Twoje 11 różnych stylów kamizelek - Kto nie kocha kamizelek?

Kamizelki są fantastyczne. Uwielbiam je. Noszę je często. Nie tylko wyglądają świetnie, ale zapewniają ciepło bez przegrzewania. Nienawidzę się przegrzewać.

Kamizelka, czyli kamizelka

Pomimo faktu, że kamizelka i kamizelka to dwie różne nazwy dla tego samego elementu garderoby, nadal panuje pewne zamieszanie wokół tych dwóch pojęć. I to pomimo tego, że nie ma między nimi praktycznie żadnej różnicy.

Są jednak osoby, które zwróciły uwagę na pewne różnice pomiędzy tymi dwoma elementami garderoby, które są noszone zarówno na płaszcz, jak i na koszulę z krawatem.

Głównym powodem tego jest to, że ludzie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii noszą ten rodzaj odzieży inaczej.

Kamizelka jest elementem odzieży bez rękawów, używanym do zakrycia górnej części tułowia. Termin ten pochodzi od francuskiego słowa "Veste", które oznacza "sportowy płaszcz lub kurtkę". Pochodzi on również od włoskiego słowa "vesta," które oznacza szatę lub suknię w języku angielskim.

W rezultacie, słowo kamizelka może być stosowany do stosowania do wielu różnych elementów odzieży, i to ma. Wiele osób używa tego słowa w odniesieniu do elementów takich jak sprzęt pływacki i wszelkie warstwy termiczne stosowane pod zwykłą odzież do obrony przed ostrym wiatrem zimowym.

Z drugiej strony, kamizelka jest ubraniem bez rękawów, które jest noszone pod płaszczem i jest zazwyczaj noszone w talii. Jest ona zwykle określana jako trzeci element w konwencjonalnym trzyczęściowym garniturze i jest uważana za część męskiej odzieży formalnej.

Kamizelki i kamizelki to dwie różne nazwy dla tego samego rodzaju odzieży, która spełnia tę samą funkcję. Ponieważ oba są bez rękawów, są one głównie przeznaczone do zakrycia ramion i górnej części tułowia, jednocześnie pozostawiając miejsce na ramiona.

Jednak różnią się one nieco pod względem tego, jak jednostki je noszą, ich zmysłu mody i jak są one połączone z innymi częściami odzieży.

Różnice w stylach

Sposób, w jaki kamizelka i kamizelka są modne i stylizowane jest jednym z najbardziej znaczących rozróżnień.

Dla jednego, kamizelka powinna mieć guziki, które sięgają do szyi, podczas gdy guziki na kamizelce powinny zaczynać się dokładnie tam, gdzie przód marynarki jest zapinany na guziki.

Poza tym, dostępne są kamizelki jedno- i dwurzędowe. Jeśli chcesz mieć kamizelkę dwurzędową, musisz kupić ją szytą na miarę. W tym przypadku kamizelka przekształca się w kamizelkę.

Kamizelki są stylizowane w prosty sposób, dzięki czemu są idealne do codziennego użytku.

Z drugiej strony, kamizelki są często wyszukane, a niektóre mają nawet klapy, nadając im formalny, smokingowy wygląd i podnosząc je do rangi odzieży formalnej.

Kamizelki w różnych stylach i kolorach

Kamizelka to ubranie bez rękawów lub kawałek odzieży, który obejmuje całą górną część ciała, z wyjątkiem ramion i prawie sięga do talii użytkownika. Styl, substancja, formy i projekty przyczyniają się do różnorodności.

Poniżej przedstawiamy niektóre z najczęstszych i najpopularniejszych stylów kamizelek, z których większość można znaleźć w szafie każdego mężczyzny.

Kamizelka smokingowa

Kamizelki smokingowe, podobnie jak kamizelki garniturowe i sukienkowe, są dość formalne i noszone pod marynarką. Większość ludzi lubi nosić je z piękną koszulą zapinaną na guziki oprócz niezbędnej marynarki. Są one bardzo formalnym strojem, który jest często noszony na formalne okazje, takie jak śluby i studniówki.

Kamizelki smokingowe są również dostępne w wielu odcieniach innych niż czarny lub szary, aby dodać osobliwy element do stroju, a jednocześnie sprawić, że pojawi się modny i modny.

