3 proste ćwiczenia, które gwarantują płaski brzuch

Pomimo zbliżającego się sezonu plażowego i związanej z nim nadmiernej presji, nasze wyobrażenie o plażowym ciele oznacza po prostu poczucie komfortu i pewności siebie we własnej skórze. Dla niektórych oznacza to wykorzystanie psychicznej i fizycznej mocy ćwiczeń do zwiększenia poziomu endorfin, poprawy nastroju, a nawet wydłużenia życia. Ale jeśli masz na myśli bardziej konkretny cel fitness, taki jak wzmocnienie rdzenia, nie szukaj dalej niż poniższe trzy ćwiczenia brzucha, jak pierwotnie opisano w My Body+Soul. Według strony poświęconej zdrowiu i dobremu samopoczuciu, te trzy proste ruchy "celują w każdy aspekt rdzenia", jednocześnie "zwiększając ogólny poziom sprawności". Oto jak dokładnie je wykonywać, zarówno na siłowni, jak i w domu:

Russian Twist

"To ćwiczenie jest ukierunkowane na mięśnie skośne - obszar, który jest niedostatecznie wykorzystywany w przeciętnym przysiadzie" - pisze My Body+Soul. Zalecają użycie piłki lekarskiej lub drążka skrętnego do tego ćwiczenia.

    Usiądź na podłodze z uniesionymi kolanami i chwyć drążek w dłonieUnieś pięty nad ziemię i "wiosłuj" drążkiem w lewo, a następnie w prawo. Upewnij się, że twoje oczy podążają za drążkiem, aby uzyskać dobrą rotację.

Przysiady z drążkiem skrętnym

"To ćwiczenie jest podobne do zwykłego przysiadu, ale wykorzystuje ciężar, aby dodać dodatkowe wyzwanie dla brzucha" - wyjaśnia strona. Można je również wykonywać z hantlami.

    Połóż się na plecach z uniesionymi kolanami i chwyć drążek obiema rękami na szerokość barków. Podnieś drążek nad siebie w pozycji "wyciskania na ławce". Podnieś górną część ciała do przysiadu, utrzymując proste ramiona. Celem jest wyciśnięcie ramion tak, aby jak najbardziej unieść drążek w górę.

Przysiady

Należy pamiętać, że "brzuszki V-Ups to ruch całego rdzenia, działający zarówno na górne, jak i dolne mięśnie brzucha, a także mięśnie pleców" - wyjaśnia My Body+Soul. Jako bardziej zaawansowany ruch, rozciągnij się trochę wcześniej.

    Połóż się na plecach i wyciągnij ręce nad głowę z dłońmi skierowanymi w stronę sufitu. Jednocześnie unieś górną część ciała i nogi, aż utworzysz z ciałem kształt litery "V". Sięgnij dłońmi w kierunku palców stóp i powoli opuść się z powrotem. Dla większego wyzwania, staraj się nie dotykać podłogi podczas opuszczania.

Przejdź do My Body+Soul, aby zobaczyć wizualną demonstrację każdego ćwiczenia!

Autor