6 zapierających dech w piersiach Safari Lodges, które całkowicie zmienią twoją Bucket List

Niewiele przygód uosabia romantyzm eskapizmu tak jak afrykańskie safari. AnneMarie Meintjes, zastępca redaktora naczelnego magazynu VISI i współautorka nowej książki Safari Style Africa, mówi, że samo słowo jest "nieodpartym zaproszeniem do spakowania się i wyruszenia w drogę". Oszałamiająca książka w formie stolika do kawy sprawi, że będziesz chciał zrobić dokładnie to samo - spakować lnianą koszulę i spodnie khaki do zabytkowego kufra, wsiąść na pokład maleńkiego samolotu w buszu i odkryć najbardziej odległe zakątki Botswany, Namibii i nie tylko.

"Często jestem pytany o to, jaka jest Twoja ulubiona kwatera?" - mówi Dook, fotograf i twórca tej nowej książki. "Ponieważ przez lata fotografowałem tak wiele wysokiej klasy miejsc dla mojej pracy, jest to oczywiste pytanie. Ale nie ma na nie oczywistej odpowiedzi."

Safari Style Africa ma na celu odpowiedzieć na to pytanie, zwracając uwagę na wszystkie niesamowite miejsca i schroniska, które ceniony fotograf podróżniczy odwiedził przez lata. Jego cel? Zainspirować Cię do dodania safari do swojej listy. "Afrykańskie safari powinno być na szczycie twojej listy wiaderek, ponieważ to nie tylko wakacje, to niesamowite, niezapomniane doświadczenie - a teraz możesz to zrobić w nieco większym stylu". Zerknij na sześć oszałamiających lóż z książki i odpowiednio zaktualizuj swoją listę wiaderek.

Singita Explore, Tanzania

Ten mobilny obóz jest tak blisko natury, jak to tylko możliwe, pisze Mientjes. "Do sześciu namiotów, dla pojedynczej grupy, są rozstawiane i ustawiane zgodnie z wymaganiami każdej rezerwacji", mówi, zauważając, że goście mają prywatnego przewodnika, szefa kuchni, gospodarza obozu i personel. "Nie ma rozproszenia przez wystrój lub zakwaterowanie; skupienie jest wszystko na otoczeniu i ich ogromie", wyjaśnia. Choć wnętrza opisywane są jako proste, dla nas wyglądają całkiem spektakularnie.

Annemarie Meintjies i Dook Safari Style Africa $50 $40 Sklep

Sandibe Okavango Safari Lodge, Botswana

Nie znajdziesz tu tradycyjnych namiotów z płótna ani dachów krytych strzechą. Sandibe Okavango Safari Lodge został zaprojektowany tak, aby naśladować zagrożonego pangolina, rzadkiego ssaka pokrytego łuskami. W rezultacie zarówno wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny są cudownie nieoczekiwane. Wewnątrz, zakrzywione drewniane belki otaczają długie sofy wyłożone poduszkami, tworząc rozległą, ale intymną przestrzeń. Sypialnie są nowoczesne i stonowane, ze ścianami z blond drewna i szklanymi lampami wiszącymi w kształcie kuli.

Paravel Torba na ramię Crossbody Capsule Leather-Trimmed Canvas $265 Sklep

Mabote Lodge, RPA

Wakacje w RPA podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2010 roku były nieoczekiwaną iskrą, która skłoniła francuską rodzinę do wybudowania wymarzonego domku, z dala od zgiełku Paryża. Położony w Waterberg, regionie na północy Limpopo znanym z rozległych pasm górskich, prywatny domek posiada drewniane belki sufitowe, boazerie z podkładów kolejowych oraz lokalne dzieła sztuki i wystrój. "Zapytanie właścicieli było proste: Chcieli, aby było niezagracone i afrykańskie, ale w nowoczesny sposób" - powiedział Visi projektant wnętrz Chris Browne z Fox Browne Creative. "Nie chcieli, aby było to zbyt designerskie i onieśmielające".

Bardzo kłopotliwe dziecko Torba Savanna $799 Sklep

Arijiju, Kenia

Położony na kenijskich wyżynach, Arijiju wygląda zarówno doskonale w swoim dzikim otoczeniu, jak i nieco nie na miejscu. Inspiracją dla projektu był 12-wieczny klasztor w Prowansji, co widać w prostych pokojach, miedzianych wannach i zachwycającym wewnętrznym dziedzińcu. Mimo że Arijiju jest odosobniony, oferuje wiele możliwości. Oprócz jazdy na rowerze i jazdy na rowerze górskim, może być również wykorzystany jako baza do zwiedzania lasów Ngare Ndare i jezior Mount Kenya, które znajdują się w odległości krótkiego lotu helikopterem.

Ngala Tented Camp, RPA

Stylowe i współczesne ustronie, Ngala Tented Camp ma wszystkie wykończenia pięciogwiazdkowego hotelu, pomimo jego położenia na granicy Parku Narodowego Krugera. "Pastele i wzory tworzą radykalnie świeże ujęcie stylu safari", pisze Meintjes, i jest to z pewnością mile widziana zmiana. Koronkowe ekrany, miętowe fotele i ręcznie rzeźbione łuki sprawiają, że wnętrze tego obozu przyciąga wzrok tak samo jak jego otoczenie.

Candyanglehome Oryginalny skórzany pasek do aparatu $21 Sklep

Zarafa Camp, Botswana

Zarafa Camp jest ulubionym miejscem nie bez powodu: Obiekt Relais and Chateaux jest urządzony w nostalgicznym wystroju safari w Afryce Wschodniej, który przenosi gości do minionej epoki. Sam obóz składa się tylko z czterech namiotów dla gości, które wychodzą na lagunę Zibadianja i jest projektem pasji dwóch fotografów National Geographic, Derecka i Beverly Joubert.

Anine Bing Kurtka Clark $279 Sklep

Autor