Kamizelka garniturowa

Chociaż kamizelki są bardziej swobodne niż kamizelki, istnieje wiele formalnych kamizelek do wyboru. Jedną z nich jest trzyczęściowa kamizelka do garnituru lub kamizelka do sukienki. Większość mężczyzn chodzących do biura, jak również na ważne spotkania biznesowe, nosi ten bardzo formalny styl kamizelki.

Kamizelka garniturowa może być noszona z ulubioną i zapinaną na guziki koszulą jako część trzyczęściowego garnituru lub niezależnie. Kamizelka garniturowa w szarą kratę jest jednym z najbardziej popularnych stylów i wygląda bardzo wyrafinowanie i modnie. Wiele osób nosi czarny krawat, który pasuje do szarej kamizelki.

Kamizelka garniturowa może być również noszona z krawatem w dowolnym kolorze i formalnymi spodniami.

Kamizelka pufferowa

Kamizelka pufferowa, która wyróżnia się swoim puchatym wyglądem, została stworzona specjalnie na zimną pogodę i działa jako skuteczny izolator. Puszysta faktura i dotyk tkaniny użytej do produkcji tych kamizelek zatrzymują ciepło i utrzymują użytkownika w cieple przez całe chłodne zimowe miesiące. Jest to również powszechne, aby zobaczyć ludzi noszących go podczas jazdy na nartach lub uprawiania innych sportów.

Inne rodzaje puffer kamizelki, zwykle składa się z nylonu, poliestru lub innych lekkich materiałów, są również odpowiednie dla cieplejszej pogody.

Większość puffer kamizelki mają puffy, pikowane wygląd na zewnątrz, dlatego mają zamek błyskawiczny, aby pomóc uszczelnić przód prawidłowo. Niektóre projekty obejmują ostre otwarcie i liczne kieszenie, dając im charakterystyczny wygląd.

Tkana kamizelka

Jest to jeden z najstarszych rodzajów kamizelek, i to zwykle wykonane z wełny lub innego ciepłego materiału. Biorąc pod uwagę, jak podstawowe, ale atrakcyjne wydaje się, że jest to również określane jako najbardziej elegancki i tradycyjny rodzaj kamizelki.

Kamizelka ta jednak rozpoczęła się jako część mundurków szkolnych i była dawniej określana jako "odzież dziadka". Jednak nie trwało długo, aby ludzie zauważyli, jak miękka jest wełniana tkanina i jak piękny wzór tkany na kamizelce pojawia się podczas noszenia. Wiele osób decyduje się na parę kamizelki tkane z koszuli lub t-shirt na bardziej zrelaksowany i modny wygląd.

Gym Vest

Właściwa odzież gimnastyczna lub odzież gimnastyczna jest jednym z najważniejszych warunków wstępnych dla dobrego treningu na siłowni. Czy wiesz, że konkretne kamizelki gimnastyczne zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet znacząco pomagają im podczas wykonywania ruchów?

Wśród najmodniejszych produktów odzieży gimnastycznej jest kamizelka gimnastyczna, która jest charakterystycznym ubraniem. Ponieważ są one bez rękawów, pozwalają na większą wentylację i mobilność w siłowni, co pomaga wykonywać lepiej ogólnie. Te kamizelki są również dość przyjemne, ponieważ są one zbudowane z bardzo miękkich i potu-proof tkanin, które oferują wielki komfort i łatwość podczas noszenia w siłowni.

Kamizelki gimnastyczne są dostępne w różnych stylach i tkaninach. Niektóre z nich są wykonane w całości z bawełny, ale nie są one idealne do siłowni ze względu na ich skłonność do wchłaniania wilgoci. Syntetyczne materiały, takie jak lycra i spandex, są najbardziej popularne kamizelki gimnastyczne. Fakt, że są one oddychające, trwałe i rozciągliwe przyczynia się do ich atrakcyjności.

Kamizelka futrzana

Futro jest tradycyjnie związane z modą damską, ale w ostatnich latach coraz więcej mężczyzn jest zauważanych w futrzanych strojach. Kamizelki futrzane są jednym z nich.

Kamizelki futrzane są raczej po stronie elegancji, więc raczej nie znajdziesz facetów noszących je regularnie. Sztuczne futro jest używane w niektórych kamizelkach, podczas gdy naturalne futro jest używane w innych.

Są one bardzo modne i często są łączone z koszulą i marynarką, aby nadać im bardziej formalny charakter.

