8 inspirujących pomysłów na wystrój z najnowszego nowojorskiego klubu wellness, THE WELL

Kiedy weszłam do THE WELL - nowego klubu odnowy biologicznej w Nowym Jorku - po raz pierwszy poczułam natychmiastowy spokój. Wiedziałam, że jestem jedną przecznicę od zawsze gwarnego Union Square Park, ale cały ten hałas był ostatnią rzeczą, o której myślałam. Czułam się naprawdę skupiona, jakbym właśnie weszła w savasanę na koniec zajęć jogi relaksacyjnej.

I to było zanim jeszcze zaczęła się pełna wycieczka. Co mogę powiedzieć, ta przestrzeń po prostu promieniuje szczególną energią. Co jest oczywiście wielkim atutem klubu wellness.

Wchodząc do THE WELL, jesteś najpierw witany przez fachowo dobraną część detaliczną, gdzie zarówno członkowie jak i nie członkowie mogą robić zakupy w sklepach z kosmetykami opartymi na zdrowiu, poduszkami do medytacji i nie tylko. Stamtąd można wejść do innej przestrzeni otwartej dla osób niebędących członkami: THE WELL Kitchen & Table - otwarcie jeszcze w tym miesiącu - w którym będzie można znaleźć świeże na rynku jedzenie od zespołu stojącego za Cafe Clover.

Reszta przestrzeni jest zarezerwowana tylko dla członków, którzy mogą korzystać z takich przywilejów jak spotkania z wieloma lekarzami THE WELL (w tym z dedykowanym trenerem zdrowia), zajęcia z ruchu, zabiegi refleksyjne i ekskluzywne programy skupione na zdrowiu.

"Naszą misją jest bycie złotym standardem dla wellness", mówi Rebecca Parekh, współzałożycielka i dyrektor generalny THE WELL, "Budujemy ruch, aby umożliwić ludziom wzięcie większej odpowiedzialności za ich zdrowie".

Zgodnie z komunikatem prasowym, przestrzeń o powierzchni 18 000 stóp kwadratowych została przekształcona w "oazę pozytywności i komfortu", gdzie członkowie mogą uciec od swojego szalonego życia i skupić się na swoim zdrowiu i samopoczuciu. Każdy szczegół w klubie został starannie i pięknie zaprojektowany przez Rose Ink Workshop, firmę projektową prowadzoną przez Liubashę Rose.

Każdy pokój jest wyjątkowy i dobrze dostosowany do swojego przeznaczenia, ale jako całość, THE WELL nadal sprawia wrażenie spójnego i celowego.

"Chcemy zmienić narrację i relacje wokół wellness" - mówi Kane Sarhan, współzałożyciel i CCO THE WELL - "Ten klub to nasz pierwszy krok w kierunku zbudowania globalnej marki, która zmienia sposób, w jaki ludzie myślą o swoim zdrowiu".

Dla mieszkańców Nowego Jorku, miesięczne członkostwo ustawi cię z powrotem 375 dolarów miesięcznie lub 210 dolarów, jeśli jesteś w wieku poniżej 32 lat, z opłatą inicjacyjną 500 dolarów.

Ale dla reszty z nas, projekt THE WELL może być wykorzystany jako inspiracja, aby dodać trochę więcej dobrego samopoczucia do naszego życia. Czytaj dalej, aby poznać 8 pomysłów na projekt, które można wypróbować we własnym domu.

1. Stwórz punkt centralny

Ta przestrzeń nazywana jest "sercem klubu" i jest pierwszym miejscem, które napotykasz po wejściu do strefy dla członków. Neutralne kolory i delikatne detale inspirują gości do poświęcenia chwili na skupienie się. Posiadanie centralnego punktu w klubie pomaga ludziom wejść w odpowiedni nastrój przed wizytą w centrum odnowy biologicznej. Podobnie, wyznaczenie centralnego punktu w każdym pomieszczeniu - pomyśl o sofie w salonie, przyciągającym wzrok zagłówku, a nawet dziele sztuki - może pomóc ustawić scenę dla reszty przestrzeni i poprowadzić Cię podczas dalszego projektowania.

