11 zasad etykiety, których musi przestrzegać każda druhna

Kiedyś uczestniczyłem w uroczystości ślubnej bardzo drogiego przyjaciela i musiałem pinch-hit jako druhna - mimo że nie byłem oficjalnie członkiem partii ślubnej. Kiedy panna młoda zapytała, czy mogę pójść do domu jej mamy, aby pomóc w dniu jej ślubu, spodziewałam się, że wszystkie jej druhny tam będą. Zamiast tego znalazłem pannę młodą samą i wyraźnie zestresowaną. Jej druhny uciekły.

Jak to się stało, nigdy nie wiem, ale kiedy przyjaciele i rodzina po prostu duch na wszystko związane z weselem, to jest niesamowicie raniące i frustrujące dla panny młodej. Tak więc, jeśli zostałeś wybrany jako druhna na nadchodzące uroczystości ślubne, zdaj sobie sprawę, że istnieją surowe zasady etykiety, których musisz przestrzegać, jeśli kiedykolwiek chcesz osiągnąć status super-duper druhny.

Wiedz, w co się pakujesz

Kiedy twój przyjaciel prosi cię o bycie druhną, zastanów się najpierw. Twoja reakcja na kolano "tak" może wrócić, aby ugryźć cię później. Wiedz, że jako druhna zgadzasz się być tam dla panny młodej od tego momentu aż do dnia ślubu. Oznacza to również, że musisz być zaangażowana w przyjaźń, ponieważ podczas tych nadchodzących miesięcy, ślub staje się całym centrum życia panny młodej.

Och, twój kot uciekł? Miałaś naprawdę ciężki dzień w pracy? A facet, z którym się umawiasz, spadł z powierzchni ziemi? Nieważne. Wszystkie twoje osobiste problemy będą grać drugie skrzypce do jej kryzysu kaligrafii.

Przygotuj się do wydatków na obowiązki druhny

Bycie druhną nie jest tanie, więc jeśli jesteś na napięty budżet, to jest całkowicie w porządku, aby odrzucić ofertę panny młodej. Nawet jeśli panna młoda próbuje przekonać cię, że nie wydasz zbyt wiele, możesz być pewien, że skończysz wydając więcej niż chcesz. Jeśli zgodzisz się być druhną, bądź psychicznie (i finansowo) przygotowana na wydanie pieniędzy.

Rozbijmy to na czynniki pierwsze: Po pierwsze, jest sukienka druhny. Brzydka czy nie, będziesz musiała ją kupić. Trzeba będzie również zapłacić za buty, aby dopasować, a także kupić zarówno prysznic i prezent ślubny. Być może będziesz musiała także dołożyć się do prysznica dla nowożeńców i/lub wieczoru panieńskiego, wnosząc wkład w koszty upominków i nawet miejsca. Jeśli ślub nie odbywa się w Twoim mieście, to uwzględnij również koszty podróży i zakwaterowania w hotelu. W dniu ślubu, panna młoda może nawet wymagać od Ciebie profesjonalnego wykonania fryzury i makijażu. Wszystko to dodaje się: Moja najlepsza przyjaciółka była druhną w sześciu weselach, a na każde z nich wydała średnio 1000 dolarów.

Pomagaj

Powiedzmy, że masz specjalny talent do robienia wspaniałych glinianych doniczek lub masz piękne pismo ręczne. Jako posłuszna druhna, możesz zaoferować, że zrobisz swoje garnki jako przysługi lub wydrukujesz karty do tabeli miejsc. Ale nie rób żadnych ofert, chyba że faktycznie masz pasmo. Zadania ślubne mogą być żmudne i czasochłonne; zacznij wcześniej i planuj z wyprzedzeniem.

Nie musisz być koniecznie kreatywny, aby pomóc. Zawsze są prace w ostatniej chwili, które wymagają uwagi. Być może brat pana młodego zapomniał, gdzie zabrał swój garnitur, aby go dopasować: zaproponuj, że zadzwonisz po mieście w jego poszukiwaniu. A może trzeba wypełnić 120 torebek z prezentami. Z tym też możesz sobie poradzić. Niezależnie od tego, jakie zadanie zostało ci przydzielone, wykonaj je bez zapory pytań i skarg.