Kamizelki futrzane są bardzo miękkie, wygodne i ciepłe, co czyni je idealnymi na chłodniejsze miesiące.

Kamizelka dżinsowa

Denim jest jednym z najbardziej znanych i wiecznie żywych materiałów odzieżowych, z szeroką gamą ubrań i akcesoriów z niego wykonanych. Denim jeansy i culottes, jak również kurtki denim i koszule, są wśród wielu stylów dostępnych. Zaskakująco, istnieją teraz kamizelki dżinsowe, które są zarówno surowe, jak i stylowe.

Denim jest tkanina denim, który pochodzi w szerokiej gamie wzorów, stylów i wzorów. Kamizelki jeansowe są dość popularne w tej chwili, i wyglądają fantastycznie z parą dżinsów i butów. Kurtka bez rękawów zbudowana z tego samego materiału jeansowego jest niemal identyczna z kamizelką jeansową.

Większość chłopców i dziewcząt będzie często widziana w kamizelce dżinsowej z doskonałą bielizną i spodniami.

Kamizelka polarowa

Kamizelki polarowe są idealne na każdy dzień przygody charakteryzujący się chłodną, spokojną pogodą i są najczęściej noszone przez outdoorowców. Ten rodzaj kamizelki stał się niezbędnym elementem garderoby dla większości facetów i jest często noszony ze spodniami khaki i koszulą w kratę z długim rękawem.

Kamizelki polarowe są lżejszą wersją kamizelek pufferowych, które przydają się w miesiącach zimowych. Wydają się być bardzo modne, szczególnie biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych wzorów i deseni. Te kamizelki wyglądają dobrze z marynarkami, koszulami i t-shirtami i są odpowiednie zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Kamizelka podróżna

Kamizelki podróżne, jak sama nazwa wskazuje, są zaprojektowane specjalnie dla podróży i są zarówno praktyczne, jak i modne. W dzisiejszym świecie, większość kamizelek podróżnych odkrytych lub wyprodukowanych służy jako urządzenia antykradzieżowe. Te kamizelki funkcje obszary, gdzie można ukryć lub przechowywać paszport, bilety i inne istotne dokumenty poniżej podstawowej tkaniny. Są one doskonałym elementem wyposażenia podróżnego, który jest dobrze przystosowany do minimalistycznych podróży.

Podróżnicy, fotografowie i entuzjaści outdooru z całego świata są niektórymi z ludzi, którzy lubią ten rodzaj kamizelki. Zawdzięcza to nie tylko praktycznym kieszeniom, ale również materiałom, z których jest wykonana, zaprojektowanym tak, aby znieść zarówno trudne, jak i łatwe podróże.

Kamizelka pikowana

Jest to kolejna modna kamizelka, która wyglądem przypomina kamizelkę pufferową. 'Pikowane kamizelki pufferowe' to popularny przydomek dla nich. Zapewniają one doskonałą izolację, co czyni je doskonałym wyborem na chłodne zimowe miesiące.

Syntetyczne włókna, takie jak nylon i poliester, są często używane w pikowanych kamizelkach. Kamizelki są bardzo oddychające, lekkie i wodoodporne, dzięki tym materiałom.

Pikowane kamizelki są doskonałe, ponieważ oferują wyjątkowy styl i atrakcyjność, jeśli chodzi o elastyczne układanie warstw, niezależnie od tego, czy są wypełnione wieloma warstwami, aby zapewnić wystarczające ciepło, czy tylko kilkoma warstwami.

Kamizelka giletowa

Kolejna kamizelka męska bez rękawów jest często używana jako odzież wierzchnia. Kamizelka jest nieco cięższa w wadze niż inne rodzaje kamizelek, co czyni ją doskonałym wyborem odzieży wierzchniej, ponieważ może wytrzymać wiele obciążeń ze strony środowiska lub pogody.

Ponieważ osłania użytkownika przed dotkliwym zimnem, kamizelka Gilet jest często używana jako ocieplacz ciała. Niektóre projekty i style mają kieszenie, które zapewniają możliwość noszenia przedmiotów w kieszeni.

Kamizelki polarowe, kamizelki techniczne i kamizelki pikowane to tylko kilka z wielu rodzajów dostępnych kamizelek. Każda z nich jest zbudowana z charakterystycznych materiałów i ma odrębną funkcję.

