wygląda na to, że co tydzień pojawia się nowy trend zdrowotny i może to być duża zielona pigułka do przełknięcia. Jednak w miarę jak zdrowy tryb życia opanowuje cały świat, pozytywny wpływ, jaki ma on na naszą osobistą witalność, jest powodem do radości. Poprosiliśmy więc eksperta Livestrong, Jessa Barrona, o wyjaśnienie i podzielenie się trendami w zdrowiu i odnowie biologicznej, które pojawiają się i znikają.

Poznaj eksperta Jess Barron jest wiceprezesem i dyrektorem generalnym Livestrong, wiodącej strony internetowej poświęconej zdrowemu stylowi życia.

Jeśli dane Google Trends mówią same za siebie, Amerykanie są oficjalnie uzależnieni od matcha. Bez względu na to, czy pijesz ją w tradycyjnej postaci, czy robisz z niej lody, matcha jest pełna korzyści - od silnych przeciwutleniaczy po silne właściwości antyrakowe - ta sproszkowana zielona herbata stała się podstawą naszej codziennej diety.

Co sprawia, że tak bardzo różni się od zwykłej zielonej herbaty? Barron twierdzi, że to forma proszku. "Kiedy pijesz tradycyjną zieloną herbatę, pijesz napar z liści herbaty" - mówi. "W przypadku herbaty matcha pije się proszek zrobiony ze zmielonych liści herbaty zmieszanych z wodą. Oznacza to, że matcha dostarcza więcej kofeiny i antyoksydantów niż zwykła zielona herbata."

Według Barrona, polifenole znajdujące się w matcha zostały powiązane z ochroną przed chorobami serca i rakiem, a także lepszą regulacją poziomu cukru we krwi, przeciwdziałaniem starzeniu się i obniżeniem ciśnienia krwi. "Inny polifenol w matcha o nazwie EGCG został wykazany w badaniach, aby zwiększyć metabolizm i spowolnić lub zatrzymać wzrost komórek nowotworowych," dodaje.

Więc co dokładnie spowodowało eksplozję popularności? Barron przypisuje to czasowi, kiedy Gwyneth Paltrow Instagramowała swoją matcha latte w 2015 roku.

Dzięki takim gwiazdom jak Katy Perry, guru mediów Arianna Huffington i amerykański reżyser David Lynch, medytacja nie jest już tylko modnym tematem lub "tam" praktyką jogi; jest właściwie uznawana za czczone narzędzie wellness stosowane codziennie na całym świecie. Barron mówi, że nowoczesny popyt widział eksplozję w aplikacjach medytacyjnych (takich jak Headspace, Calm, i Stop Breathe and Think) i drop-in studia medytacji.

"Od powiadomień na Facebooku do wiadomości Slack, jest tak wiele więcej rozproszeń w naszym życiu teraz; ludzie wydają się być bardziej zajęci niż kiedykolwiek", powiedziała. "Wszyscy słyszeliśmy raz po raz, że medytacja pomoże im się zrelaksować i 'być obecnym', ale dla zajętych ludzi z zajętymi mózgami, medytacja może czuć się jak takie wyzwanie. Nowe aplikacje i gadżety oferują darmowe, krótkie medytacje z przewodnikiem, aby pomóc użytkownikom ustawić dzienne i tygodniowe cele medytacyjne i trzymać się ich." Tak jak jednominutowa medytacja Deepaka Chopry, którą możesz zrobić przy biurku z otwartymi oczami. Teraz znajdź mi kogoś, kto nie ma czasu na to.

Jeśli jest jeden trend zdrowotny, który naprawdę wystartował w 2015 roku, to jest to oczyszczanie soku. Modele i celebryci oficjalnie zamienili swoje latte ze Starbucksa na tłoczony na zimno zielony sok, ale według Google Trends, nasz ukochany napój bogaty w składniki odżywcze jest na dobrej drodze do wyjścia ze stałym spadkiem zainteresowania. Jednak nie należy się jeszcze martwić. "Ludzie nadal kochają soki, aby zwiększyć ich spożycie w owoce i warzywa, ale istnieją obawy wokół jego wpływu na środowisko i zdrowie," powiedział Barron. "Kiedy soki są wykonane, miąższ z warzyw i owoców i większość błonnika są odrzucane. Oznacza to, że soki są mniej sycące niż zielone smoothie, gdzie cała zielenina i owoce są mieszane w napoju."

