Jak niska samoocena może wpłynąć na twoje relacje z partnerem?

Czy walczysz z niską samooceną? Niestety, zmaganie się z niską samooceną nie jest niczym niezwykłym i możesz mieć do czynienia z uczuciami zwątpienia, braku zaufania, a nawet rozpaczy. A kiedy jesteś stale bombardowany przez te negatywne myśli i emocje dotyczące poczucia własnej wartości, mogą one bezpośrednio wpływać na związek z partnerem na wiele różnych sposobów.

1. Kończysz się zadowalając się mniej niż zasługujesz

W wielu przypadkach, ludzie z problemami samooceny kończą się osiedlaniem się w ich związku, ponieważ błędnie wierzą, że nie zasługują na nic lepszego. W rzeczywistości, wiele osób kończy się pozostaniem z partnerem, który może traktować ich źle i/lub nie zapewnia im opieki, życzliwości i emocjonalnego wsparcia, ponieważ nie sądzą, że są tego warci. Ale pozostawanie w niespełniającym i niesatysfakcjonującym związku z partnerem, który cię nie szanuje, tylko pogorszy twoje samopoczucie pod każdym względem.

2. Twoje połączenie pozostaje na powierzchownym poziomie

Ponadto, istnieje wiele osób, które boją się być całkowicie wrażliwe wokół ich partnera z powodu braku pewności siebie. Innymi słowy, z powodu złej samooceny, możesz czuć się tak, jakby bycie całkowicie otwartym, szczerym i uczciwym miało odepchnąć twojego partnera. Jednakże, jeśli pozostaniesz chroniony i boisz się otworzyć i być swoim autentycznym ja, nigdy nie poznasz swojego partnera na głębszym i bardziej intymnym poziomie, ponieważ nie jesteś prawdziwym sobą.

3. Masz negatywne oczekiwania co do swojego związku

Innym sposobem, że mając niską samoocenę może bezpośrednio pogorszyć swoje połączenie z partnerem jest to, że może to spowodować, że masz negatywne spojrzenie na związek sam. A kiedy myślisz, że nie zasługujesz na szczęśliwy, zdrowy i długotrwały związek, może to bezpośrednio wpłynąć na twoje przyszłe działania i zachowania i stać się samospełniającą się przepowiednią. Szczególnie, gdy ty myśleć że twój związek iść nie udać się, ty właściwie kłaść podstawę dla ten rezultatu zdarzać się.

4. Działasz w sposób roszczeniowy i zazdrosny

W wielu przypadkach, ludzie z niskim poczuciem własnej wartości mają tendencję do stania się potrzebującym, zazdrosnym, a nawet zaborczym. W rzeczywistości, z powodu braku pewności siebie, może się okazać, że chcesz spędzić każdą wolną chwilę z partnerem, bo jesteś ciągle martwi się, że on lub ona ma zamiar zerwać z tobą. Jednakże, jeśli przekształcić się w osobę, która działa w sposób clingy, ironia jest to, że to zachowanie będzie faktycznie popchnąć swojego partnera dalej.

5. Nieustannie potrzebujesz zapewnienia

Dodatkowo, mając niską samoocenę może mieć wpływ na związek z partnerem, powodując konsekwentnie szukać zapewnienia od niego lub od niej. Na przykład, z powodu niepewności, możesz znaleźć się stale pytając swojego partnera, czy on lub ona jest nadal zainteresowany w ciebie i / lub jeśli jesteś rzeczywiście lovable. Jednak te pytania zrobią niewiele, aby przekonać go lub ją, jak również siebie, że jesteś wystarczająco dobry, a nawet mogą spowodować partnera do kwestionowania jego lub jej prawdziwe uczucia do Ciebie.

6. Jesteś ze swoim partnerem z niewłaściwych powodów

Dodatkowo, wiele osób, którym brakuje pewności siebie, często pozostają w związkach z niewłaściwych pobudek. Na przykład, mogą one być zbyt boi się być sam i / lub martwią się o to, co inni mogą myśleć, jeśli zakończył ich związek. Jednak jeśli masz obsesję na punkcie opinii innych i obawiasz się, że będziesz postrzegany jako nieudacznik, w rzeczywistości zawodzisz swojego partnera i siebie, pozostając w związku z niewłaściwych powodów.

Co możesz zrobić, aby poprawić swoją samoocenę?

Na szczęście, jeśli zmagasz się z niską samooceną, istnieją kroki, które możesz podjąć już teraz, a które nie tylko wpłyną korzystnie na związek, który masz ze swoim partnerem, ale także na związek, który masz z samym sobą. W szczególności, nadszedł czas, aby położyć kres negatywnej autosugestii i powstrzymać się od porównywania się z innymi. Ponadto, można rozpocząć się każdy dzień, zapisując jedną rzecz, że lubisz o sobie, jak to proste ćwiczenie może pomóc rozpoznać, jak wiele masz do zaoferowania - jesteś zdecydowanie warto.

Autor