Najlepsze rasy psów dla rodzin szukających nowego przyjaciela

Wszyscy kochają psy, w tym ludzie z kotami. Kluczem jest zrozumienie zachowania swojego futrzanego przyjaciela, a to będzie zależeć od jego rasy. Adopcja szczeniaka ze schroniska jest zawsze świetnym pomysłem, ponieważ jest ich tak wiele, że czekają na dobry dom, taki jak Twój. Zazwyczaj można określić ich osobowość po przywiezieniu do domu, ale nawet wtedy może być wiele niejasności.

Z tego powodu warto mieć trochę podstawowej wiedzy na temat tego, które rasy są lepsze dla danej sytuacji życiowej, zwłaszcza z dziećmi w domu. Dlatego też odrobiliśmy za Ciebie pracę domową i przygotowaliśmy listę najlepszych ras do domów rodzinnych, zgodnie z definicją American Kennel Club. Z pewnością znajdziesz odpowiedniego psiaka dla siebie lub przynajmniej pomysł na to, czego szukać w centrum adopcyjnym.

Bez względu na wszystko, na pewno będziesz mieć wiele pocałunków w najbliższej przyszłości.

Labrador Retriever

Oczywiście ulubiony pies Ameryki jest numerem jeden na liście. Labradory są bardzo lojalne wobec całej rodziny. Są również przyjazne i uwielbiają spacery, bieganie, pływanie lub inne ćwiczenia.

Beagle

Charlie Brown potwierdzi towarzystwo beagle. Są ciekawskimi przyjaciółmi, którzy są bardzo kochający i lojalni. Ich cenne oczy szczeniaka są największym zagrożeniem.

Biewer Terrier

Jeśli szukasz stale radosnej rasy zabawek, być może szukasz Biewer Terriera. Są zaskakująco energiczne jak na swój wzrost i nie szczekają nieustannie, w przeciwieństwie do stereotypów dotyczących małych psów.

Bokser

Boksery są nieco wyższe niż inne psy przyjazne rodzinie, ale nadal są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Są bardzo zabawne i nieustraszenie lojalne, dzięki czemu idealnie nadają się do domów z dziećmi.

Gryfon brukselski

Gryfoniki brukselskie mają piękne lwie grzywy, co jest ironią losu, biorąc pod uwagę ich drobną budowę. Mimo to są to kochające i przyjazne psy, które rozwijają zaciekłą lojalność.

Buldog

Te pulchne psy są uwielbiane. Buldogi są spokojne, ale w razie potrzeby obronią dom. Nie są tak leniwe, jak może na to wskazywać ich spokojna natura, więc należy pamiętać o regularnych spacerach.

Collie

Collie szczególnie lubią dzieci i będą chronić je i resztę rodziny. Są przyjazne i wysportowane, więc będą wymagały regularnych spacerów i zabaw; szkolenie collie jest łatwe.

Drever

Nie mylić z corgi, Drevery są niskimi i zadowolonymi psami. Są wysportowane, przyjazne i odważne, więc byłyby świetnym psem dla rodziny.

Broholmer

Znany również jako mastif duński, Broholmer to czujny szczeniak przeznaczony do ochrony domu. Są również bardzo przyjazne, więc spodziewaj się przytulania w łóżku lub na kanapie.

Buldog francuski

W przeciwieństwie do zwykłego buldoga, francuska odmiana tej rasy jest mała i zrównoważona. Ich ogromne uszy są ich charakterystyczną cechą, dzięki czemu są jeszcze bardziej urocze, gdy je spotkasz.

Owczarek islandzki

Ten przystojny pies ma wspaniałą sierść i wszystkie uroki, których można oczekiwać od tak szerokiego uśmiechu. Owczarki są zaciekle lojalne i zabawne, idealne dla rodzin z dziećmi.

Nowofundland

Podczas gdy nowofundlandy są znane z tego, że są ogromne, są one zarówno dosłownie, jak i w przenośni miękkie. Są łagodne, dzięki czemu zyskały przydomek "psów niań" ze względu na ich doskonały temperament w stosunku do dzieci.

Mops

Reputacja mopsów wyprzedza je. Są kochane i czułe, co może być powodem, dla którego są obecnie jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych. Są również psotne, więc jeśli potrzebujesz wspólnika, adoptuj sobie mopsa.

Rhodesian Ridgeback

Ta atletyczna rasa myśliwska jest doskonałym dodatkiem do rodzin. Są odważne i silne, a także czułe i lojalne - czego więcej można potrzebować?

Seter irlandzki

Setery irlandzkie uwielbiają zabawy i są słodkie w stosunku do ludzi, zwłaszcza małych dzieci. Ciężko pracują, ale są tak towarzyskie, że zwykle nawiązują nowe przyjaźnie podczas pracy.

Autor