Barron powiedział, że kolejnym problemem z sokami jest to, że mogą one zawierać bardzo wysoką zawartość cukru na butelkę, zwłaszcza te z sokiem jabłkowym. "Picie zielonych soków, które mają wysoką zawartość cukru (i niską zawartość błonnika ze względu na usunięcie miąższu owoców i warzyw) może ustawić cię na krach i głód krótko po ich wypiciu", kontynuowała. "Ludzie stają się coraz bardziej zaniepokojeni spożyciem cukru i bardziej zainteresowani spożywaniem zdrowej, pysznej i pełnej żywności".

Przejdź nad weganizmem i wegetarianizmem, reducetarianizm jest tutaj. Zwrot ten został po raz pierwszy ukuty przez współzałożyciela i prezesa Fundacji Reducetarian Brian Kateman po tym, jak wprowadził go na scenie TEDx Talk w 2014 roku. Termin ten (który wciąż zyskuje na popularności w Google Trends) upoważnia jednostki do ograniczania mięsa (bezmięsne poniedziałki anyone?) i przyjmowania większej ilości roślin w swojej diecie, co zdaniem Katemana będzie "przynajmniej częściowo kluczem do rozwiązania złożonych problemów, takich jak globalne ocieplenie i utrata bioróżnorodności".

"Zainteresowanie dietami reducetariańskimi i wegańskimi, a także innymi dietami opartymi na roślinach i fleksitarianizmem, nadal zyskują na popularności, ponieważ rosną obawy związane z wpływem produkcji mięsa na środowisko i niehumanitarnym procesem hodowli fabrycznej" - powiedział Barron w wywiadzie dla MyDomaine.

"USDA przewiduje dalszy spadek konsumpcji mięsa - przeciętny Amerykanin je dziś o 12,2% mniej mięsa niż w 2007 roku" - kontynuowała. "W maju Guardian poinformował, że weganizm wzrósł o 350% w ciągu ostatnich 10 lat w Wielkiej Brytanii, głównie wśród millenialsów, którzy stają się narażeni na wegańskie opcje żywieniowe i przepisy za pośrednictwem Instagrama. Wielu celebrytów, takich jak Beyoncé i Jay-Z, próbowało diety wegańskiej w niepełnym wymiarze godzin, a inni, tacy jak Ellen Page, Alicia Silverstone, Woody Harrelson, Liam Hemsworth, Miley Cyrus, Russell Simmons i Ellen DeGeneres są pełnoetatowymi weganami."

Buh-bye, ryżu, oficjalnie spotkałeś swój mecz. Ryż z kalafiora przybył, i jest tutaj, aby pozostać. Barron mówi, że eksplodował w popularności (Google Trends nie kłamią), i łatwo jest zobaczyć dlaczego. "Jest to low-carb, grain-free, paleo i bogaty w składniki odżywcze substytut zwykłego ryżu", powiedziała. "Z zaledwie 25 kalorii na 1/2 filiżanki ryżu kalafiorowego w porównaniu z około 140 kaloriami na 1/2 filiżanki gotowanego białego ryżu, można zobaczyć, dlaczego dietetyczne i świadome zdrowia [ludzie] kochają to".

Napisaliśmy (i często debatowaliśmy) mantrę "mieć wszystko" i większość z nas zdała sobie sprawę, że jest to prawie niemożliwe do osiągnięcia. Według Barrona, zarówno kobiety, jak i mężczyźni w Stanach Zjednoczonych porzucają wiadomość "lean in", aby zamiast tego "wychylić się". Rezygnują z małżeństwa (wskaźnik małżeństw w Ameryce jest najniższy od 100 lat) i z dzieci (wskaźnik dzietności w USA spadł do najniższego poziomu w historii).

"Kobiety (i mężczyźni) powinni zrezygnować z karier i miejsc pracy, które ich ograniczają" - powiedziała Barron. "Kobiety są nadal dyskryminowane w miejscach pracy, otrzymują niższe wynagrodzenie niż ich męscy koledzy, a nawet są pomijane przy awansach. Jeśli czują, że nie mogą być sobą w korporacji, decydują się na pozostanie w domu lub założenie własnej firmy."

Pamiętasz, kiedy Lena Dunham i Gisele Bündchen Instagramowały się uprawiając acroyogę w 2015 roku? Barron mówi, że to również o czasie, kiedy fuzja akrobatyki i jogi wystartowała. "Wspiera komunikację i połączenie z partnerem i wymaga tony nóg, ramion i siły rdzenia, aby podnieść drugą osobę w powietrze (gdy jesteś podstawą) i utrzymać się w powietrzu (gdy jesteś lotnikiem)", powiedziała. Google Trends zgadza się - acroyoga jest na wzrost.

