Te 13 prowokujących do myślenia książek powinno być uznane za lekturę obowiązkową

W MyDomaine wierzymy, że książki, które czytasz, mają moc kształtowania tego, kim jesteś. Niezależnie od gatunku, mogą one wzmocnić cię nowymi pomysłami, zainspirować cię do wywołania zmian i połączyć cię z ludźmi, którzy mogą wyglądać i myśleć inaczej niż ty.

Na cześć Dnia Równości Kobiet poprosiliśmy dobrze czytające kobiety o podzielenie się swoimi listami lektur obowiązkowych na rok 2018. Przed nami Miriam Chan, założycielka The Lev, księgarni środowiskowej z siedzibą w Los Angeles, która promuje kobiety piszące; Ebony LaDelle, założycielka Coloring Books, biuletynu, który poleca książki początkujących autorów z różnych środowisk; oraz Eliza Wexelman, współzałożycielka Girls at Library, internetowego czasopisma zawierającego wywiady z kobietami, które pasjonują się czytaniem, oferują inspirujące rekomendacje z półek swoich własnych bibliotek.

Począwszy od pouczającej lektury non-fiction, która bada skrzyżowanie feminizmu i rasizmu, poprzez rozrzewniającą powieść o kobietach przeciwstawiających się patriarchalnym rygorom, aż po przełomową kolekcję esejów na temat napaści seksualnej, są to prowokujące do myślenia książki, które poczytne kobiety dodałyby do swoich półek.

Miriam Chan, założycielka The Lev

Angela Davis Kobiety, rasa i klasa $14 Sklep

"Choć napisana prawie 40 lat temu, Women, Race & Class jest niezbędną lekturą na temat historii amerykańskiego feminizmu - przypomina, że wszystkie kobiety powinny być wysłuchane bez względu na rasę i klasę. Aktywistka polityczna i uczona Angela Davis bada skrzyżowanie feminizmu i rasizmu w ruchu kobiecym."

Balli Kaur Jaswal Opowieści erotyczne dla pendżabskich wdów $27 $25 Sklep

"Rozgrywająca się poza Londynem, powieść skupia się wokół Nikki, która zapisuje się, aby uczyć kreatywnego kursu pisania dla starszych kobiet Sikh, a nie wiedząc o tym, są one w dużej mierze analfabetami. Dzięki tematom ucisku wśród kobiet, który opiera się na tradycji i religii, "Erotic Stories for Punjabi Widows" pokazuje siłę wspólnoty wśród kobiet i seksapilu."

Nilima Bhat i Raj Sisodia Shakti Leadership $20 $14 Sklep

"Nie jest to twoja przeciętna książka o zarządzaniu, Nilima Bhat i Raj Sisodia badają potrzebę równowagi między tym, co 'męskie' i 'kobiece' w naszej kulturze, a poprzez to tworzenie równości płci. To lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą wznieść się na wyżyny jako liderzy, ucząc się 'Shakti Leadership', czyli ram świadomego przewodzenia."

Chimamanda Ngozi Adichie Wszyscy powinniśmy być feministami $8 $7 Sklep

"Używając definicji feminizmu, która jest zakorzeniona w integracji i świadomości, Chimamanda Ngozi Adichie przełamuje 'barierę' wokół słowa feminizm. To esej, który zainspiruje cię do bycia lepszym człowiekiem, feministką."

Jay Newton-Small Broad Influence $28 $16 Sklep

"Jeśli kiedykolwiek potrzebujesz faktów na poparcie tego, dlaczego powinno być więcej kobiet w rolach przywódczych, to jest to twoja książka. Dziennikarz Jay Newton-Small oferuje dobrze zbadane spojrzenie na to, jak kobiety przekształcają rząd, politykę, biznes i jak to tworzy pozytywną zmianę w Ameryce."

Ebony LaDelle, założycielka Coloring Books

Rebecca Traister All the Single Ladies $10 $6 Sklep

"Dziennikarka śledcza Rebecca Traister bada, jak na przestrzeni dziejów samotne kobiety ukształtowały świat, w którym żyjemy obecnie, poprzez ogromne zmiany społeczne. Ale to, co najbardziej cenię w badaniu Rebeki, to sposób, w jaki pokazuje, co to znaczy być singlem w oparciu o rasę i klasę społeczno-ekonomiczną. Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety, samotnej czy nie".

Jesmyn Ward Sing, Unburied, Sing $17 $14 Sklep

"Powieść ta śledzi dwupłciowego chłopca, o imieniu Jojo, i jego matkę Leonie, narkomankę, która jest nawiedzana przez ducha jej brata, który został zabity z powodu przemocy na tle rasowym. To, co następuje, to podróż przez stan, aby odebrać ojca Jojo w zakładzie karnym, i to właśnie w tej podróży, że przychodzi twarzą w twarz z napięciami rasowymi na Południu i świadomość, że jego matka może nigdy nie być matką, której potrzebuje. Po przeczytaniu tej książki zabrakło mi słów".

Zora Neale Hurston Barracoon $25 $19 Sklep

"Barracoon" to historia Cudjo Lewisa, spisana przez znaną pisarkę Zorę Neale Hurston. Zora spędziła trzy miesiące z Cudjo, który został schwytany ze swojego plemienia i sprzedany w niewolę, mimo że handel zniewolonymi ludźmi był w Stanach Zjednoczonych nielegalny od 50 lat."

Fatimah Asghar Jeśli przyjdą po nas $12 Sklep

"If They Come for Us autorstwa Fatimah Asghar to eksploracja kobiecości, seksualności, żałoby i wielu innych spraw, opowiedziana przez pryzmat poetki i nominowanej do nagrody Emmy pisarki Fatimah Asghar. Poprzez smutek, Fatimah udaje się jednak wywołać uśmiech i odnaleźć nadzieję w bólu."

Rachel Khong Goodbye, Vitamin $6 Sklep

"Po nieudanych zaręczynach Ruth rzuca pracę i wraca do domu rodziców, by odnaleźć ojca, którego przez lata unikała i który traci pamięć. Jakimś cudem Rachel jest w stanie uczynić tę ciężką książkę chwilami dziwaczną i zostaje z tobą na długo po ostatniej stronie."

Roxane Gay Not That Bad $17 $16 Sklep

"Ta kolekcja, zredagowana przez Roxane Gay, jest odważna na tak wiele sposobów, ponieważ jest [złożona z] pierwszoosobowych relacji kobiet, które zostały zgwałcone. Wezwanie do broni, że tak, to JEST takie złe".

Eliza Wexelman, współzałożycielka Girls at Library

Rebecca Solnit Mężczyźni wyjaśniają mi rzeczy $14 $12 Sklep

"Pochodzenie mansplainingu. Ten zbiór esejów zgłębia zmagania kobiet w świecie, analizując z perspektywy Solnit, jak i dlaczego istnieje dynamika władzy oparta na płci."

Boston Women's Health Book Collective Our Bodies, Ourselves $20 $18 Sklep

"Bo książka autorstwa kobiet, dla kobiet, o kobietach to wspaniałe narzędzie. Polecana dla wszystkich."

Martha P. Cotera The Chicana Feminist $15 Sklep

"Martha P. Cotera to kluczowa postać feministyczna do dziś walcząca o równe prawa dla Chicanas (Xicanisma). Ta książka skupia się wokół kilku historii jej doświadczeń w ramach ruchu Chicana."

Autor