Nie ignoruj panny młodej

Jeśli panna młoda pisze do ciebie o przymierzaniu sukienek dla druhen za dwa tygodnie w sobotę, nie ignoruj jej. Ilekroć ona dzwoni, odbierz swój telefon. Kiedy wysyła ci e-mail, przeczytaj go. Jeśli próbuje zaplanować spotkanie, udostępnij się. I na litość boską, nie przegap grupowego spotkania z mani/pedi dla nowożeńców.

Zawsze bądź obecna

Druhna jest jak ambasador dobrej woli dla panny młodej, więc zachowuj się jak należy. Bądź obecna na przyjęciu weselnym i staraj się zapamiętać imiona członków rodziny. Kiedy uczestniczysz w czymkolwiek związanym ze ślubem, wyglądaj żywo: Niegrzeczne ziewanie i puste spojrzenia są absolutnie nie na miejscu.

Zapewnij wsparcie emocjonalne

Kiedy panna młoda dzwoni do ciebie ze łzami, ponieważ jej preferowany piekarz tortu przestał używać nadzienia czekoladowego, po prostu słuchaj i zapewnij jej emocjonalne wsparcie. Choć może nie wydaje się, że to koniec świata, to może się tak wydawać dla niej. Porozmawiaj z nią z krawędzi i spróbuj wymyślić jakieś konstruktywne alternatywne pomysły.

Powiedz, że kochasz swoją suknię

Suknia druhny jest polaryzujący temat, który może powodować napięcie. Jeśli po prostu nienawidzisz go, nie freak out. Można grzecznie zapytać panny młodej są inne opcje sukni, lub jeśli ona rozważyć pozwalając druhny nosić różne sukienki, ale nie oczekuj żadnych cudów. Nawet jeśli jesteś zmuszony do noszenia sukni, którą gardzisz, grin i znosić go. To tylko jeden dzień.

Don't Rock the Boat

Co zrobić, jeśli ty i jedna z innych druhen nie widzą oko w oko? Nic. Tak, nic. Nie wybieraj walki, i nie diss jej, albo. Bridesmaid wrogości tylko stworzyć niepotrzebny stres dla panny młodej.

Podobnie, jeśli panna młoda zamieniła się w "Bridezilla" i desperacko potrzebujesz się wyładować, omów to z kimś, kto nie zna panny młodej - i kto nie będzie na ślubie. Jeśli ty i inna druhna zespół do narzekania, panna młoda niewątpliwie usłyszy o tym. Wywołaj dramat.

Nie zmieniaj swojego wyglądu

Myślisz o zmianie koloru włosów? Co z uzyskaniem tego kolorowego nowego tatuażu? Don't. Zrób. tego. Nawet jeśli panna młoda zaakceptuje twój nowy wygląd, wciąż istnieje szansa, że zmieni zdanie. Poczekaj, aby dokonać widocznych i potencjalnie dzikich zmian w swoim wyglądzie do czasu po jej wielkim dniu.

Trzymaj się z dala od mediów społecznościowych

Zamiast martwić się o to, które posty w mediach społecznościowych są w porządku, a które są poza granicami, powstrzymaj się od publikowania czegokolwiek związanego ze ślubem. Żadnych rozpustnych zdjęć z wieczoru panieńskiego, żadnych zdjęć z noszeniem sukienki druhny (lub mówieniem wszystkim mediom społecznościowym, jak brzydka jest), a już na pewno żadnych zdjęć panny młodej "szykującej się". Lepiej błądzić po stronie ostrożności, niż spowodować ogromny rozłam.

Ogranicz spożycie alkoholu

Nikt nie chce zrywać cię z parkietu po tym, jak wypiłaś całą butelkę szampana lub siedem tequili z drużbą. Uważaj na spożycie alkoholu nie tylko w dniu ślubu, ale także podczas wszelkich imprez poprzedzających go. Nie spiesz się, zawsze jedz solidny posiłek i pij dużo wody pomiędzy koktajlami, abyś nie skończyła spłukana i nie zrobiła czegoś, czego będziesz później żałować.

Autor