Słyszeliśmy (i próbowaliśmy) o wielu interesujących trendach wellness, które pojawiały się i znikały, ale kąpiel dźwiękowa jest być może jednym z najbardziej wyjątkowych. Proces ten polega na tym, że kładziemy się na ziemi (zazwyczaj na macie do jogi), podczas gdy gongi, kryształowe misy śpiewające i inne uspokajające instrumenty są grane przez "uzdrowiciela dźwięku" przez około godzinę. Barron powiedział, że kąpiele dźwiękowe stały się niezwykle popularne (zwłaszcza w Los Angeles), a rezerwacje są koniecznością, ponieważ miejsca często się wyprzedają.

"Doświadczenie to jest niezwykle relaksujące, a dźwięki przenoszą twój umysł, zabierając go w zmysłową podróż, podobną do tej, jaką odbywa ścieżka dźwiękowa filmu" - wyjaśnia. "Kąpiele dźwiękowe mogą być czymś w rodzaju sposobu na zmuszenie twojego mózgu do stanu medytacyjnego".

"Historycznie, dźwięk był używany w różnych kulturach do uzdrawiania i odnowy biologicznej, od muzyki i śpiewu / mantry do bębnienia, gongów i mis kryształowych. Kąpiele dźwiękowe mogą nie tylko zapewnić głęboki relaks i najlepszy sen, jaki kiedykolwiek miałeś, ale mogą również pomóc Ci poczuć się bardziej uziemionym i połączonym z ziemią i wszechświatem. Co ważne, kąpiele dźwiękowe mogą również pomóc w łagodzeniu takich problemów jak lęk, PTSD, zaburzenia snu, zwalczanie bólu, stres i depresja. Jestem wielką fanką!"

Jeśli mieszkasz w L.A., możesz odbyć kąpiel dźwiękową w Sound Space w Silverlake z Jamie Ford lub z "mistrzem gongu" Guyem Douglasem w Unplug Meditation. Barron poleca wyjazd do Joshua Tree, aby doświadczyć 60-minutowej kąpieli dźwiękowej Integratronu.

Nawet jeśli nauka mówi, że ludzie bałaganiarscy są mądrzejsi, wszyscy poddaliśmy się metodzie KonMari, aby raz na zawsze pozbyć się bałaganu. A ten minimalistyczny trend nigdzie się nie wybiera. "Pozbycie się przedmiotów i ubrań, które nie 'przynoszą Ci radości' to świetny sposób na ożywienie i wniesienie energii do Twojego domu i życia" - powiedział Barron. "Plus, metoda składania Kondo jest uzależniająca i tworzy o wiele więcej miejsca w twoich szufladach". Dowiedz się, czego nie pakować na wycieczkę od redaktora podróży.

Jeśli jesteś mieszkańcem L.A., prawdopodobnie widziałeś studia czołgów wyskakujące w twojej okolicy. Cóż, możesz oczekiwać, że zobaczysz ich więcej. Terapia rozpoczęła się pod nazwą sensorycznej deprywacji zbiornika, ale Barron mówi, że przemianowano ją na "łagodniej brzmiącą" terapię flotacyjną, aby poszerzyć jej zasięg. Osoby mieszkające w Kalifornii mogą skorzystać z usług Just Float w Pasadenie, Float Lab w Westwood oraz Pause w Venice.

"Terapia unoszenia się na wodzie jest kolejnym prostym sposobem na uwolnienie się od stresu, poprawę snu, zmniejszenie przewlekłego bólu, a nawet poprawę wyników sportowych" - mówi Barron. "Bycie zawieszonym i unoszenie się na solach Epsom to niesamowite uczucie, które wprowadza cię w głęboki stan medytacyjny". Zainteresowanie terapią float gwałtownie wzrosło w Google Trends w 2016 roku.

Loże potu, lub Temazcal, jak są tradycyjnie znane w obszarach Majów i Azteków w Meksyku, stają się coraz bardziej popularne jako część medytacji i / lub odosobnienia jogi, gdzie tradycyjny szaman recytuje śpiewy i modlitwy, aby oczyścić twój umysł i ducha. "Zapracowani, nowocześni ludzie poszukują starożytnych zwyczajów i kultur, aby pomóc odżywić, uspokoić i zainspirować swoje dusze," powiedział Barron. "Ciemna deprywacja sensoryczna loży potów lub Temazcal, wraz z ciepłem i potem uwalniającym toksyny oraz wyzwaniem zmierzenia się ze swoimi lękami w upale, pomagają uczynić Temazcal niezapomnianym doświadczeniem".

Ceremonie ayahuasca są również na fali wznoszącej, z wieloma przybywającymi do Nowego Jorku i Los Angeles, jak również w dżunglach Peru.

Autor