Kamizelki męskie: Ich pochodzenie

Męska kamizelka, często noszona pod sportową marynarką, a czasem w połączeniu z koszulą z długim rękawem, przez lata bardzo ewoluowała i stała się idealnym elementem garderoby.

W szafie każdego mężczyzny można odkryć szeroki wybór kamizelek w szerokiej gamie wzorów. Kamizelki z formalnymi klapami, kamizelki giletowe i swobodne kamizelki polarowe to kilka z dostępnych wzorów.

Trzyczęściowy garnitur menswear niezbędne, znany również jako mężczyzn kamizelka, można prześledzić wstecz do 1630s, kiedy król Karol II Anglii był w mocy. On był pierwszym, który wprowadził kamizelkę na dwór angielski jako odpowiedni element odzieży. Wydał on rozporządzenie mające na celu ustanowienie stałego trendu mody na kamizelki.

Sir Robert Shirley, angielski odkrywca i podróżnik, podsunął Karolowi II pomysł na tę uchwałę. Początkowo kamizelka była dłuższym rodzajem ubioru popularnym wśród wielu mężczyzn w tamtych czasach.

Po pewnym czasie, wymagania mody męskiej zmieniły się diametralnie, a kamizelka stała się znana jako "waistcoat", z krótkim krojem na poziomie talii. W XVIII wieku mężczyźni używali modnych kamizelek w żywych kolorach jako części swojego codziennego ubioru.

Jednak wraz ze zmianą trendów w modzie w XIX wieku, popularne stały się bardziej wyrafinowane kamizelki i kamizelki o subtelnych, stonowanych kolorach. Głównym powodem tego było to, że większość mężczyzn chciała dopasować te elementy garderoby do swoich garniturów wizytowych i biznesowych, które miały stonowaną paletę kolorów.

Wkrótce potem, szeroki zakres kamizelek i kamizelki zostały opracowane, począwszy od tych wykonanych z tańszych materiałów, takich jak wełna i len, do bardziej bogatych i złożonych z zawiłych wzorów i zdobień. Niektóre były wykonane w całości z metalicznych nici i były równie kosztowne.

Unikalne hafty i wzory na kamizelkach, począwszy od jaskrawych kwiatów, kwiecistych gałązek, płatków i wykwintnej nici, znacznie przyczyniły się do ogromnej różnorodności tych kamizelek. Kamizelki i kamizelki miały bardzo kolorowe i efektowne wzory, na które wpływ miały francuskie szale paisley.

Po dwudziestym i dwudziestym pierwszym wieku, bardziej złożone rodzaje kamizelek zaczęły przybierać bardziej subtelny i pastelowy wygląd, dlatego większość obecnych odmian jest na prostszym i bardziej swobodnym końcu spektrum. Nie tylko mają kamizelki "hafty, wzory i szczegóły zmieniły się dramatycznie, ale istnieją teraz liczne rodzaje i kategorie kamizelek, z których każdy służy odrębnemu celowi i jest odpowiedni dla konkretnych okazji.

Jak są noszone

Kamizelki są najczęściej noszone z kompletnym garniturem, ponieważ są one bardziej formalne. Oznacza to, że mężczyźni raczej nie będą nosić kamizelki na kurtkę w gorący letni dzień.

Nawet jeśli mają na sobie marynarkę, można zauważyć, że noszą pod nią kamizelkę, co ma sens, ponieważ mogą chcieć zdjąć marynarkę.

Noszenie kamizelki do spodni również nie należy do rzadkości. Spodnie to zwykłe spodnie i najprawdopodobniej widziałeś ich noszących je z kamizelką na wierzchu.

Jest to jeden z powodów, dla których kamizelki są często zarezerwowane dla formalnych i rygorystycznych wymogów dotyczących ubioru, takich jak kolacje bankietowe, wesela, gale i inne okazje.

Z drugiej strony, kamizelki są zarezerwowane na bardziej swobodne okazje, takie jak zwykła kolacja z przyjaciółmi, nocne wyjście do baru lub spontaniczne spotkanie w domu przyjaciela.

Kamizelki są bardzo elastycznym, jedynym w swoim rodzaju i niezwykle wygodnym rodzajem odzieży. Nie jest zaskoczeniem, że większość męskich szaf i garderoby są wypełnione różnego rodzaju kamizelki w zakresie kolorów, biorąc pod uwagę ich ogromną różnorodność kształtów i wzorów. Są one również unisex, więc są odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Autor