2. Dodaj zieleń do przestrzeni użytkowych

Pomieszczenia gospodarcze zazwyczaj nie przychodzą na myśl, gdy myślimy o inspirującym wystroju, ale THE WELL jest tutaj, aby to zmienić. Cała przestrzeń została zaprojektowana z myślą o świadomości, a nie tylko o użyteczności, a kojące kolory, ciepłe drewno i symetryczne lustro dodają tego efektu. Ale być może najłatwiejszym sposobem na przeniesienie tego stylu do własnego domu jest wprowadzenie odrobiny zieleni do pomieszczeń, które skupiają się wyłącznie na funkcji. Twoja pralnia lub łazienka może nie przynosić ci radości w tej chwili, ale prosty dodatek rośliny może dodać życia do przestrzeni i uczynić cię szczęśliwszym, aby tam być.

3. Nie bój się wprowadzić trochę koloru

Większość przestrzeni w THE WELL charakteryzuje się mocno neutralną paletą uspokajających kolorów, takich jak biel, szarość i krem. Ale biblioteka wykładowa to już inna historia. Żywa paleta turkusu, zakurzonego różu, jadeitowej zieleni i koralowca dodaje tej przestrzeni charakteru, ale nadal sprawia wrażenie relaksującej, a nie odstręczającej. Tak więc, jeśli jesteś fanem neutralnych w dekoracji, ta przestrzeń dowodzi, że nadal można mieć trochę zabawy z kolorem (nawet jeśli jest to tylko jeden pokój), nie czyniąc swój dom czuje się nad szczytem.

4. Przemyśl swoje kryształy

Kryształy są ulubieńcami świata wellness od jakiegoś czasu, a teraz stały się integralną częścią wielu naszych domów. Ale zamiast ustawiać je na szczycie komody lub półki z książkami, rozważ stworzenie pokazowej ekspozycji, jak ta kryształowa ściana w strefie spa THE WELL.

5. Nie lekceważ drobnych szczegółów

Może trudno to zauważyć, ale uchwyty szafek w pokojach zabiegowych THE WELL to tak naprawdę kryształy zaakcentowane miedzianym drutem. Niech to posłuży jako przypomnienie, że nawet najdrobniejsze szczegóły mogą mieć wpływ na ogólny wygląd pomieszczenia. Wymiana szuflad i szafek jest również szybka, tania i łatwa, a te uchwyty z kwarcu różowego to świetna opcja dla każdego, kto chce promować dobre samopoczucie w domu.

6. Dodaj chwile kwitnienia

Projektantka Liubasha Rose opisuje motyw tej łazienki jako "moment rozkwitu", dzięki dużym kwiatom na ścianie. Ten wybór projektowy jest trochę nieoczekiwany, trochę kapryśny i pełen zachwytu. Rozważ dodanie małych elementów wokół swojego domu, które zawsze sprawią, że się uśmiechniesz, czy to będzie kwiatowy moment w rozkwicie, czy coś innego całkowicie zależy od Ciebie.

7. Stwórz przestrzeń, która pozwoli Ci się zrelaksować

Jasne, nie wszyscy możemy mieć we własnych domach wspaniały pokój do medytacji, taki jak w THE WELL, ale możemy stworzyć specyficzny obszar, który sprzyja relaksowi. Może to być specjalne krzesło, które przeznaczysz na czas offline, albo nawet mały kącik medytacyjny z poduszką do medytacji i świecami, które zainspirują cię do odłączenia się i zresetowania.

8. Postaw na teksturę

Pokój refleksologii THE WELL sprawia wrażenie powiewu świeżego powietrza dzięki ścianie z roślinami i uspokajającej palecie kolorów. Jednak tym, co wyróżnia się najbardziej, jest kolekcja teksturowanych wieszaków ściennych. Dodają one ciepła do przestrzeni i udowadniają, że jeśli chodzi o elementy teksturalne, czasami więcej znaczy więcej.

Autor