Możesz mieszkać w tym miejscu przy plaży za mniej niż 1,000 dolarów miesięcznie

Znalezienie inspirującego miejsca do życia może być trudne, zwłaszcza że w większości dużych miast zalecany stosunek czynszu do dochodów nie jest zbyt realistyczny. Wyobraź sobie jednak świat, w którym mógłbyś mieszkać w wartym wiele milionów dolarów domu w pobliżu plaży, zaprojektowanym z myślą o twoim zdrowiu, samopoczuciu i celach duchowych - coś w rodzaju luksusowego ośrodka odnowy biologicznej, który wszyscy chcielibyśmy odwiedzić. Miejsce, w którym zajęcia jogi, pokazy filmów dokumentalnych i wydarzenia inspirowane TED Talk odbywają się co tydzień, a Ty możesz zebrać się wokół wspólnej jadalni popijając zielony sok i rozmawiając o medytacji z podobnie myślącymi ludźmi? Cóż, takie miejsce istnieje (oczywiście w Los Angeles!) i możesz się do niego wprowadzić za mniej niż 1000 dolarów miesięcznie.

Haven to nie tylko miejsce do wspólnego mieszkania, ale "społeczność wellness kierowana celem", znajdująca się w wartej wiele milionów dolarów posiadłości w Venice Beach w Kalifornii. Oprócz pięknie urządzonego pokoju do spania, wyposażonego we wszystko, od pościeli po sprzęt kuchenny i naczynia, miesięczny czynsz obejmuje wszystkie media i dodatki wellness, takie jak codzienne zajęcia społecznościowe, takie jak praca z oddechem i joga, poranne grupowe biegi, wspólne wegańskie kolacje i rozmowy przy ognisku.

"Założyliśmy Haven, ponieważ dostrzegliśmy możliwość wykorzystania architektury, przestrzeni i projektowania wnętrz do rozwiązania kilku najbardziej palących problemów, których doświadczyliśmy we współczesnym życiu w mieście: uciążliwie drogich czynszów, izolacji społecznej wynikającej z rozwoju gospodarki cyfrowej oraz wyzwania, jakim jest znalezienie czasu na prowadzenie zdrowego stylu życia" - mówi MyDomaine Ben Katz, współzałożyciel i dyrektor generalny.

Katz wspomina również o korzyściach dla zdrowia psychicznego płynących z mieszkania z innymi. Ostatnie badanie wykazało, że 30 procent millenialsów twierdzi, że zawsze lub często czują się samotni, co jest wyższym odsetkiem w porównaniu z jakimkolwiek innym pokoleniem. Katz chciała umożliwić komuś przeżycie zajęć treningowych, wygospodarowanie czasu na doświadczenia w spa, medytowanie każdego ranka, jedzenie organiczne, uczestniczenie w zniewalających wydarzeniach, spędzanie czasu z przyjaciółmi o podobnych zainteresowaniach i mieszkanie w luksusowym, pełnym udogodnień domu stworzonym przez światowej klasy projektanta. "Dla młodej osoby, która z pasją pracuje w pełnym wymiarze godzin, po prostu nie ma możliwości, aby to wszystko zmieścić" - kontynuuje. "Więc poprzez projekt, umożliwiliśmy to".

Przestrzeń i wnętrza zostały zaprojektowane przez jednego z inwestorów Haven, Charlesa Infanta, światowej sławy projektanta produkcji, którego CV obejmuje teledyski dla Eminema, Lady Gagi, Taylor Swift i Drake'a. Jego główne umiejętności to projektowanie magicznych przestrzeni - przekształcanie surowych materiałów w fantazyjne, nowe światy. Wykorzystuje tę umiejętność i w sposób artystyczny stosuje ją w projektowaniu wnętrz. Ostatnio sprzedał zaprojektowany przez siebie dom Hailey Baldwin i Justinowi Bieberowi.

"Wyobraziliśmy sobie na nowo kompleks apartamentów jako społeczność, która oferuje (prawie) wszystko, czego potrzebujesz, aby prowadzić szczęśliwe, znaczące życie i stać się swoim najlepszym "ja"" - dodaje Katz. Apartamenty z założenia mają tworzyć oddzielne, odrębne przestrzenie prywatne, w których ludzie mogą prowadzić swoje własne, odrębne życie. "Nie ma wspólnej kultury, która istniałaby między poszczególnymi jednostkami", mówi Katz. "To są po prostu jednostki".

Charles pomógł zaprojektować Haven z myślą o dobrym samopoczuciu, inspirując się zabawną, słoneczną estetyką Venice Beach. Wszystkie elementy są zamierzone i służą pozytywnemu podnoszeniu na duchu tych, którzy ich doświadczają. Projekt obejmuje otwarte plany pięter ze wspólnymi stołami do spożywania posiłków i spotkań towarzyskich, oświetlenie i naturalne światło dobrane z myślą o nastroju mieszkańców ("naturalne światło jest kluczowym składnikiem ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia" - mówi Katz), układy wewnętrzne i zewnętrzne tworzące otwartość, wspólne obszary na dachu (goszczące jogę, imprezy, posiłki i spotkania) oraz ogniska na piękne letnie wieczory.

Inne udogodnienia to studio jogi i medytacji, przestrzeń co-workingowa, jadalnia na świeżym powietrzu, siłownia sponsorowana przez TRX, teatr z wieczorami filmów dokumentalnych i urokliwe miejsca do spotkań na świeżym powietrzu.

Podczas gdy czynsz wynosi tylko 995 dolarów miesięcznie plus 300 dolarów opłaty inicjacyjnej, osoby muszą najpierw złożyć wniosek na swojej stronie internetowej, aby zamieszkać w społeczności opartej na członkostwie. Są proszone o odpowiedź na serię pytań dotyczących ich pasji do zdrowia i dobrego samopoczucia, co chcą zyskać z czasu spędzonego w Haven, i co przyczyni się do społeczności Haven.

"Nasza społeczność jest kotwicą, a my wykorzystaliśmy wszystko, co wiemy o projektowaniu, aby ułatwić tę społeczność" - wyjaśnia Katz. "Nasze domy są ułożone w sposób, który inspiruje ludzi do łączenia się, realizowania swoich pasji i odnajdywania radości z miejsca, w którym mieszkają. W przeciwieństwie do mieszkań, w których każdy lokal jest całkowicie samodzielny, w Haven powierzchnie wspólne są współdzielone. Oznacza to, że mogliśmy w nie zainwestować znacznie więcej niż w przypadku kompleksu apartamentów."

Haven wkrótce będzie się rozszerzać, o domy w dzielnicach West Hollywood i Echo Park w Los Angeles.

Autor